Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olaj az A. Z Meisterteile?

Milyen olaj az A. Z Meisterteile?

Figyelt kérdés
A szerelőm ezt szerette volna rakni az autómba, mert ilyen van neki hordósban, de ragaszkodtam a Castrolhoz. Szerintetek?
2013. dec. 8. 17:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/142 anonim ***** válasza:
36%

Tisztelt kérdező barátom!

Az anyagi megbecsülésem mértékére még a testvérem sem kérdezett rá, de az a különbség, hogy neki válaszolnék, míg neked nem fogok.

De szeretnék segíteni neked, hogy jobban lásd ezt az ÉLET-nek nevezett folyamatot...

Nem akarlak megbántani, de nem jól értelmezed a dologkat.

Az elhivatottságot nem lehet pénzért megváltani. Az enyémet semmiképpen. Mérnök vagyok. Régóta foglalkozom motorolajokkal és már a diplomamunkámat is e-tárgyban írtam. Szeretem ezt a területet. Kijelenthetem, hogy jó is vagyok benne. Talán ennek köszönhetem, hogy anyagilag az UNIX előtt is meg voltam becsülve. Nagy különbség viszont az elmúlt évekhez képest, hogy soha olyan szervezett és jól működő, a képességeimet, a tapasztalataimat ennyire jól kamatoztatható helyen nem dolgoztam mint az UNIX. Hát ezért van az, hogy az elhivatottságom mellett még a munkámat is szeretem. Ezért vagyok bármelyik kollégám segítségére, akár hétvégén is. Talán te is tapasztaltad. Nem jó megfogalmazás az, hogy átvenni a cég érdekeit... Az a helyzet, hogy a cég céljai tökéletesen egybeesnek az én saját céljaimmal. Így ez a munka nekem örömet, és sikereket okoz. Az én sikerem pedig az UNIX sikereivel közös. Van egy harmadik motivációm: nagyon szeretek győzni. E-nélkül én nem tudok működni. Ezért állítok akár hétvégén is árat, mert abból eladás van. Ez pedig a győzelmünk felé visz.

Azt kívánom Neked, így ismeretlenül is, hogy ezt tudd megtapasztalni életedben, bárhol is dolgozz.

Sok sikert kívánok ehhez! Üdvözlettel: Beke Péter

2014. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/142 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Csajszi11!


Egy alapvetően fontos tévedést tisztázzunk: Az A.Z. Meisterteile nem egy keverőüzemi termék! Nincs olyan kérdés, hogy "ki csomagolja?". Ez egy olajvállalati késztermék. Nem olyan mint a Mazda olaj amit említesz. Képzeld magad elé az öt legnagyobb európai olajvállalatot. Most válassz ki egyet. Lehet, hogy eltaláltad, hogy ki gyártja az A.Z. Meisterteile termékcsaládot. A gyártás alatt a kitermeléstől a finomítón keresztül az adalékok fejlesztésén át a késztermék elkészítéséig mindent gondolj ide zárt folyamatként! Mert így áll össze ez a dolog. Ugyanúgy és ugyanott készül mint az eredeti termékpaletta. Ez európai szinten gyakorlatilag egyedülálló, de ez garantálja a statikusan magas szintű minőséget. Ez az alapvető záloga annak, hogy TE pozitív tapasztalatokkal és örömmel használd a Meisterteile-t, és ez az alapja a legelső válaszomnak is, miszerint az első kérdező bátran elfogadhatta volna az autószerelő ajánlását... :-)

Nem akarok itt olajipari dolgokat nagyon kibeszélni, de remélem, hogy megnyugtató választ tudtam adni! De ha csak azt nézzük, hogy az UNIX teljes flottájában Meisterteile van, és a Porsche Hungaria a garanciális szervizek alkalmával a szervízfüzetbe bepecsételt módon Meisterteile-t használ az új Caddy-eink olajcseréi alkalmával, akkor az sem rossz válasz. :-)

Üdv.:

