Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha automata váltós autó...

Ha automata váltós autó biztonságosabb akkor mért gyártják még mindig a kézi váltóst?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy az automata biztonságosabb mert ha fékezni kell azonal fékezhetek kézinél előbb kuplung aztán fék és automatánál tényleg lehet csak az útra koncentrálni nem kött le az autó kezelése de akkor mért gyártják még mindig a kézi váltóst egyáltalán a jővőben mikor lesz az hogy csak automaták lesznek az útakon?

2014. jan. 22. 01:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%

Volt szerencsém több automatához is, és fenntartom a véleményemet, hogy egyiket se piszkálnám meg, bottal se...


31 éves, kéziváltós autóm van, a váltóban bizonyosan benne van 800 ezer km, de lehet, hogy a duplája, hozzá nem nyúlt még senki, mégis működik.


A biztonsági duma nettó zöldség.


Amúgy meg szeretek gépészkedni a váltóval, villamos olyan, hogy nyomod a gázt, aztán megy... :D

2014. jan. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%

"városban pedig szintén nem a váltások vagy a dugóban a kuplung folytonos nyomogatása szintén nem az izgalom csúcsa. "


Valóban nem, de sokkal inkább a kezében érzi az ember az irányítást egy kéziváltósban, mint egy automatában. Más részről, a lámpánál araszolgatásnál kéziváltósban a kuplungot kell nyomogatni, automatánál meg a féket, szóval ilyen szempontból nem igazán van különbség köztük.

2014. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

1.Az automata egy FOS!

2.Nem kell mindig benyomni a kuplungot, van olyan is hogy motorfék...

2014. jan. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Erre egyszerű válaszolni ÉN szeretek váltani és ha már ez sem lenne szerintem elég sz*r lenne kocsit vezetni semmi fillingje nem lenne már így is ott járunk hogy a kocsi magától tolat be a parkolóba vagy mi már lassan az lesz hogy ember sem kell hozzá mert magától megy
2014. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Pontosan ez egy lehetséges jövőbeni cél a mai technológusok, politikusok, és persze az autógyártók rétegéből álló, autógyártás szempontjából a világ további sorsát jelenleg alakító konszenzus előtt. Az, hogy minél biztonságosabbá tegyék a közlekedést a lehető legnagyobb kényelem és luxusérzet mellett úgy, hogy az lehetőleg kevés energiát emésszen fel működése közben, lehetőség szerint természetesen a környezetvédelmi követelményeknek is megfeleljen (beleértve ugye a felhasznált alapanyagokat és gyártástechnológiát is), mindamellett nem árt, ha mindez még gazdaságosan le is gyártható, kivitelezhető. És a statisztikák szerint annál biztonságosabb valami az ember számára, minél kevesebb teret enged a használójának a dolgok irányításába :)
2014. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
82%

7-8 évvel a kérdés feltevése után, már szerencsére egyre népszerűbbek az automaták Magyarországon is.


2006-ban szereztem jogosítványt. 2021-ig vezettem kézi váltós autót. Az 15 év. Sosem volt gondom a váltással. Amikor az USÁ-ban 2012-ben először autómatát vezettem onnantól vágytam arra, hogy egyszer majd nekem is az lehessen. Végre fél éve van egy autómata Toyota Corolla Hybridem.


Soha, de soha nem akarok visszaülni kéziváltós autóba. Az mond rosszat az autómata váltóról, aki sosem próbálta, vagy nincs pénze rá és irigy, amit agresszív "szar az autómata, nem tudsz vezetni" hozzászólásokkal takargat.


Autómatával is ugyanúgy lehet előzgetni, huzatni, ugyanúgy gyorsul vele az autó, ugyanúgy felbőg a motor, csikorognak a kerekek. Semmivel sem kevesebb élvezet. Nekem a vezetésben a sebesség az élvezet, nem az hogy egy jobbra balra kapálódzak, azért hogy egyáltalán guruljon az autó. Ugyanúgy érzi az ember az utat, ugyanúgy érzi a kapcsolatot maga és motor között, mint egy kéziváltónál.

2021. dec. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!