Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs elterjedve az automata váltó?

Figyelt kérdés
pl legtöbb autóban van szervó kormány,klíma,elektromos ablak,tükör etc automata váltó meg nem

2014. febr. 28. 22:43
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Na pont ezert nincs. "en iranyitok" LOL...
2014. márc. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 Zebra3328 ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert drágább mint a manuális váltó és még a fogyasztást is növeli valamivel.

(Nagyon jó dolognak tartom egyébként, mert például nem vonja el a kapcsolgatás a figyelmemet a forgalom figyelésétől! Főleg a kéziváltós autóversenyzőkre kell vigyázni..)

2014. ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
Automata mindörökké!
2014. ápr. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsősorban a költségek miatt nem terjedt el.


Viszont manapság már nem hiszem hogy lényegesen drágább egy automata fenntartása. Legalább nem kell kuplungra és kettőstömegűre költeni. És más szempontok alapján se rosszabb: gyorsan vált, nem lesz tőle rosszabb a gyorsulás, ugyanannyi vagy több fokozat van, nem fogyaszt vele többet az autó. Én szeretem az autókat, a vezetést, és az autóversenyzést is. De eljárt már az idő a manuális váltók felett, nem szól mellettük semmilyen érv.

Szerintem se kell már sokat várni, hogy az automata váltós autók legyenek többsége.

2014. ápr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólóval..kezd értelmetlenné válni a kérdés. a jobbak automatával járnak, nem téma a miért.
2014. ápr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
konzervatív ízlés a domináns
2014. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
25%

Nekem nem kellene automata váltós autó.Vezettem már ilyet és baromi unalmas.Egyáltalán nem férfias.Manuálissal elvagyok,élvezem.Irányíthatom úgy ahogy nekem tetszik. Kb,az a 2 liter üzemanyag nekem nem éri meg,hogy lemondjak róla.

TDI imádlak!

2014. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
72%
Akkor a ők se mossanak automata mosógéppel mert nem nőies ? Forgótárcsás forever !!! A TD egyébként roppant ferfias... A fillérbaszók autója.
2014. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
klíma és elektromos ablak - 50's luxus, és 60's felső kategóriásokban is már benne volt az USA-ban - ja és a 60-as években csak a legfapadosabb autókba nem lehet rendelni ott
2014. ápr. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

kedves dmob85, ha megengedsz ennyi kiegészítést


az automata meg nálunk ízlés dolga, amit leginkább előítéletek határoznak meg, mint általában hazánkban minden ízlésbéli dolgot

2014. ápr. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!