Beke Péter

2014. márc. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/142 Csajszi11 ***** válasza:
86%

Kedves Péter


Mióta rendes autóim vannak (nem mintha a kis polszki nem az lett volna) én csak olyan olajat használok aminek neve van. Ez így is marad, míg autóim lesznek és vezetek. Soha de soha még a szerelőm érdeke és a kedvezménye miatt se veszek tőle olajat. Évek óta bevált helyről veszem azt a bizonyos "márkás" olajat aminek neve van. Mert ha valakinek mondom a márkát akkor tudja hogy mi az. Ugyan ez másokról nem mondható el. Márka függetlenül itt azért a szerelőtől hall olyat az ember hogy megvesznek 1 neves olajtársaság olaját hordóban és ha az elfogyott akkor egy "olcsót" tesznek bele mert így éri meg. Sajnos az én szerelőm is ilyen. Ez őt mondta: itt a monogramos olaj 200 L-ben de mivel ezzel nem tudok boldogulni így át teszem a kis hordóba. A vevő meg csak azt látja hogy ott egy kishordó olaj aminek neve van csak nem épp az van benne. Lehetne ezt ragozni hogy kinek a hibája és kinek nem. 1 a lényeg kannás olajat kell oda vinni és megnézni hogy az is megy az autóba. Így talán azt kapja az autó amit érdemel a gazdájától.

2014. márc. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/142 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Csajszi 11!


Amit írsz, az egy nagyon sajnálatos és főleg helytelen, és semmiképpen sem etikus magatartás a szerviz részéről. De lássuk be, hogy ez nem a kenőanyag minőségéről szól! Az új jövedéki törvény ezen a téren is javulást hoz majd. De nem tisztem ezt véleményezni ezért inkább elmondom, hogy az A.Z. Meisterteile kenőanyag család prémium kategória. Ehhez nem fér kétség. Ha megkeresel privátban, akkor szívesen beszélgetek veled szakmai szinten is erről a dologról, akár személyesen is. Ezt a lehető legkomolyabban mondom. Üdv.: Beke Péter

2014. márc. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/142 Csajszi11 ***** válasza:
82%

Kedves Péter


Az hogy milyen javulást hoz a jövedéki törvény és milyet nem az csak hosszú távon lehet majd tapasztalni. Remélhetőleg a szürke importot megszünteti vagy legalábbis nagyobb mértékbe vissza szorítja, bár a szerelőknél ez továbbra sem lesz jellemző.

(Írtam privátba is 1-2 sort.)


Üdv

2014. márc. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/142 anonim válasza:
86%
A mol tölti nekik az olajat.Kb ugyan olyan mint unix,bárdi stb privát cimkés olajok.
2014. márc. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/142 anonim válasza:
86%
Tisztelt UNIXos szakember! Megmagyarázná mitől kedvező ennek az olajnak az ára?Meisterteile 5w30as 3690FT literje.Ettől az Eneos sustina is jobb árban van.A két márkát pedig össze se lehet hasonlítani!Ha olcsó és minőségi olaj akkor már inkább a Mannol energy comby 1600/liter.Semmivel se rosszabb a minősítése!
2014. ápr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/142 anonim válasza:
86%

Most nézem az Api minősítése a Meisterteile 5W40olajnak SL/CF 2790Ft /liter.

Eneos sustina 5w40 API SN/CF! 3120Ft/l /2vel jobb/

Mannol energy combi II 5W30 API SM/CF /1el jobb/

Akkor hol itt a prémium minőség és a kedvező ár?

Én semmiképp se az UNIXost választanám!

2014. ápr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/142 A kérdező kommentje:

Egyedül kedvezménnyel jó a Meisterteile ára. Akármelyik unix partner megveheti minimum 42%-al.

Ha a kis ember szeretné megvenni, az meg örüljön a 10%-ának.

2014. ápr. 6. 19:11
 20/142 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nagyon jo minosegu.

10 w -40 hasznalok.

2014. máj. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!