Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha megfogtak motorral?

Ha megfogtak motorral?

Figyelt kérdés
sziasztok. Megfogtak motorral . egy ideig menekültem de végül megálltam a "rend éber őreinek". aztán felirták az adataimat. Nem volt nálam személyi se semmi. Nah a lényeg hogy 500m-re voltam otthonrol és csak haza akartam vinni tesóm motorját.. és elmondtam hogy csak most ültem rá hogy hazáig ne kelljen tolnom meg hogy direkt a belső uton jöttem hogy ne okozzak semilyen balesetet és hogy ne zavarjam a közlekedést.amuigy most egy falurol van szó ahol elég kevesen járnak még autók is. és megfujatták a szondát .00.0 jelzett. mondták hogy örüljek hogy nem bilincselt meg azonnal és tepert le a földre.nem szoltam rá semmi. megkérdezte miért menekültem erre azt mondtam hogy meg ilyedtem.erre azt mondta hogy minek nézem bűnözőnek? meg azt mondta hogy ha nem menekülök akkor csak enye benye lett volna..... Férfi vezetett és egy nő volt mellette de a nő az nagyon ideges volt. Am egy babetta 210-el mentem.

#büntetés #jogosítvány #rendőr #csekk #motor #üldözés #kismotor #kergetés #jogsi nélkül vezetés #nem adtak csekket
2014. febr. 25. 12:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

500 m ? Mi a francért nem toltad olyan pici távon? A menekülés volt a legnagyobb hiba :(

Ha csekket nem kaptál, akkor valószínű feljelentettek, 90e Ft a büntetési tétel ilyen esetben.

2014. febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
De ha nem adott helyszínen semmilyen csekket akkor mire számolhatok?
2014. febr. 25. 17:03
 13/21 A kérdező kommentje:
Jah érte. És ezt nem lehet elkerülni valahogy?
2014. febr. 25. 17:04
 14/21 anonim ***** válasza:

Ha rossz néven vette a nagy futásodat, akkor feljelentett, s bírósági idézést fogsz kapni bűnügyben.

Néha az ember elveszti a fejét, s a kis hülyeségből nagyot csinál.

2014. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

xDDDD Profilképnek jólenne..:DD

Jól megy a kis babszi.:D

2014. febr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
hát bocsánatot kértem meg mondtam hogy azt is megbántam hogy erre az 500 m-re felültem rá meg minden megbánót mondtam amit csak el lehet képzelni. tájékoztatni nem tájékoztatott hogy feljelent vagy valami is lessz. tehát kiváncsian várom. meg hát a társa eléggé ingerült volt vagy csak nagyon rám akart ijeszteni sajna ezt nem tudom.
2014. febr. 25. 19:33
 17/21 anonim ***** válasza:
60%

Most épp 500 méterre mentél egy babettával, pedig nem lehet. Legközelebb majd egy CBRrel mész, vagy apu kocsijával és viszont látunk hétfő este a kék fényben.


Én is voltam taknyos kölyök, de amit NEM lehetett azt nem csináltam. Lehet genya vagyok, de hátha kapsz egy kis eltiltást meg vagy egy 200-as csekket, aztán egy életre megtanulod, hogy olyat nem csinálunk amit nem lehet. A bűnbánó tekintet meg.. :D

2014. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
k'rvára ne hívjál taknyos kölyöknek.remélem nem kell többet elmondanom A másik meg az hogy nekem is van motorom csak most haza kellet vinnem tesómét.. Nem kell pattogni hogy mi lesz mert te se tudod. olyan meg tuti nem lesz hogy a kocsinkat viszem el mert nincs rutinom autóvezetésből. Motorból azért elég sok van mivel már 2500 km-ert levezettem. és ha nagyobb motorra akarok váltani akkor megteszem mert ahoz sincs senkinek semmi köze gondolom ezt mindenki így gondolja.Ja és az én mocimért eléggé megszenvedtem. Az hogy én babettával menekültem az nem jelenti azt hogy nekem babettám van. A sajátommal meglógtam volna de ezzel nem tudtam mert nem akart aszfalton 65 nél jobban menni. ezért hamar a seggembe voltak...
2014. febr. 27. 15:35
 19/21 anonim ***** válasza:
80%

Na most akkor haladjunk sorban.

