Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem balesetveszelyes a szemafor?

Nem balesetveszelyes a szemafor?

Figyelt kérdés
Vannak olyan szemaforos keresztezodesek ahol nemcsak minket de a szembejovoket is elengedik. Honnan tudom hogy elengedtek a szembejovoket? Csak azert mert akkor zoldre nem mehetek mehetek haneadjisten balra kell fordulnom es a szembejovonek elonyt kell adnom. Ilyenbol konnyen koccanas lehet mert sokan a zolrevaltaskor mar mennek.
2013. dec. 11. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
A én sem szeretem a telezöldes kereszteződéseket, de ettől még tudom, hogy ha balra fordulok, akkor a szembe jövőknek elsőbbséget kell adnom, és betartom, mert ezt már anno tanfolyamon belém verték. Szvsz van ahol jó megoldás, van ahol nem az ilyen kereszteződés, attól függ milyen az uralkodó forgalmi irány.
2013. dec. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sinead ***** válasza:
Ha telezölded van, akkor a szembejövőnek is az van. Ha nyilas lámpád van, akkor nem fog szembejönni semmi.
2013. dec. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem baleset veszélyes, már előttem leírták, hogy miért. Az viszont balesetveszélyes, hogy ezzel nem vagy tisztában.
2013. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És hogy kerül egy közúti kereszteződésbe egy vasútnál használatos alakjelző?

Mert Magyarországon a szemafor ezt jelenti, a köutakon közlekedési jelzőlámpák vannak.

2013. dec. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem szemafor, hanem jelzőlámpa. Másrészt, ha valaki nincs tisztában az elsőbbségadási szabályokkal, az hogy vizsgázott le és mit keres a volán mögött?
2013. dec. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!