Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs elterjedve az automata váltó?

Figyelt kérdés
pl legtöbb autóban van szervó kormány,klíma,elektromos ablak,tükör etc automata váltó meg nem

2014. febr. 28. 22:43
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Én biztos hogy nem vennék Autómata váltósat. Hogy miért? Unalmas vele a vezetés, én szeretek váltani, én irányítok, én szabályzom a fordulatot stb stb... Mellesleg jóval olcsóbb és egyszerűbb.
2014. márc. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Manuális sem olcsó gondolom ha elromlik és azt jóval könnyebb tönkretenni a motort előbb kinyírja mint az automata. Van olyan amit lehet manuálisan is kapcsolgatni és az autót ugyanúgy te irányítod az nem a váltó típusán múlik.
2014. márc. 11. 19:00
 23/43 anonim ***** válasza:

Na hogy ezt honnan vetted, hogy a manuális gyorsabban kinyírja a motort ezt nem tudom, de netto hülyeség az tuti.

Gondolj bele pcit: automata hogy működik alapvetően? Felengedi a motort x fordulatig és utána vált, manuálisnál meg akkor váltasz mikor jónak érzed, nem kötelező felpörgetni a motort, hogy feljebb kapcsoljon...

2014. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

23


Az automata sem úgy működik, ahogy te elképzeled. Amúgy egy új automata sokkal optimálisabban vált, mint akár a legjobb sofőr.

2014. márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
hát max akkor pörgeti fel a motort ha lepadlózom amúgy nem... pont hogy ha felengeded a gázpedált akkor felvált magasabb fokozatba.
2014. márc. 11. 19:33
 26/43 anonim ***** válasza:
21%
Fölösleges itt vitázni, kinek mi. A balf.szabbaknak/nőknek való az autómata, akiknek nehézkes a váltás.
2014. márc. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Magyar találmány amúgy...
2014. márc. 11. 21:36
 28/43 anonim ***** válasza:
47%

Na és most emiatt mindenkinek az országban ez kéne hogy legyen a kocsijában?

Atombomba is nagyrészt magyar találmány ( szerencsére ) mégsincs az országnak.

2014. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
26-os ezt kikérem magamnak. LOL :D
2014. márc. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

Hazánkban főleg városban használjuk az autóinkat, ahol pedig sokszor kell váltani le-fel. A régebbi automata váltókat ez teljesen nyírta, hiszen nagy terhelésnek voltak kitéve dugók során például (de alapból is). A köztudatban is úgy terjedt el, hogy gyengék az automata váltók.


Európában főként a kézi váltó az elterjedt, mivel minket még azon tanítanak vezetni a mai napig (kivéve ha valaki ragaszkodik ahhoz, hogy automata váltós kocsin vizsgázzon). Amerikában már évtizedek óta automata váltós kocsin tanulnak az emberek, el is vannak kényelmesedve, és az emberek nagy része naponta több száz km-t megtesz a kocsijával. Náluk már a klíma és elektromos ablak is sokkal hamarabb elterjedt. Már a '70-es években bele tették az autókba, nálunk meg csak a '90-es évekre jutott el úgy igazából.


Én személy szerint jónak tartom az automata váltót, és ha nyugdíjas leszek biztos olyan autót veszek majd, amiben ez van. Viszont most még sokkal többre tartom a kézi váltót, érdekesebb tőle a vezetés.

2014. márc. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!