Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lenne, ha mindenki egy...

Mi lenne, ha mindenki egy autót birtokolhatna/fő? Mi az, hogy valakinek 3-4 autója van, másnak meg egy sem?

Figyelt kérdés

1 embernek MINEK 3 autó? Egyet tud egyszerre vezetni! Még tudtommal nem találták fel a táv vezérlést, amivel vezetés KÖZBEN irányítod a másik kocsid, ami elmegy a gyerekért az oviba!


Mi lenne, ha minden ember 1 autót birtokolhatna csak?


Rossz látni, hogy vannak házak ahol 3 autó áll a ház előtt, de mindig csak egyet látok használatban, a másik 2 mozdulatlanul áll!

Azzal a 2 autóval közlekedhetne olyan, akinek nem telik kocsira, és el lehetne neki adni fél áron! Tiszta haszon, a gazda megkapná a HASZNÁLATLAN porfogó utcán álló autójának árának FELÉT és nem foglalná a helyet, egy ember, aki meg nem aranyat szarik, mehetne kocsival szintén!


Ugye hogy jó lenne? 1 embernek minek 3 kocsi? 3 at nem tud vezetni egyszerre!



2014. febr. 25. 09:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ez olyan, hogy valakinek több nője van, valakinek egy se. Akinek több nője van (felesége, barátnője és szeretője egyszerre), az az egy darabon felüli mennyiséget szolgáltassa be a közösbe. Hiszen úgyis egyszerre csak egy nővel tud mindenki tevékenykedni, addig meg a többi csak porosodik, foglalja a helyet feleslegesen. Ugye, hogy jó lenne? 1 embernek minek 3 nő? 3 at nem tud ...ni egyszerre!
2014. febr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező!


Te egy igazi ritka fajta irtani való irigy gyökér g3c| vagy :D


Gondolod én megveszek valamit, majd odaadom neked féláron??? Tiszta haszon? Kinek? Nekem? Ne már :D


De nézzük más oldalról. Aki nem aranyat kulázik, az miből fogja fenntartani amit vesz. De ne is menjünk el ilyen messzire. Ott ahol két, három autó van azok általában már nem '92-es Swiftek, mert azt már kapsz egy 100-asért. Akinek ezt nincs pénze megvenni és fenntartani, annak lesz pénze megvenni féláron és fenntartani egy '99-es Mondeot? Az még fél áron is kétszer annyi, mint a Swift :D

Vagy úgy gondolod, akinek nincs pénze megvenni egy 100-200 000 forintos autót, majd jön és elviszi féláron az én Volvo S80-amat? Hát miből ember? :D


Azt meg tessék az észbe vésni, hogy jelenleg Magyarországon az autó luxuscikk, amivel nem rendelkezhet mindenki. Akinek szüksége van rá, ki tudja fizetni és fenn tudja tartani, annak van. Akár több is. Aki nem, annak nincs.

2014. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon fiatal lehetsz. Vagy ha nem vagy az, akkor a tipikus "szegenyember" mentalitasod van. Nem bantani akarlak, csak ravilagitani.


A gazdagsag egyfajta mentalitas. Nem eleg gurizni es sporolni evekig, de szeretni kell a gazdagsagot. Aki nem szereti a gazdagsagot, annal valami el van allitva. A mai vilagban ki ne szeretne jo kajakat enni, szep (nem luxus) de normalis korulmenyek kozott elni, jo iskolaba jaratni a gyereket, kulonleges helyre menni nyaralni. Ezekhez mind penz kell.


Aki azt allitja, hogy szeretne gazdag lenni, de amikor meglat egy illetot Ferrarival, akkor olyan dolgok jutnak eszebe, hogy na a gane, biztos csal/lop/hazudik, a rohadek hogy menne az elso fara stb. az nem szereti a gazdagsagot! Ha szeretne, akkor nem lenne irigy, es nem kivanna rosszat azoknak, akiknek a gazdagsag megvan.


En szeretnek bombano alakot, de nem fikazom a jo testu csajokat, hisz en is olyan bikini body-t akarok, mint amilyen nekik van. Fikazni a jo testu csajokat a kover emberek szoktak, akik keptelenek felemelni a segguket es tenni valamit a jo alakert. Erted a hasonlosagot?


