Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van oda mindenki a...

Miért van oda mindenki a kétütemű motorokért?

Figyelt kérdés
nekiáltam számolgatni.van pl egy akármilyen powerszelepes 125 köbcentiméteres motorom.kb: 25-30lovas és 6-8 litert fogyaszt.és van egy 400as 4t 4liter benzinből ad 40-50lovat. 2t-nél nyomatékról nem is beszélhetünk. mi ezen a nagy durranás? engem kiidegel ez az állandó visszaváltogatás.(hagyuk a literteljesítményt) terepmotorokról lenne szó.

2013. dec. 22. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mert kissebb, könnyebb, ha már terepmotorokról van szó.
2013. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem üzemórásra gondolok.
2013. dec. 22. 21:15
 3/14 A kérdező kommentje:
senkit nem idegesít hogy döglött alul?
2013. dec. 22. 21:16
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"senkit nem idegesít hogy döglött alul?"

Ne általánosíts. A kicsi 2T-k nagy fordulatúak. Ezért kis fordulaton gyengék.

De egy nagyobb(250-es pl) kissebb fordulaton is elvan.


Csak egy példa, Pannónia kb 200-as fordulaton kényelmesen elmegy 4-esben. Max fordulat meg 6000 alatt van.

2013. dec. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Azért döglött, mert max teljesítményre vannak kihegyezve... A 4T speedek is pörgősek.


Lehet erős alul is egy 2T, ha olyan a vezérlés, csak akkor nagyobb köbcenti kell. Másrészt meg nem érdekli őket, az, hogy kezes a gép sokkal fontosabb tud lenni terepen, mint hogy mennyit pörög a motor.


De ha megnézed max 250-es 2T mocikért őrülnek meg - a DR 4T, és nagyobb ccm, és mindenki meghajol előtte, hogy brutál gép. Nos szerintem te csak bele akarsz fingani a porba, mert nem szereted a 2T gépeket (nem vagy egyedül, és én annak ellenére, hogy szeretem a kétütemű és négyütemű motorokat is, megértem, hogy nem tetszik, hogy pörgős vinnyogós megatöbbi.)


Sokan utálják a 2T dolgait, a pörgést, a váltogatást, a vinnyogást... Szerencsém volt egy Kawasaki H2-höz, HIHETETLEN élmény, pedig 2T. Bár ritkaság, de akkor is szenzációs... De ettől függetlenül, ha utcára lesz lehetőségem nagymotorhoz, biztosan 4T-t veszek, csupán kényelemből.:)

2013. dec. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

vaddisznók- ezzel a szóval elég sűrün találkozok a 2t motorok kapcsán


nem tudom milyen motorod van, vagy vezettél de ahogy olvasom nem ültél még igazán jó 2t gépen, már a 125-ös kis gépek is szonyat nyomatékot adnak le ahogy nyit a power, hát még a nagyok! láttad már a gasgas új 2t erőforrással szerelt modelljeit?

Egy 400-as gép is nagyon jó, de nem mindegy hogy egy dr vagy egy exc! a 4t állandó nyomatéka is elképesztő, de nem csoda hogy nem álltak le a nagy köbcentis 2t gyártásával.


Szerintem te nem igazán tudod milyen is egy igazi 2t, és ezt most nem bántásból szántam.

széles utat!

2013. dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
125ös suzuku tsr-em volt. most 350-es dr-t hajtok. a dr-el eltüntek a gondok.nem kell halálba forgatni ha békeményedik a terep.alig járok tankolni.8liter helyett 2.5-max 4litertből motorozok 100-on. amig tesóm az mtx-el visszafelé váltógat én max 1-et visszaszúrok és már mögöttem van.ezek nem zavartak amíg nem lett 4t-m.az tsr az vagy döcögött vagy tolt min az állat de most már idegesít ez a nagy kontraszt.
2013. dec. 22. 23:30
 8/14 A kérdező kommentje:
amit nem értek hogy most itt mindenki szereti a 2-4ütemet egyaránt.pedig eddig csak vitákat lattam hallottam.mindenki tüskószaggatózza meg kompresszorozza a 4t gépeket.itt meg nem.összes haveromnak 2ütemû van. piszkálnak is állandóan.ezért kérdeztem.nekem sok volt az a 8liter a 25pacihoz.sok állatságot átéltem a tsr-el.nem vagyok fanatikus csak ez furcsálom kicsit.
2013. dec. 22. 23:41
 9/14 anonim ***** válasza:
# 8 Igazából én speciel a 2T-t kedvelem jobban, már-már fanatikus szinten, de ettől még nem kell utálnom a négyütemet. Meg van annak is az előnye, de nekem inkább ez kell. Mindenkinek szíve joga mit vezet, aki meg más gépére rosszat mondd az pukkadjon meg!
2013. dec. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

értem. a karakterisztika tetszik, mint tesómnak.nekem csak a fogyasztás teljesítmény arány nem tetszik.bár

most fél vesémet odaadnám a jóidőért.

nagy 2t-s voltam amíg rám nem erőltették a dr-t.

2013. dec. 23. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!