Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jó ez Autósok?

Miért jó ez Autósok?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs kocsim,de elég idegesítő,amikor általában egy újabb autó este/sötétben jön szemből,és a lámpája szinte nem is az utat világítja,hanem az ember szemét..oké ne nézzünk bele..de más autónál meglehet oldani hogy ne legyen ennyire zavaró/ ne felfelé világítson a lámpa,náluk miért nem?

De ha hülyeséget kérdeztem/írtam,akkor valaki világosítson fel,hogy hogyan is működik ez...



2014. febr. 19. 20:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hol jön szembe? Te mivel vagy, gyalog, kerékpárral, lát a szembe jövő?


Megannyi kérdés...


Lakott területen nem szabad távolsági fényszórót használni, a tompított pedig nem világíthatna a szemedbe, hiszen csak 40 méterre világíthat.

De ha lakott területen kívül jön szembe, és teszem azt te gyalog kivilágítatlanul mész, akkor nem láthat és nem kapcsol tompítottra! Ilyenkor érthető ha a szemedbe világít.

Persze a xenonnak kicsit más a fénykévéje, így érezheted zavarónak, főként ha valami gagyi utólagos beépítés.

2014. febr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen, hülyeséget kérdezel, mert pl. sokszor amiatt világít felfele a lámpa, mert meg van pakolva az autó hátulja. Lehet állítani a magasságot már mindegyik új autóban, de sokaknak a legalacsonyabb állásban is picit magasan van.


Vagy van az a fajta ember, aki reflektort nyomat esőben, mert ő látni akar mindenkit... Csak éppen a szembejövő nem fogja látni őt, mert megvakul.

2014. febr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Autóban,az anyósülésen ülök.!

A szembejövő sávba jön..és tompítotton van a fényszórója..

2014. febr. 19. 20:09
 4/16 anonim ***** válasza:

A reflektorok általában állíthatóak. Sajnos nagyon sok embernek rosszul van beállítva és világít össze vissza szembe, fel az égbe...


Csak ugye az embereket nem zavarja és nem akarnak rá költeni pár ezer forintot, mert őt nem zavarja...

2014. febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
No és amikor az anyós ülésen ülsz, a vezetőt is elvakítja a szembejövő, vagy csak te érzed úgy, hogy vakít? Gondolom az anyázásból kiderül ha vakítja a vezetőt is. Ha nem, akkor csak te vagy érzékeny.
2014. febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem írtál hülyeséget,sok embernek elég xarul van belőve a pilácsa,sok autóban belülről lehet állítani a magasságát hogy hova világítson nos sokan azt hiszik ha teljesen feltekerik ezt akkor jobban látnak pedig nem mert feleslegesen vakítják el a szembejövőket.Nem sok ilyen van de azért akad és Én ezért szoktam is jelezni mert elég rossz az mikor az ember egy picit fehéret lát amiatt mert szemből vakítanak este.Aztán vannak a magasabb autók terepjárók,szállítóautók ,na azokat is jól szájbacsapnám néha hogy nem tudják normálisan belőni(bezzeg a kamionosok nem vakítanak)

Szóval nem írtál hülyeséget,az a baj hogy vannak nem törődöm és vannak hülye emberek,akik ezt csinálják.

2014. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy 2ezerért bármelyik elektronikás beállítja a világítást típustól függetlenül!
2014. febr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem is sokkal jobban zavart amíg nem volt jogsim és csak utas voltam, de ha már te fogsz vezetni akkor egy idő után megszokod, és nem lesz olyan zavaró. Tudod követni az utat az út szélén lévő fényvisszaverők és a felezővonal pásztázásával amíg el halad melletted a szembejövő.
2014. febr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
Már ha van felezővonal meg fényvisszaverők ,meg közvilágítás stb :)
2014. febr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A rosszul beállított fényszóró nem jó senkinek...


(Amúgy én azt "bírom" mikor a sok okostóni városban jó látási viszonyok között ködlámpát használ és mellé helyzetjelzőt. Nem egyszer látok ilyet.)

2014. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!