Ha sajnalod mastol a 3 autojat es ilyen komcsi gondolataid vannak, hgy adjuk oda az egyik autot a szegenyeknek, akkor te szegeny lehetsz es hosszu lesz neked az ut a gazdagsaghoz, a jo lethez.


En megertelek, nekem is ilyen volt a mentalitasom, amikor Magyaroszagon eltem. A roma szomszed mind3 fianak nemet autot vett, es o is egy balna mercivel jart. A rokonaimbol aradt az irigyseg, a gyulolet, a negativum. En nem ertettem hogy miert, ugy voltam vele ok biztos jobban tudjak, hat irigykedtem en is.


Aztan elkoltoztem kulfoldre. Olyan helyre, ahol sok a gazdag (magyarorszagi viszonylatban gazdag) ember es nem irigykednek masra, inkabb dicserik a szep autot, az egzotikus nyaralast. Megvaltozott a vilagkepem es belatom, hogy nincs semmi baj a gazdagsaggal. (nem a kabitoszerbol/fegyvercsempeszesbol szerzett gazdagsagrol beszelek) Elkezdtem szeretni en is a gazdagsagot es megtehetjuk, hogy ketten ket munkaval ket autot vezetunk. En pl. imadom a cipoket. Nincs karos szenvedelyem (cigi/pia stb) igy a penzem cipokre koltom. Van vagy 30 par. Pedig csak ket labam van, ugye?


Ha tehetnem kocsit is vennek tobbet, mert lany letemre imadom az autokat. Vennek egy pick-up truck-ot, hogy a csalad mikor bringazni megy, csak feldobaljuk hatulra a cangakat meg a hutoladat is irany a vadon. Vennek egy sport autot is, mert szeretek szaguldozni es kijarnek vele a versenypalyara. A mostanival pedig tovabbra is kozlekednek ahogy most.

2014. febr. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 VarMa ***** válasza:

#23 tippelhetek? USA?

Valahogy kisertetiesen hasonloan dolgokat eltem at ott, csak en nem cipot hanem autot vettem...


Egyebkent hogy a kerdezomek is mondjak valamit, mindenki a sajat sikerenek a kovacsa....

Ha nem megy valami, nincs penzed, nem stimmel valami az eleteddel akkor lepj tovabb,valts...

Erre azt szoktak altalaban mondani, hogy de hat nekem hitelem van,de en nem birnam megszokni az uj helyet, de mi lesz ha nem jon be...

Amig mindenhol ott a DE addig ugyan olyan csoro,irigy, becsomorlott emberek maradnak...

2014. febr. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

24, igen :)


Igy van, a sok "DE" mindig hibas szemleletre utal.


Az eddigi eletunk, ahol most vagyunk, az a multbeli donteseinknek az eredmenye. Ha nem tettszik ami most van, akkor esetleg itt az ido uj donteseket hozni, nem gondoljatok?

Ha ugyanazokat a donteseket hozzuk, mint eddig, ugyanazt kapjuk, amit eddig.

Nem vilagmegvalto dolgokrol beszelek, hanem kis pici valtoztatasokrol. Pl. en a jo-no alakert ujabban mindig a legtavolabbi helyen parkolok, hogy az extra setaval is mozogjak.


huuuu, de ez mar nagyon elkanyarodott a tematol.... bocsi

2014. febr. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Üdv,


Nem értem hogy téged miért zavar ennyire, ha másnak ere van igénye és fent tudja tartani akkor hajrá, valaki magasabb színvonalon él ez a szenvedélye hát erre költ, egy anyukás A mercedes nem olyan mint egy M6-os BMW.


Ha a feleségének van egy autója amivel elszaladgál a városba meg hordja a gyerekeket iskolába stb. akkor már az egy kocsi.


Van a férfinek egy autója amivel szaladgál a városba egy dizel autó mert attól van pénze hogy nem felesleges dolgokra költi és még van melette egy hobbi autó nyárra esetéeg jóidőre egy erősebb sportkocsi és meg is van a 3 db autó ami nem is olyan sok , persze annak lehet sok aki mindig is gyalogolt de ezt el kell fogadni mindenki másképp él.

2014. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!