Van egyáltalán jogsid vagy nincs? Ha ennyire fosol, hogy megfogtak babettával, akkor gondolom nincs, mert ha lenne akkor azt rádiót le tudják informálni és rosszabb esetben kapsz egy 5000-res csekket. Ha nincs jogsid, akkor hogy a pékf**ba vezettél le 2500km-t? Hmm. Gondolom ezt is úgy kezdted, hogy már az első 500 méteren megvolt a kellő tapasztalat ugye? Látod látod, innen már csak egy lépés, és átnyergelsz autóra.


"Nem kell pattogni hogy mi lesz mert te se tudod. "

OKé, haladjunk sorban. Csekket nem kaptál, jó eséllyel feljelentettek. Innentől kezd izgalmas lenni. Első körben megkérdezik, hogy került hozzád a motor és a kulcsa.

1. lehetőség: a testvéred odaadta. Ez a cinkesebb, ugyanis neki van jogsija, és ha van jogsija, akkor:

Büntető törvénykönyv 238. § (1)

Aki vasúti vagy légi jármű, gépi meghajtású úszólétesítmény vagy közúton, illetve közforgalom elől el nem zárt magánúton gépi meghajtású jármű vezetését ittas vagy bódult állapotban lévő személynek, illetve a vezetésre egyéb okból alkalmatlan személynek átengedi, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Ó jajj, ez ciki. De haladjunk tovább. Mivel neki van jogosítványa, ezért:


1. melléklet a 2000. évi CXXVIII. törvényhez


06 Járművezetés tiltott átengedése 11 büntipont


Gondolom ehhez jár egy borsos csekk is.


2. lehetőség, azt mondjátok, hogy engedély nélkül vitted el, kvázi elloptad. Itt első körben indítanék a 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről:

220. § Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi, szabálysértést követ el.


És akkor még nem is beszéltük a rendőri jelzés figyelmen kívül hagyásáról, ami alapból 6 pont.


Szóval ugorjunk az elejére. Ha jól értelmeztem és nincs jogsid, akkor vagy "elloptad" a motort és a testvéred megússza vagy odaadta. Ha feljelentettek és azt mondjátok, hogy odaadta, akkor számolhatunk. Mivel neked nincs jogsid, az neked 90 000, a bátyádnak amiért átengedte a vezetést egy 50 000-res csekk jár + a 11 büntipont. És akkor ez a jobbik eset, nem számoltuk még fel a rendőri jelzés figyelmen hagyását, a 65-tel száguldást bla bla bla. Szóval, ha majd az ügyben eljáró rendőrségi előadó kicsit túlbuzgó, vagy épp este nem volt p|na, akkor az egyik esetben borítékolható a 11 pont meg egy laza 200 000-ret bünti.

A másik esetben eljárást indítanak ellened, a rád vonatkozó bünti ugyanúgy marad,de a tesód megússza. Cserébe -jobb esetben csak - bekerülsz a rendőrségi nyilvántartásba és megúszod egy ejnyebejnyével, viszont ha még nem vagy 18 akkor a szüleidet is be fogja invitálni egy kis beszélgetésre a rendőrségi előadó.

Mindkét esetben számíthatsz egy 1-3 éves vezetéstől való eltiltásra.


Tényleg nem tudom mi lesz, jós képességeim nincsenek. De ha a rendőrök nem csak befosatni akartak, hanem valóban fel is jelentettek, akkor kezdhetsz gyűjtögetni.


Szóval, akkor most van jogsid vagy nincs? :D

2014. febr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Valami eredmény?

Mijen motorod van?

2014. febr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!