Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ugrál az alapjárat, ha...

Miért ugrál az alapjárat, ha 1l olajat öntök az autóba mert időnként megeszik a kocsi ennyit?

Figyelt kérdés
10 éves BMW 318i Compact, 5w30-as olajat szereti, ezt már kitapasztaltam. 25000 km-ként teljesen le szoktam cseréltetni benne az olajat, de kb. 10000-ként kell utánaönteni, mert megeszik 1 l-t kb. Sokszor megcsináltam már, soha nem volt gond. Ma viszont hozzáadtam egy litert és elkezdett ugrálni az alapjárat. Később megnyugodott, de aztán álló helyzetben üresben elkezd felfelé kúszni a fordulatszám, miután visszaenged és így tovább. A kupak rendesen visszatekerve, olajpálca is jó szintet jelez. Lehet olyan, hogy 5w30-as dobozba (Castrol) mást raknak? Mi lehet a gond? Köszi előre is a segítséget.
2013. dec. 22. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha dízel az autód (márpedig 5w30 at másba nem teszünk )akkor valószínűleg az adagoló kezdi beadni a kulcsot. Nem az olaj a probléma hanem ennyi kellett hogy fogjon a motoron hogy kijöjjön ez a probléma.

Az én BMW-m nek is ez a baja. ha bekapcsolok valami fogyasztót akkor elkezd hümmögni trappolni az alapjárat.

2013. dec. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem, benzines és a szervízben is 5w30-at tettek mindig bele. Érdekes módon csak akkor jön elő a probléma (az is ritkán, már pár éve nem volt) amikor 1 litert öntök hozzá, hogy kihúzza a következő olajcseréig.
2013. dec. 27. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!