Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen következménye lenne...

Milyen következménye lenne annak, ha lakott területen kívül, ahol nem veszélyeztetek senkit és semmit, felgyújtanám a saját autómat?

Figyelt kérdés
Természetesen utána elszállíttatnám, csak előtte felakarom gyújtani és végignézni ahogy teljesen szarrá ég.

2014. jan. 4. 21:38
 1/7 Sinead ***** válasza:
Valaki kihívja a tűzoltókat a randa fekete füstre, rádkenik a kiszállás költségét, és valószínűleg elküldenek melegebb éghajlatra..
2014. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt nem te döntöd el, hogy mit veszélyeztetsz.

Egy erdő- vagy tarlótüzet bármikor okozhatsz.

Szóval közveszély okozásának bűncselekménylével akár még felfüggesztett is lehet belőle.

ha annyira utűlod, add a tűzoltóknak oltási gyakorlat céljából, előbb-utóbb sor kerül rá. Ha jó fejek, még végig is nézheted.

2014. jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is azt ajánlom mint az előttem szóló ez tökjó ötlet ad oda a tűzoltóságnak,had gyakorlatozzanak a tanoncok! Kérd utána azt,hogy cserébe megnézhesd azt, hogy ég egy autó!Így legalább értelme is van a gyújtogatásnak!
2014. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van valami hulladékgazdálkodási törvény, (konkrétan nem emlékszem rá) amit megszegsz ezzel.
2014. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Öreg vagyok, még az előző rendszerben voltam gyermek és fiatal. Lehet, közben változott a felfogás. Nem pontosan írom a törvényt, csak a lényegét, s abban a változatban, ahogyan a nem jogász emberek tudni vélték:

A nagyértékű magántulajdon egyben a nemzeti összvagyon része, s így nem tehet kárt pl. a saját házadban, nyaralódban, telkedben, gépjárművedben sem.

Valószínű, hogy ez már nincs így. Akkor még a pénzt sem volt szabad megrongálni. De el tudom képzelni, hogy mégiscsak érvényben van ez ma is.

Az biztos, hogy a leírt formában nem teheted meg.

Ki kell vonatnod a forgalomból. Nem tudom ahhoz kötődik-e olyan további szabályozás, amit be kell tartani. Pl. a bontóban értékesítés, roncstelepen leadás.

Ha nincs, akkor is már csak szállítani lehet. Az nem elegendő, hogy feltételezhetően nem okoz kárt.

Ahol ez megtörténhet, annak a saját ingatlanodnak kell lennie, vagy írásos engedéllyel kell rendelkezz a tulajdonostól.

Ezen felül akkor is biztosítani kell a helyszínt, ha ott semmi sincs. s 10 km-es körzetben az elmúlt száz évben, még egy hangya sem járt arra.

Tehát kell, hogy legyen ott rendőrség, mentők, tűzoltók, s a te pénzeden. Ez nem közfeladat.

2014. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mind nagyon hasznos volt és kimerítő, hálás vagyok!


Akkor majd vagy tűzoltóknak adom, vagy vasba, lényeg, hogyha sikerül egyszer meggazdagodnom, ezt az autót megakarom semmisíteni, mint minden mást is és teljesen új életet szeretnék kezdeni.

2014. jan. 5. 23:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Még egy apróság, amit eddig nem említettünk, hogy már csak azért is fontos lenne a hivatalos út, nehogy azt gondolják, valami bűncselekményt akarsz elleplezni, bizonyítékot semmisítesz meg. Persze ki lehet magyarázni, de hát nem hálás dolog.
2014. jan. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!