Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan szabályos a nem gyári...

Hogyan szabályos a nem gyári xenon izzó? (Többi lent. A cikket érdemes elolvasni! )

Figyelt kérdés

Golf 4-em van ha elviszem szervizbe az autót ott megcsinálják úgy,hogy szabályos legyen a xenon?

Olvassátok el a cikket,érdekes.

[link]


2014. jan. 22. 12:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%

Én erősen kételkedem ennek a valódiságában. A hozzászólók többsége meg azt sem tudja mit ír, főleg az aki a jelvényszámot stb kéri:-) hiszen azzal nem sokra megy, mert a rendőr - ha így történt - mindenben jól intézkedett.


Teszem hozzá, hogy nem vagyok rendőr, de értem ezt a témát.


Tehát a lényeg, hogy jogszabály határozza meg, hogy milyen alkatrészeket és kiegészítőket lehet a kocsira tenni. Ez az utolsó belső irányjelző kapcsolótól a legkisebb izzóig érvényes. Ezt sokan nem tudják és tudatlanságuk miatt okoskodnak a rendőrrel. Mindennek jóváhagyási jellel kell rendelkeznie. Tehát egy egyszerű irányjelző izzónak is szabványnak kell lennie. Éppen ezért a sok utángyártott "divatos" izzó nem megfelelő, mert nincs is benne jóváhagyási jel.


A vezető oldali ablakokat és a szélvédőt kivéve úgy sötétíti mindenki ahogy akarja, de a gagyi fóliát nem lehet rátenni, mert nincs benne jóváhagyási jel. Éppen egy dísz légterelőt sem lehetne rátenni amiben nincs jváhagyási jel. Az más dolog, hogy a vizsgaállomásokon és a rendőrök 99,9 %-a ezzel nem foglalkozik, ilyen apróságokban nem keresik a jóváhagyási jelet, máskülönben az izzódat is ki kellene vennie és megnézni, hogy az olyan - amilyennek kell lennie.


Éppen így van ez a "xenon hatású" vagy "xenon fényszórókkal" is. A levélíró okoskodik, hogy ugyan honnan tudja a rendőr, hogy nincs benne fényszóró magasságállító a lámpájában. De ő egy régi autóról beszél. egyértelmű, hogy akkor még nem is voltak ilyen lámpák, főleg ha gyári van benne. Ráadásul a magasságállító nem az amit sokan hisznek, hogy van benne egy motor és te tekergeted a műszerfalról. Ez automatikus, magát állítja a vízszinthez, a kocsi dőlési szögéhez stb.


Tehát egy ilyen lámpának kell lennie ahhoz, hogy xenont használj. Másrészt a jóváhagyási jelek alapján már lehet tudni milyen a láma, ki sem kell nyitni a motorháztetőt. A másik, hogy kell legyen lámpamosó. A harmadik pedig, hogy maga a xenon izzónak is jóváhagyási jellel kell rendelkeznie, amit csak úgy a boltban néhány ezerért lehet kapni az semmi. Persze ezt már nem bontogatják nem nézik már, de nem lehetetlen.


Egyébként bármit is veszel a boltban ha alaposan elolvasod az apró betűket od van írva, hogy "közúti forgalomban nem használható" vagy " a KRESZ-nek megfelelően használható"- ami egynló azzal, hogy nem használhatod:-)


Hiába árulnak ciklámen, zöld piros meg minden színű izzót nem használhatod, mivel a KRESZ nem engedi.


A levélíró éppen ezzel ne volt tisztában és a rendőröket okolja a tudatlansága miatt.

2014. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

1. lehetőség, a legköltségesebb: megveszel hozzá mindent (aut. szintező, mosó, ha kell vetítőlencsés lámpatest) és beszerelteted

ez lehet többet fog kerülni, mint az autó


2.lehetőség: volt egy időszak, amikor már engedélyezett volt a xenon, de még nem volt kötelező a mosó, szintező, és abban az esetben, hogy ha az adott típust szerelték GYÁRILAG xenonnal, akkor utólag belerakod, és ha megállítanak, nyugodt szívvel mondod, hogy így jött ki a gyárból (persze hogy ezt elhiggyék, gyári szett kell ami szintén nem olcsó)


3. lehetőség: eladod a kocsit és veszel xenonosat :D

2014. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Hagyom inkább a xenont,nem olyan fontos az.:D

De mondjuk ez szabályos: [link] esetleg vélemény róla?

