Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kerékcsere után szoktátok...

Kerékcsere után szoktátok ellenőrizni a kerekek csavarjait?

Figyelt kérdés

kerékcsere után (kb 30-50km) elvileg újra kell húzni a csavarokat

ti megszoktátok húzgálni a csavarokat X Km megtétele után , vagy nem ?


válaszokat előre is köszönöm !!


2013. dec. 12. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Légkulccsal lett meghúzatva a csavar...Szerintem az után fölösleges :D
2013. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A légkulcs felni és menetgyilkos.

NYomatékkulccsal szoktam kérni hogy meghúzzák. Nem szokott kilazulni, ellenőrzöm. Csak kattan a kulcs pár hét után, de nem húz rajta.

2013. dec. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Sinead ***** válasza:
100%
Nem szoktam. 110-120nm-re meghúzom magamnak itthon mind a 16 csavart. Miután befejeztem, mégegyszer megnézem mind a 16-ot. Nem volt eddig semmi bajom belőle.
2013. dec. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Profi szakember légkulccsal nem húz meg kerékcsavart, de semmilyen csavart sem. Én nem szoktam ellenőrizni. A keresztkulccsal is úgy meg tudom húzni, hogy legközelebb alig bírom meglazítani :) Teherautóknál és kis tehernél fontosabb dolog ez, mert ott a nagyobb terhelés és a rázkódás miatt hamarabb lelazulhatnak az anyák.
2013. dec. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1 hete dobtam fel a kerekeket ,de még nem néztem meg ,mert ,mindig elfelejtem ,de eddig nekem se volt bajom abból ,hogy nem néztem meg

am légkulcsom nekem is van csak 1X elgondolkoztam azon ,hogy mi van akkor ha defektet kapok valahol isten nem szedi le kézzel amit légkulccsal meghúzok :) ezért azt csak a leszedésnél alkalmazom

2013. dec. 12. 23:22
 6/11 Sinead ***** válasza:

Teherautón se kell agyonhúzni a kerékcsavarokat, úgy vannak kombinálva a menetirányok, hogy előremenetnél ne lazuljanak, hanem inkább ráhúzódjanak az anyák.

A légkulcs se olyan erős, nekem tavaly télen gumis rakta fel az acélfelnit vele, simán kicsavartam a kerékkulccsal.

2013. dec. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A légkulcsokból különböző erősségűek léteznek. Én egy 560Nm-est használok és ezzel már sok esetben a féltengely anyákat is letudom lazítani. A gumisok általában 1000Nm körüli kulcsokat használnak és ha egy ilyen erőssel hármat reccsent a csavaron, azt már kézzel normál kerékkulccsal nem lazítod meg.
2013. dec. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sinead ***** válasza:
Van annyi eszük gondolom hogy nem húzzák meg 1000nm-re, mikor 110 bőven elég..
2013. dec. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dörmögő ***** válasza:
100%

# 6

Ha úgy állítanák be a csavarokat hogy menet közben ne lazulhassanak ki akkor egyik oldalt jobbos, másik oldalt meg balos menetemelkedésű csavarok kellenének.

2013. dec. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy légkulccsal nem lehet jól és nem is szabad meghúzni a kerékcsavarokat. Legyen akármilyen profi tapasztalt szakember aki csinálja, kicsi az esélye, hogy pont eltalálja így az előírt nyomatékot minden csavaron. A légkulcsokon nincs nyomaték szabályzó, illetve van, de az csak az átáramlott levegő mennyiségét szabályozza és messze nem ad pontos beállítási lehetőséget. Lehet ugyan kapni hozzá nyomatékhatárolós toldókat, ha ezzel húzzák meg akkor minden rendben van, de ennek hiányában légkulccsal csak betekerjük a csavarokat és kézi kerékkulccsal, vagy nyomatékkulccsal húzzuk meg. Amelyik gumis nem így csinálja, azt el kell felejteni.
2013. dec. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!