Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiamnak első autónak?

Fiamnak első autónak?

Figyelt kérdés

Jövőre a fiam érettségizni fog és úgy gondoltam veszek neki egy autót,mert sajnos a főiskola ahova menni fog majd 35 km-re van tőlünk a bejárás oda nagyon rossz alig vannak buszjáratok tőlünk, vasút nincs mifelénk a kollégium nagyon drága a bentlakás árából meg van az útiköltség ára.A családi autónkra sajnos minden nap szükségem van így ezt nem tudom oda adni neki.Amúgy hozzá tudok jutni a kúti ár feléért gázolajhoz így még kevesebbe lenne a bejárás. Kb Május környékén lesz eladó egy ehhez hasonló toyota corolla

[link]

Ugyan ilyen 1.8 Dízel motorral és kasztnival. Az ittenit már láttam személyesen is nincs lelakva,és rohadások sincsenek a kasztnin,fényezése is szép ,a motorja pöcröfre indul szépen egyenletesen jár.Szinte új téli nyári gumi szettel a nyári könnyűfém felnin van. Egyébként egy régi ismerősömé aki autó szerelő és karosszéria lakatos!Mivel régóta ismerem nekem 200.000 ft-ért és friss műszaki vizsgával adná át az autót .

A családi autónk egy első generációs 2003-mas D-4D Avensis arról tudom hogy jó mert régóta megvan. De corollánk még semmilyen nem volt,a neten nem olvastam rosszat ezekről sem, de azért személyes vélemények,tapasztalatok is érdekelnének.

Még valami nem égő ilyen régi autó egy 18 éves fiúnak?

Én nem tudom most mi számít jó autónak mert nekem wartburg volt az első kocsim.

Mondjuk nem válogatós a lurkó mert azt mondta bár lenne valamilyen autója még trabival is beérné! Persze ő semmit nem sejt abból ,hogy autót akarok venni neki!



2013. dec. 25. 21:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
szerintem tökéletes, inkább azt kéne tudni szereti e a dízelt
2013. dec. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, főleg ha nem is egy szétdőlt szar, a kinézet már más tészta, de 18 évesen én 4 keréknek meg 1 működő motornak is örültem volna, mert az is jobb mint fél/egész órákat várni a buszra...
2013. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
hát nem mondom, hogy ciki, mert hát legalább van autója, de én azért nem ugrálnék érte :D
2013. dec. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
A kocsi rendben van, egy pelyhes tinédzsernek épp elég ez is. Amúgy azt is leírhatnád, honnan jutsz féláron gázolajhoz, hátha a NAV is szeretne venni.
2013. dec. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Aki szerint égő ilyen autóval közlekedni, attól jobb is ha távol marad a fiad...


Egyedül biztonsági szempontból néznék másik autót, pl 190-es mercit. Persze amennyire a keret engedi.

2013. dec. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A 4-es valami nagyon jóindulatú ember lehet... :/
2013. dec. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem tökéletes.


Ha szerelő adja és ismerősöd gondolom nem ver át. Egyébként én nem ilyet vennék - de csak azért mert nem ismerem ezt a típust. - De ha megnézem az ebben az időben gyártott megbízható autókat Golf I vagy II. mind- mind sokkal drágább ha már egy kicsit pofásabban néz ki.


Ha nincs szétrohadva és nincs baja a nagyobb dolgoknak akkor én is megvenném. Mert ennyi pénzért golfot aligha kapsz ami rendbe is van. hiába találsz hozzájuk fillérekért alkatrész, mire rendbe rakod 1-2 00 e Ft.


Ha drágább lenne azt írnám, hogy vegyél Golfot vagy pótold meg és vegyél egy alap 3-as golfot, de így ez a legjobb választás.

2013. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Egyébként gondolom mindenáron dízelt szeretnél venni. De ha nem akkor viszont egy 1000-es első suzuki swiftet vegyél, annál olcsóbb, praktikusabb és megbízhatóbb ennyi pénzért nincs.
2013. dec. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom bontóban dolgozik valami ismerőse, és az ott szétzúzott autókból mindig le kell engedni az üzemanyagot ha van benne, mielőtt bármit is csinálnak vele, kilocsolni meg nyilván nem fogják az anyagot, ismerősök között jó az mindenkinek, a NAV meg bekaphatja.
2013. dec. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!A fiamnak mindegy milyen motor hajtja a kocsit,családi kocsinkat is szereti pedig az is dízel és őrül hogy mindig engedem vezetni mikor megyünk pl rokonlátogatóba szóval nem válogatós! Ő is inkább spórolósabb típusú ember.

Most miért kell irigykedni azért mert hozzá tudok jutni gázolajhoz? És nem fogom elárulni kitől van.Annyit elárulok nem lopott cuc hanem spórolt!Az meg egy nagy balfax lenne aki a megspórolt gázolaját nem veszi le XX típusú,kivitelű dízel motor által működtetett személy és teher járművekből!Szóval végül is el is használhatta volna ezt a gázolajat.Akkor miért egy cég járjon jól azzal amit az ismerősöm megspórolna az útjai során!Ezzel senkinek nem lesz kevesebbje!

2013. dec. 25. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!