Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért lehet utcai forgalomra...

Mért lehet utcai forgalomra szánt autókkal 200-300al menni mikor 130 a legmagasabb sebességkorlátozás?

Figyelt kérdés
ez azért van hogy sokan haljanak meg vagy hogy sok büntetést lehessen szedni? sebesség limiter a kocsiba véletlenül?az nem...de mindenféle felesleges vacak kiegészítő az igen.legyünk őszinték akinek bírja a járgánya az tép mint az állat.tisztelet a kivételnek.
2014. jan. 17. 23:19
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
az nem magyarország hogy elütsz 2 gyereket aztán büntetlenül meglépsz mint az ír gázoló.
2014. jan. 18. 00:09
 12/24 A kérdező kommentje:
arról nem is beszélve hogy külföldön van közlekedés kultúra.vhogy van annyi eszük ami az ittenieknek nincs hogy azért mert bírja a kocsim még nem kell menni is mint az állatok.jót tett a kommunizmus régen.visszakéne hozni a trabantot aztán annak nyomhatod:)
2014. jan. 18. 00:15
 13/24 A kérdező kommentje:

én amit itthon tapasztalok: a szabályok be nem tartása,végig üvöltözhetek középső ujjam többet van auton kívül mint bent és persze egyiknek sincs bátorsága kiszállni és lerendezni.én a terepjárókat kedvelem,nem gyorsulja le de begyűrném őket magam alá aztán hajtson ha tud pár tonna plusz teherrel:)

külföld haláli nyugalom ehhez képest.persze mindenben (nem csak lehet hanem kellene is) példát venni róluk.de nem, magyar ember hülye és csak a saját feje után megy mert mindent jobban tud.azért tart ott az ország ahol.

2014. jan. 18. 00:31
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Akkor költözzél el gyorsan, az itten írogatást meg fejezd be, mert annyi értelme van, mint kopasztól fésűt kérni.


Először azt firtatod, hogy csúnya magyarok nem tartják be a sebességkorlátozást, vegyünk példát külföldről.

Aztán mikor v.ki bedobja, hogy Németországban az autópályán NINCS sebességkorlátozás, akkor már az sem tetszik.


De tessék, vegyük át akkor ezt pl...nekik azt mondtad van közlekedéskultúrájuk, hajrá töröltessük el itthon is a sebességkorlátozást ;)


Te sem tudod mit akarsz, de okos próbálsz lenni.

irni.tanulnál.meg.inkább.mert.szégyen.amit.csinálsz.

2014. jan. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
95%

"ébredj fel.németországban sincs kint a 300as feliratú korlátozó tábla.te olvasd el amit írok:300AL BALESETET OKOZOL úgy megvágnak hogy öröm lesz nézni."

Rendben, felébredtem.

A jelenlegi német autópálya hálózat (ez 12948km) ~65%-án Richtgeschwindigkeit van. Ez ajánlott sebességet jelent, ami ott is 130km/h. Viszont nincs meghatározott sebességlimit, mehetsz amennyivel akarsz. Az igaz, hogyha a Richtgeschwindigkeit feletti tempóban balesetezel, akkor a biztosító nem fizet és kapsz még egy kis büntit is, de ettől még nincs sebességkorlátozás ezen a ~8400km-en.

A teljes hálózat 30%-án van állandó vagy változó sebességkorlátozás(amit elektronikus kijelzőkön jelenítenek meg).

És akkor most kapaszkodj. Németországban 2011-ben 100 000 lakosra 4.9 közúti haláleset jutott, míg nálunk 6.4.

2012-ben összesen 3600 közúti haláleset történt Németországban, amiből csak 387 az autópályán ( aminek ugye a 65%-án legálisan lehet pirítani ) és ennek !HÁROMSZOROSA! lakott területen belül.

Ez ugye mind azt bizonyítja, hogy baromi veszélyes a száguldás mi? Jó mondjuk ott nem, nálunk már igen, de ez itt a Balkán..


