Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy használtató kereske...

Gaobr14 kérdése:

Vettem egy használtató kereskedésből egy balesetveszélyes suzukit, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Nem rég (még egy hónapja se) vettem egy 2000-es évjáratú suzuki swiftet. Ma pedig elvittem egy szerelőhöz átnézetni és azt mondták hogy a kocsi balesetveszélyes és a javíttatása több mint 100 ezer lenne. Amikor megvettem a kocsit nem hívták fel semmilyen hibára a figyelmem. Mit tehetek most? Visszakérhetem az árát? Kérhetem hogy javíttassák meg?

2013. aug. 23. 15:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Keress egy olyan szerelőt aki nem akar lehúzni.
2013. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy le akarna húzni. Mert már többen is ajánlották ezt a szerelőt
2013. aug. 23. 15:23
 3/21 Dörmögő ***** válasza:
2013. aug. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ezért kell szerelővel menni használt autó vásárlásra. Am. meg biztos aláírattak Veled vmit amiben elismered és elfogadod az autó hibáit, de gondolom nem olvastál csak írtál.
2013. aug. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Tudod vétel előtt szokás átnézni (vagy átnézetni) a kocsit, ami érdekel.
2013. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Sokat nem tehetsz, a kocsit megnézted, átvetted, elfogadtad olyan állapotban, amilyen volt. A szerződésben max annyi van, hogy az eladó nem tud semmilyen rejtett hibáról, és nehéz bizonyítani, hogy tudta-e a hibát.

A használt autó mindig lutri. Főleg, ha alacsony az ára.

Meg úgyis költeni kell egyből rá. Olaj, olajszűrő, vezérműszíj csere az kötelező.

Az autóvásárlása előtt érdemes a próbaúton begurulni egy közeli szervizbe, ahol megnézik a kocsit.

Persze azért hívd fel az eladót, hátha felesbe megtudjátok oldani a dolgot.

2013. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2013. aug. 23. 15:37
 8/21 Dörmögő ***** válasza:
100%
Márpedig a rejtett hiba miatt lehet panasszal élni, vagy a fogyasztóvédelemhez fordulni. Csak persze bizonyítani is kell hogy valóban nem tudtad a vásárláskor a rejtett hibát. Sokan nem tudják hogy a használt autó vásárlásakor az eladónak jótállást kell vállalnia. Van lehetősége a vevőnek a vásárlás után is panasszal élni.
2013. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
3%

A suzuki swift alapból balesetveszélyes a papírt megszégyenítő kasznija miatt. Most már nem tehetsz sajnos semmit. Egyébként még olcsón megúsztad, hisz "csak" 100 ezret kell költeni rá. Egy barátom 4-es Golfot vett használtan, hülye volt, nem vitte el ő se szerelőhöz vétel előtt, csak miután elromlott, akkor már átnézetett mindent és ha mindent gyárira akarna kicserélni ami szar, akkor 2 millióba kerülne kb. Tehát a 600 ezres kocsiját igen csak megdobná.. Bontóból is, munkadíjjal is minimum 5-700 ezer körüli.


Használtan vett autónál sajnos kell számítani ilyesmire, az enyémre is kellett költeni pár százezret. De újra meg nem volt pénzem, szóval ez van. De te tényleg adj hálát az Istennek, mert 100 ezer forint nagyon-nagyon jónak számít egy használtan vett autónál, ha csak annyit kell rá költeni. Nagy szerencséd volt, hidd el.

2013. aug. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
11%

9-es!


Az is papír aki ezt elhiszi!

2013. aug. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!