Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A robogót miért nem tekintik...

A robogót miért nem tekintik sokan motornak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 21:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

#9: Nem írta, hogy városban megy vele százzal... S ahhoz nem kell autópálya, hogy ezt legálisan vagy majdnem legálisan megtehesse (fene tudja a százalékokat, országúton mikortól büntetnek? de nagyvárosi elkerülő lazán van 110-es, ott is meg lehet mutatni a haveroknak, mit tud a kicsike).


Nos, a robogók zömét én sem tekintem motornak (de visszaintek neki. előre többnyire nem, mert sokan nem tudnak mit kezdeni vele), a kis köbcentis, nem motorszerű ülésmódú, automata váltós cuccok számomra nem tartoznak a motorok közé. Megjegyzem, a Goldwing és társai sem, azok luxusfotel majdnem-autók :D Ez az én kis szubjektív besorolásom és kész. A Simson motor, a quad motor... :D Egy rendesen kinéző nagy túrarobogó határeset, de lehet, hogy csak azért, mert nem vezettem még olyat :)

2014. jan. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Mert a robogó annyiból áll hogy ráülsz és húzod neki.Az egy óvodás is tudja.
2014. jan. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Mert húzod, és megy. Mint a villamos. Ülsz rajta, mint egy hokedlin, nincs futómű, némelyiknél fék se, meg kanyarstabilitás se.
2014. jan. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Nem vagyok motoros - de miért baj az, ha húzom és megy? Nem az a legkényelmesebb? Az automata-váltós kocsiknál is elmondják, hogy elveszi a vezetés élményét, pedig egyáltalán nem igaz.
2014. jan. 24. 06:10
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi.

Én legszívesebben lerúgnám a szaros aeroxukról a nyomorultakat amikor az ablakom alatt visítoznak.

Undorodom tőlük.

2014. jan. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Ha motor lenne akkor motornak hívnák nem robogónak!! Az csak egy seggrakéta! Viszont a robogós lányokat imádom
2014. jan. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

A robogó - mármint a segédmotoros kerékpár nem motor, ez a rendeletből (talán 1/1975 KöHÉM, de lehet hogy valamelyik újabb 1990-ből) következik. Ami az smkp kategóriát meghaladja, az motorkerékpár.

Az ezen kívül használatos nevek, mint moped, robogó, mofa, kismotor és egyebek pedig csak "becenevek" manapság, még ha van is közöttük olyan (pl. kismotor), ami régen kategóriát jelölt és használták hivatalos szövegekben is.


Szóval az 50-es robogó az nem motor. Ami meg nagyobb, de robogó formájú, az meg motor - a forma egyéni ízlés kérdése, de az alapot megadják a vonatkozó rendeletek, a jogi kategóriákon vitázni nem nagyon van értelme.


Aki pedig az smkp-ra vonatkozó előírásokat (max. teljesítmény, max. sebesség, szállítható személyek) megszegi, az szabálysértő. Aki pedig smkp-nál nagyobb kategóriájú motort megfelelő papírok és jogosítvány nélkül használ az szintén.

2014. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
A Simson Schwalbe az motornak számít?
2014. jan. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

#17: Ez addig OK, ameddig csak 50cc-s robogókról beszélünk.


A probléma ott kezdődik, ha előjönnek az 500-as robogók.


A robogó egy motor típus. Ugyanúgy, mint az enduro, chopper, stb.


50cc-s akármilyen motorra lehet a segédmotoros kerékpár elnevezést használni. Ide sorolandó az 50-es "sebességi", "cross" motor is.

2014. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Nekem a Schwalbe az motor, mert váltós, és nem műanyag, nem visít max fordulaton :D Ugyanígy az SR 50.


Oké, öreg Piaggio-k Vespa meg mittusomén kormányváltósok voltak, de azok a robogók ősei.

2014. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!