"németországban sincs kint a 300as feliratú korlátozó tábla"

Itthon van autópályán 130-as korlátozó tábla? Vagy nem emelt sebességű országúton 90-es? Halljon meg a falovam, de én még egyet sem láttam, pedig néha azért autóba ülök :) Ez kicsit öngól.. :D


",végig üvöltözhetek középső ujjam többet van auton kívül mint"

Ez leginkább téged minőség. Csak azért nem írom le, hogy ez csak a buta,taplóg3c|kre jellemző, mert akkor bannolnak. Mondjuk a csúcson kell abbahagyni xD

Én tudok itthon üvöltözés és mutogatás nélkül közlekedni. Persze engem is idegesít, a sok birka, de van annyi eszem, hogy nem fogok agygörcsöt és infarktust kapni miattuk.


Azt sem ártana eldöntened, hogy te most épp normálisan akarsz közlekedni, vagy legyalulni mindenkit terepjáróval? Mert a második esetben te is a tipikus terepjárós "ki, ha én nem" köcsögök közé aposztrofálod magad. Ez megint öngól :D


"csak a saját feje után megy mert mindent jobban tud"

Az eddigi hozzászólásaid alapján khm.. na mindegy :D


Igaza van a 13-asnak. Összevissza beszélsz minden butaságot, néha önellentmondásba keveredsz. Most akkor döntsd már el végre mit akarsz! :D


És hogy ON is legyek :

Itthon továbbra sem jellemző a féktelen száguldás. Akadnak páran akik nyomják autópályán ( nyomják = traffihatár felett ),de 200-as vagy a feletti tempó néhány kirívó esetet leszámítva nem jellemző. Akkor most nem értem mi a baj? Az, hogy 100 emberből 99 nem tartja be a 90-es korlátozást országúton?

Ez nem lehet , hogy azt jelenti, hogy át kellene gondolnunk az ország közlekedési stratégiáját?

Én nem vagyok kifejezetten sebességhatár emelés párti, de egy két esetben nem ártana elgondolkodni a dolgon. Sajnos a legtöbb közút minősége és áteresztőképessége nem teszi lehetővé a sebességhatár emelését, ahol meg igen, ott már javarészt megtették.

Erre a gyorshajtás dologra meg csak annyit tudok mondani, amit már egy másik kérdésnél is megtettem a héten: meg lehet nézni a KSH 2012-es baleseti statisztikáját, a balesetek 2,9%-át okozza csak abszolút gyorshajtás. Száguldó állatok.. :D

2014. jan. 18. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Monnd te mindig ilyen szarokon agyalsz?

:D


Ez is te voltál ugye?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__528..

2014. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Zebra3328 ***** válasza:

Azért lehet olyan autókat kapni, mert a fogyasztói társadalomban így lehet jól eladni valamit. Igaz, hogy abszolút nincs szükséged rá, de ha mindenhonnan azt szugerálják beléd, hogy enélkül egy senki vagy, akkor előbb utóbb elhiszed.


A külföldi közlekedési kultúrát pedig kérem nem ísteníteni, mert ott is van rendőrség. Nem azért közlekednek ott sem úgy ahogy mert az helyes, hanem mert tartanak a németek/svájciak/osztrákok is a büntetésektől.

2014. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten jogosnak érzem kérdést. De ugye: 1 Nem kötelező túllépni a sebességhatárokat, főleg nem 200-al menni, vagy ilyen esetekben számolni kell a 300 ezres büntetéssel. 2. Vannak olyan országok, ahol bizonyos szakaszokon nincs sebességkorlátozás. 3 Ez a legfontosabb. Azért ha előzésnél szarban vagyok, mert egy idióta boyracer jön óriási sebességgel velem szemben, miközben én szabályosan előzök, és menekülnék vissza a sávomba, azért jól jön egy kis erőtartalék...
2014. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

látom éjfél körül sziporkázol...


külföldön van közlekedési kultúra? majd eccer, ha külföldre visz a sorsod, akkor ne csodálkozz semmin.


láccik, hogy itthon sem nézel körül, mert bizony mi sem vagyunk rosszabbak a többi fínom európai országtól...sőt..amerre én éltem, ott még gyalog sem mernél kimenni az utcára...maximum kalasnyikovval.azzal lehet kreszt oktatni....

2014. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Napkiraly ***** válasza:
150-160-as korlátozót gond nélkül be lehetne építeni
2014. jan. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!