Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A robogót miért nem tekintik...

A robogót miért nem tekintik sokan motornak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 21:07
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

A maximális 40km/h szabály is hülyeség,szerintem jó hogy egy 50ccm robogó is képes 60-al vagy akár 80-al menni,csak persze a magyar törvény itt is szar mert egybevág.

Van olyan törvény hogy segédmotorral maximum 40km/h-val mehetsz,de van olyan törvény hogy a forgalmat nem akadályoztathatod vagy lassíthatod,tehát láthatod hogy a két szabály teljesen egybevág mivel 40-el mész ugyan úgy megszeged a kreszt mint a 60-al mennél,csak éppenséggel ha gyorsan mész a kocsikat nem idegesíted és nem fognak letolni az útról :)

Persze a 40km/h-ás szabályt is rettentően régen találták ki,akkor kb a kocsik se mentek nagyon ez fölé és az már megint más tészta hogy mért nem módosították...

Vissza térve a robogó szerintem sem annyira motor,persze attól függ milyen robogó,nyílván egy 400ccm-es túra robogó már motor,de 50ccm-er inkább tényleg egy segédeszköz,ami nagyon olcsón elvisz bárhová pl munkáva,kisebb bevásárlásra is mert valamelyiknek eléggé nagy a csomagtartója. Én például egy kis faluban lakok és kb 16 km-e van egy kisváros,és arra is be szoktam menni mivel a buszt rettentően rühellem már régóta.

A kis 50-es robogóm meg elvisz oda fél óra alatt,és az a röhej hogy autóval is ennyi,csak éppenséggel a rosz út miatt a kocsik nem mehetnek gyorsan,én meg vígan kikerülgetem őket.

2014. jan. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Meg a kátyukat is.
2014. jan. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!