Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz a forgalmi vizsga?

Mennyire nehéz a forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs, hogy fel vagyok e rá készülve, hihetetlenül izgulok miatta...
2014. febr. 26. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel se másabb, mint egy sima óra, ugyanúgy kell csinálni mindent (nem elrontva). Csak ül mögötted valaki. Nem kell izgulni (bár nem tudom hol tartasz, de érezned kéne hogy mennyire menne). Az oktató meg valószínűleg nem vinne vizsgára, ha nem lennél felkészült.
2014. febr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű. Én holnap megyek 2. próbálkozásra (decemberben buktam meg elsőnek).


Ma tudtam meg, hogy már a rutinnál is meg lehet bukni csak azzal, hogy nem sikerül asszem 2. korrigálásra. Ezelőtt az volt, hogy ha nem sikerül rendesen 3. próbálkozásra se (távolság, ferdeség, szegély távolság, stb), akkor az 2 hibavonal. Most már instant bukás.

tehát nem egyszerű.


Plusz a biztosok érzelmi alapon pontoznak sokszor. Oktató is megmondta, hogy nem tudja mindig megmagyarázni, hogy miért buktatnak meg. (én speciel tudtom, hogy miért buktam annó, tleg béna voltam)


Viszont van egy jó hírem. A biztos érzelmi alapon pozitív irányba is mehet. Lehet, hogy apróságokért nem húz meg vagy nem ad hibavonalat. Függ tőle, hogy milyen alkat. Van aki azért buktat meg, mert a nénike beáll a zebrához, nem mozdul semerre, a tanuló pedig nem vár rá órákig. A biztos pedig kijelenti, hogy a gyalogos át akart menni.


Ha tudsz vezetni rendesen, megtanultad, akkor az egy nagy löket. A szabályok ismerete is. De egy nagyon nagy adag szerencse is kell.


Én pl nagyon fosok a bringásoktól. Az egyik legundorítóbb partner a vezetésben a taxis mellett. (pedig én is bringás vagyok, az oktatóhoz a tanpályához is bringával megyek mindig). Nem egyszerű kielőzni egy rászeg dülöngélő bringást olyan úton ahol gyakori a szembe forgalom. Attól is a hideg ráz ki aki jobbról kikerül bringán. Nah ezért erőltetik a holt teret.


Jól ki kell fogni, hogy milyen esetekbe csöppensz bele.

Jah és egy fontos mondás: "Mindegy, hogy merre mész, csak szabályosan". Talán kapsz egy hibavonalat ha letérsz a megadott útról, de ha szabályosan teszed, akkor mehetsz tovább.

2014. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!