Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan szabályos a nem gyári...

Hogyan szabályos a nem gyári xenon izzó? (Többi lent. A cikket érdemes elolvasni! )

Figyelt kérdés

Golf 4-em van ha elviszem szervizbe az autót ott megcsinálják úgy,hogy szabályos legyen a xenon?

Olvassátok el a cikket,érdekes.

[link]


2014. jan. 22. 12:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem vagyok jártas a rendőrségen belül, ezért is írtam, hogy kíváncsi lennék egy ilyenre.


Oké, bemutatnak egy sor izzót, de a cikkben intézkedő rendőr nem nézte meg az izzót.

Az izzókészlet már nem előírás ( hatályon kívül helyezte: 48/2009. (IX. 30.) KHEM rendelet 51. § 2. Hatálytalan: 2009. X. 1-től. ) az EÜ csomag meg tényleg jól jön néha.


A gallytörőkkel nem tudom mi a helyzet személyautóknál. haszonjárműveknél pl csak akkor ad rá ki engedélyt az NKH, ha tulajdonos tevékenységei közé be van jegyezve erdészeti tevékenység.


Az meg ugye megint ellentmondásos egy kicsit - szerintem - hogy sötétitésért, ültetésért meg csomó "hülyeségért" ugrik a forgalmi, viszont egy engedély nélküli jelentős átalakításért, ami a vonóhorgot jelenti,nem ugrik. Nyilván azt biztos azért rakták rá fusiba, hogy jól mutasson :D


Erre a részre tényleg nincs rálátásom, de ne szelektáljunk már, hogy mit kell nézni és mit nem. Ezért is írtam, hogy tiszta legyen a helyzet módosítani kellene a dolgokon. A rendőr nézze a papírokat, a gumikat, világítson minden és kész. A többit meg intézze az NKH. Mert az NKH dolgozójának szakirányú végzettsége van és neki érteni kell hozzá. A rendőr nyilván nem lehet ebben ennyire jártas.


Ez az egyébként sem kötelező a bírságot felajánlani mondat ez elég viccesen hangzik olyankor, amikor már lassan a költségvetésben is szereplő tétel a helyszíni bírság :D


Amúgy ezt a témát szerintem elég jól kiveséztük :)

2014. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
És értjük is egymást :)
2014. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Van rendőr ismerősöm. Van egy 125-ös motorom. Megkérdeztem mit csinál egy ilyennel ha megállítja és nincs rendszám. Azt mondta, hogy elmodja arra gondol, hogy ez 25-ös. Ha elismerem kapok egy csekket. Neki ehhez meg sem kell nézzen semmit.


Ha nem ismerem felírja a motorszámot és küldi a vizsgaállmásnak. Egyébként a motorszámból a helyszínen meg lehetne mondani. Ezután feljelentene és a motorszámról kapott vélemény alapján kapnám a csekket.


Azért az sem elfogadható, hogy a rendőr csak felületes dolgokkal foglalkozzon, mert akkor mindenki nagy motorral rendszám nélkül, lyukas vagy nem szabvány ordítós kipufogóval járna és lehetne folytatni.


Ezek 99%-át nem is tudja a helyszínen bizonyítani de nem is kell neki ez a lényeg. Pl a motorom esete.

Ilyenkor ad egy lehetőséget, hogy elismerem e és kapom a csekket. Egyéb esetben berendelnek műszakira ahol a hozzá értő a megfelelő eszközzel megvizsgálja.


Azért van a sok utasítás, hogy "tájékoztatásként" tudják nagyjából mi a jó és a rossz, hogy elkerüljék a felesleges berendeléseket.


Éppen azért van az, hogy ha már színes egy izzó búrája máris berendelnek, mert a szabványoson nincs ilyen. Azután kiderülhet, hogy éppen az az egy szabványos és nem is olyan kék mint amiket olyan olcsón árulnak.


Van gagyi izzóm és erősen kék a búrája. De vettem minőségit is,ami meg nagyon gyengén színes csak. Gondolom ez meg szabvány is. De ezeket már nem használom, nem tudom ebbe mi volt írva.

De van drága is ami mégsem szabályos. De ezt nem is kell bizonygatni...

2014. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!