2014. jan. 22. 13:41
 4/23 anonim ***** válasza:

totalcaron keresd meg az izzótesztet


valamivel jobb mint a sima, de közel sem annyival, mint ahogy hirdetik és emellett hátránya, hogy rövidebb élettartamú

2014. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

A cikkben nem Xenonról hanem Xenon hatású izzóról írnak. Olyasmi, mint amit a kérdező linkelt az Osram Nightbraker vagy a GE Megalight. Ezek megfelelő jelölésekkel ellátott jóváhagyott izzók, viszont a fényük is másabb, mint a sima hagyományos H4-esnek.

Nekem pl GE Megalight van az egyik kocsimban ( ez itt a reklám helye..), közel sincs olyna fénye, mint egy xenonnak, viszont sokkal jobb mint a hagyományos H4. Ha jön valamelyik rendőr okoskodni, akkor odaadom neki a dobozát és gyulladjon fel.

Ezek H4-es izzók, ezekhez nem kell sem lámpamosó, sem automata magasságállító mivel ezek NEM xenon gázkisüléses izzók. Hagyományos halogén izzók színezett burával.


A Fóliáról csak annyit, hogy ha bemész a boltba ész veszel egy tekercs 3M fóliát azon sem lesz jóváhagyási jel. Miért? Ha kisebb az ablak? Ha Több kisebb ablakra rakod fel? Én még olyan fóliát nem láttam, aminek minden négyzetcentijében van jelölés ( a sajátomon pl. van,de csak a sarkoknál ).


Ez a minden vacakra kell jóváhagyási jel meg sok esetben egy nagy ökörség ( persze nem minden esetben, de ennél a 3-nál pont az). Ha nagyon szigorúan vennék a betartandó szabályokat, akkor az ilyen büntik előtt minimum a közúton megtalálható autók 30%-tól el kellene venni a forgalmit..

De ez Magyarország és a Rendőrség.. szánalom.

2014. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

"De ez Magyarország és a Rendőrség.. szánalom."


Miért hiszik azt az emberek, hogy ezt a rendőrök találják ki????


Magyarország, magyar emberek, magyar jogszabályok. Na ez a szánalom...

2014. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

NEkem a kamionból kivetetették a villogó lámpáimat. De nem a rendőr volt a kö**ög, HANEM ÉN voltam a hülye, hogy nem tudtam. Hiába szidom a rendőrt nem ő találta ki, hanem a törvény talál ki ilyen baromságokat.


Másrészről kifejezetten utálom, amikor utólagosan berakott xenonnal rohangálnak egyesek, mert kifolyik az ember szeme.



6/1990 KÖHÉM rendelet


"Díszítések és jelzések alkalmazására vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek


97. § (3) Kívülről látható világító, megvilágított, átvilágított, illetőleg fényvisszaverő kivitelű feliratot, ábrát, vagy jelzést — a 27., 67. és 103. §-okban említetteket, továbbá a veszélyes áruk közúti szállítására vonatkozó előírás (ADR) szerinti veszélyt jelző táblákat, a hosszú és nehéz, valamint a lassú járművek (járműszerelvények) megjelölésére engedélyezett táblákat kivéve — a gépjárművön, a mezőgazdasági vontatón és a lassú járművön elhelyezni tilos."

2014. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"De ez Magyarország és a Rendőrség.. szánalom."


Sajnos a magyar ember még jobban, mert folyamatosan szabálytalankodik.


Engem is büntettek már meg, de jogosan, én voltam a hibás. Én elismerem, más meg nem meri annyira önérzetes kis primitív lelki világú, hogy úgy érzi ezzel vége van a világnak és kell találni egy bűnbakot, ami nem más mint a rendőr, hiszen a jogot nem tudja megtámadni mert az nem egy élőlény.

2014. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55%

Félreértetted, én tudom, hogy nem ők találják ki ( szoktam ide elég gyakran linkelni jogszabályokat :P ).


