Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Mondeo első autónak?

Ford Mondeo első autónak?

Figyelt kérdés

Szerintem ez az autó nagyon rendben van: [link]


Igazából nem is attól félek, hogy kárt teszek benne, hanem attól, hogy túl nagy. Ti mit gondoltok?


2014. febr. 5. 08:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
ha nő vagy valóban nagy lehet férfinek ideális.
2014. febr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja, és ha néger vagyok, akkor lehet? :D
2014. febr. 5. 08:47
 3/12 A kérdező kommentje:
Ford Fiestán tanulok, azért aggódom.
2014. febr. 5. 08:51
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz a nagyobb autót vezetni akkor az önbizalomhiány. Ugyanúgy lehet látni előre-hátra, csak nagyobb helyet kell hagyni.
2014. febr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Első autónak meg inkább valami régi olcsóbbat válassz, kezdőként ha megkarcolod szívni fogod a fogaid.
2014. febr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Régi olcsót, de pont, hogy nagy kocsit vagy kombit ami tud gyűrődni ha esetleg koccansz vele, ne valami kicsi kasztnisat...
2014. febr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A méret megszokás kérdése, én friss jogsival Ford Transitot vezettem és nem törtem össze semmit.
2014. febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt balesetem az első kocsimmal sem, ami egy nissan kombi volt, egyszer igaz a házunknál meglapítottam az ereszcsatornát, mert elég kicsi a hely oldalt parkolni, de azért egy kis kocsi veszélyesebb ha baleset van. Beléd is jöhetnek akár piros lámpánál is amit nagy rutinnal is szinte nem lehet kivédeni...
2014. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Nagynak egy kisebb kombi is nagy belülről. Persze egy Mondeo pl. csendesebb autópályán, mint mondjuk egy Fiesta vagy Focus, és persze elegánsabb, szóval lehetnek más szempontjaid is, de kisebb autóból is van halkabb és menőbb, ha ez is számít.


Kevesebb helyre tudsz beállni egy átlagosnál nagyobb autóval: ahova esetleg befér egy Fiesta vagy egy Focus, mert mondjuk éppen az parkolt ott előtte, oda nem biztos hogy befér egy Mondeo.


Úton közlekedni amúgy nagyjából mindegy, bár van néha olyan helyzet, hogy paraszt módon állnak le autók, és szűk helyen kell köztük elmenni. Parkolni viszont egy nagy szedánnal nyilván nehezebb, mint egy kisebb kombival, a belinkeltben mondjuk van parkolóradar, de azért bevásárlóközpont mélygarázsában befordulni két autó közé az amúgy se tágas helyre, bevenni egy szűk kanyart egy mélygarázs bejáratánál-kijáratánál (ahol rendesen meg is van húzva a fal, szóval jó páran elvétik), vagy egy szűk belvárosi utcában leparkolni ilyen autóval kezdőként kényelmetlen lehet.


Egyébként egy kombiba (akár Focus-ban) több fér, ha van/lesz gyereked, belefér a cucc ami egy családi utazáshoz kell (babakocsi, kiságy, stb.), vagy ha az Ikeában veszel valamit, jóval nagyobb eséllyel tudod egy kombiban hazavinni (az általad belinkeltben nincs sín tetőcsomagtartónak), a fenyőfa is befér, akár két bicaj, stb. Nálam újra meg újra előjönnek olyan helyzetek, amikor jól jön a kombiság.

2014. febr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 egySanyi ***** válasza:
51%
Első autónak túl drága és picit nagy. 1 milla alatt is simán találnál akár focust vagy golfot esetleg astrát amihez alkatrészeket is sokkal olcsóbban lehet szerezni.
2014. febr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!