Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért lehet utcai forgalomra...

Mért lehet utcai forgalomra szánt autókkal 200-300al menni mikor 130 a legmagasabb sebességkorlátozás?

Figyelt kérdés
ez azért van hogy sokan haljanak meg vagy hogy sok büntetést lehessen szedni? sebesség limiter a kocsiba véletlenül?az nem...de mindenféle felesleges vacak kiegészítő az igen.legyünk őszinték akinek bírja a járgánya az tép mint az állat.tisztelet a kivételnek.
2014. jan. 17. 23:19
1 2 3
 21/24 T5- ***** válasza:
100%

Egyszerű. Azért mert az gyártók naivan azt feltételezik, hogy aki meg tud venni egy autót, az döntéshozatlara képes felnőtt ember, nem pedig egy szemellenzős demagóg barom.

Menj el szereltess be a sajátodba egy 130-as limitert és légy boldog vele, a többi embertől meg tartsd távol magad, így jobb lesz nekik is meg neked is. Vagy menj el rendőrnek, és egyésznap traffipaxozhatsz, még recskázhatsz is rá!

2014. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Letöltendő börtönbüntetés sima országúton 130-ért... Érdekes. Úgy látszik, te sosem találkoztál 70-nel döcögő valakivel egy olyan úton, ahol nincs igen hosszú szabad egyenes előzéshez, illetve ha van is, a delikvens az előzési kisérletedre rálépett a gázra (persze ha nem előzöd meg, majd 50-nel fog menni a következő beláthatatlan kanyarban)... Én nem sokat vezettem eddig, kb. 30 ezer km-t, de találkoztam már ilyenekkel... Türelmes és óvatos mazsola vagyok, de nem azért fizetem a motorom nem nevetségesen alacsony km költségét, hogy egy helyes, szolidan kanyargós szakaszon tötymörögjek akárki után. Plusz a motorom nem erős, ha már előzök s nincs hosszú egyenes, beleadok apait-anyait, hogy sikerüljön. S akkor biza nem 90-nel megyek, de ez rövid ideig tart, kivételes eseteket kivéve előzésen kívül betartom a 90-et (a teljesen laza kanyarokban elhelyezett ok nélküli 40-es és 60-as táblákat már kevésbé). Amennyire veszélyesen vezetek, az a tapasztalatlanságomból fakad, a sebességemből biztos nem.

S azt sem tudom mások életét veszélyeztető majdnem-gonosztevőnek tekinteni, aki egy jól belátható, forgalomtalan úton mondjuk 150-nel megy... A problémákat nem az ilyen esetek okozzák. Attól még lehet rá csúnyán gondolni, de a többünk által említett, elsősorban előzéskor esélyes esetekben igenis jól jön a plusz erő, egy pár másodperces gyorshajtás az életet is megmentheti, s ehhez nem kell felelőtlenül belemenni az előzésbe.

A 2-300 km/h speciel nekem már feleslegesen sok, ebbe nem is megyek bele, de egy kisebb gyorshajtást tudok helyes megoldásnak tartani adott esetben... A KRESZ is megszeghető, ha vészhelyzetet kerül el vele az ember... Nem szerintem, hanem hivatalosan.

2014. jan. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Kedves kérdező, Őn buta.
2016. máj. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
tudom hogy régi kérdés de az ilyen mi a tökömért nem jár busszal meg vonattal?
2017. dec. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!