Az a szánalom, hogy ma már az esetek többségében azért tartjuk a rendőrséget, hogy megtegyék a szükséges költségvetési kiigazítást. Hogy ezzel majomkodjanak éjjel fél 12-kor, hogy csórinak milyen izzó van a 16 éves hulladékában. Most ezen a szerencsétlenen találtak fogást,de ha ki van nekik adva, hogy mi az elvárt büntetési ráta, akkor tudnak ám köcsögölni..

Mi ezzel a problémám? Hogy az a dolguk, hogy olyannal foglalkozzanak ami nem is az ő feladatkörük, mert van erre egy illetékes hatóságunk. És ha épp olyanja van akkor választhatsz, hogy ugrik a forgalmi vagy ugrik a lóvé. Ha meg valami nem tetszik neki és megkéred, hogy idézze már a 6/1990-nek az ide vágó részét, ami őt igazolja, akkor meg csak les majd "nagy a pofád" alapon keres mást. Persze ez is csak egy réteg, a normálisabbját nem érdeklik ezek a hülyeségek.

Tudod mi lenne ennek a módja szerintem? Igazoltat, ellenőrzi a kötelezőket ( világító és jelző berendezések,gumik, öv, papírok) és ha bármi olyat talál, ami szerinte nem okés, akkor kiállít egy jegyzőkönyvet, aláíratja veled és elküld NKH felülvizsgálatra. ott majd a hozzáértő eldönti, hogy jó vagy nem. Miért? Mert ha a kérdező által linkelt cikkben pl tényleg egy Nightbraker volt a kocsiban, azt a rendőr észre veszi. De ha kiveszem neki az izzót tudja e, hogy milyen jelölést kell rajta nézni? Biztosan nem. Ugyan honnan tudná? Csak a 6/1990 85 oldal meg van vagy 40 függeléke és melléklete. Arról nem is beszélve, hogy az 5/1990-ben is csak meghivatkozva vannak az EK jóváhagyások,amik ki tudja hány függelékben és több száz oldalon vannak részletezve, majd ezt pont igazoltatáskor egy rendőr tiszthelyettes fogja tudni. Kiveszem az izzót, a kezébe adom 79/761/EGK. Ő biztosan tudni fogja mit jelent igaz? vagy ha mégsem tudja, akkor 15 000 :D


Na érted már mi a bajom? Az a bajom, hogy valami idióta ezt kitalálta és kiadta utasításba. Ha már ez van, akkor legyen az mint régen. Kiáll a fehér öves, fehér sapkás rendőr, na az már lehet tisztában van pár dologgal, mert neki az a dolga.


Van nekem is rendőr haverom elég sok. Az egyiknek ültetett Civic, sport futómű, fóliázás, sport kipuf rendszer. Viszont ha ő kivesz, nem is cigánykodik senkivel(extrém eseteket leszámítva).

Ugye van nálunk egy olyan szerv, hogy Nemzeti Közlekedési Hatóság. Először ott kellene rendet rakni, majd utasítani őket, hogy nem csak a kamionosokat b @ sztassák, hanem menjenek járőrbe és szépen ellenőrizzenek szúrópróba szerűen mindenkit. Ők is szabhatnak ki büntetést csak ők értenek is hozzá! És ha úgy adódik akkor megvan náluk helyben a teljes jogszabályi háttér sőt sokszor az összes szükséges hitelesített mérőberendezés is. Ezt a melót csinálják ők, ezért kapják a fizetést. A rendőr meg maradjon rendőr, tegye amit egyéb esetben tennie kellene.


Még mielőtt megkapom, kettő autóm van, mindkettő teljesen gyári egyedül az egyikben van a fent említett GE izzó, de ha kell akkor megnézem megvan e rajta a jóváhagyási jelölés. :)

2014. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Aztán kiderült, hogy hülyeséget írtam és nem GE Megalight hanem GE Sportlight izzóm van :P


A dobozon ott van rengeteg jelölés, vajon ha kivesz a rendőr meg tudja-e mondani, hogy a rajta található jelölések megfelelnek-e az előírásoknak. Pheeerszeee, ő biztosan tudja.

( a dobozban látható izző a sima H4, ez a tartalék:P )

[link]


[link]

2014. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!