Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közlekedők! Ti is utáljátok...

Közlekedők! Ti is utáljátok az utakon a hasonló mentalitású kerékpárosokat, mint a videón? Link a leírásban

Figyelt kérdés

Nem vagyok híve az erőszaknak de az ilyen mutogatós, ok nélkül a semmiért kürtöző, szabálytalanul forduló kerékpárosok megérdemlik.

http://www.youtube.com/watch?v=tCAu0NYIBkQ



2014. márc. 9. 16:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Fu menyi hülye van a világon.Ilyen alapon minden nap megverhetnék egy szabálytalankodó bringást vagy gyalogost.

Na de istenem mindenki hibázik néha nem tudom hogy minek kell ekkora ügyet csinálni ilyesmiből az autósoknak.

Részemről én előzékenyebb vagyok a bringásokkal gyalogosokkal szembe,azért hogy nehogy személyi sérüléssel járó baleset történjen.

2014. márc. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ez a Sanskritfritz konkrétan egy kamikaze ökör, sokszor csinál ügyet a semmiből és kivívta már több buszos ellenszenvét is, mert ok nélkül baxtatja őket, meg ügyet csinál a semmiből. Egyszer el is csapta egy 7-es busz, akkor mondjuk pont nem ő volt a hibás, de rendszeresen kihívja a sorsot maga ellen. Mert milyen dolog az, hogy meg meri egy busz előzni, lásd. a pár nappal ezelőtti videóját a Jászberényin.
2017. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Ahol ismét tökéletesen igaza volt. Az nem provokáció, ha valaki a közúton kerékpározik. Az annál inkább, mikor egy 15+ tonnás járművel nagy sebességgel fél mérette mennek el melletted. Aki nem érti az javaslom próbálja ki milyen érzés.


A sávon belüli előzést eleve be kellene tiltani bármilyen 3,5T feletti járművel.

2017. szept. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%

ottvan mellette a töküres járda, és ott km-eken keresztül nincs semmi csak a vasút, így gyalogos sem, de ő az úton megy, mert akkor lehet balhézni.


Persze sávon belül ne előzhessen, sőt menjen le az útról és előzze meg 5m éteres oldaltávval, csak, mert ő biciklis. Mert ok ,ha ha tényleg centikre a kormánytól húz el, az veszélyeztetés, de 50 centire had kerülje már ki. A bicikliút meg azért van ,hogy a biciklis ott menjen. Akkor is ha sokan vannak rajta, autóval se szabad a bicikliúton menni ha ott nincs senki előtte meg dugó van. Vagy akkor az autósok is menjenek fel a járdára ha az úton tömeg van.

2017. szept. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
27%

"ottvan mellette a töküres járda"


Amin tilos kerékpározni és ha meglátja a rendőr meg is büntet érte 10-30e forintra. Ezzel szemben az úton teljesen szabályosan lehet kerékpározni. Tehát szerinted az a "nem provokáció" és a helyes eljárás, ha a kerékpáros nem szabályos, hanem szabálytalan?


"ha tényleg centikre a kormánytól húz el, az veszélyeztetés, de 50 centire had kerülje már ki."


Te ugye nem biciklizel sosem, igaz? Egyszer javaslom próbáld ki mennyire "Nem veszélyes" amikor egy busz, kamion vagy teherautó 50 centire megy el melletted 50-el. Rögtön átgondolnád azt a sületlenséget, amit írsz, csak hát a monitor meg a kormány mögül könnyű okoskodni...


"A bicikliút meg azért van ,hogy a biciklis ott menjen"

Hol láttál te az általad említett videón bicikliutat? Csak, mert nincs az említett szakaszon. A bring sem hülye, hogy szociopaták között kacsázzon ha van neki bicikliút. De nincs.


"az autósok is menjenek fel a járdára ha az úton tömeg van."

Ezt senki nem mondja. De ugyan ezen logika alapján te simán felzavarnád a kerékpárost a járdára (ami pont ugyan olyan szabálytalan, mint autóval a kerékpárúton..). Hol van itt a logika?


Le lehet pontozni meg okoskodni a monitor mögül de a youtube-os bringásoknak az esetek 80%-ában maximálisan igaza van és kb. a 20%-át reagálják túl (de ott is szinte mindig van féligazság).

2017. szept. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

inkább fordítva, SiskaFritz pl. direkt provokál és szinte mindig túlreagálja ,ahogy most is. A sors iróniája, hogy pont akkor csapta el egy busz mikor szabályos volt.


Amúgy igen én is biciklizek, de azt is lehet ésszel csinálni és én bizony felmegyek a járdára azon az úton, mert én is sokszor járok ott. Ott a járdán km-eken át senki nincs, hiszen azon az oldalon nincs semmi csak Rákos vasútállomás, ami el van kerítve, egészen az állomásig NULLA gyalogosforgalom van. A sáv ott 3 méter széles legalább a videón a busz kiment a széléig, amennyire csak tudott ez a fajta Volvo busz kb. 2 méter széles max. vagyis még 50 centinél is több maradt a biciklesnek majdnem 1 méter. Azért ez legyen már elég. Vagy mit akarnak még? hány méterre kerüljék ki őket, hogy ne akadjanak ki? 5,10, 100?


Megjegyzem a Kerepesin meg az ÁRpád hjídon is sokszor látni úton biciklizőket, vagy a Margit hídon is ,pedig ott van bicikliút. Sőt ez a SiskaFritzt vagy kicsoda még az árpád hídon a villamossíneken bicikliző hülyét is megvédte, hogy neki van igaza és villamsovezető volt a szemét g_ci, mert rá mert csengetni ahelyett hogy simán kikerülte volna vagy lelassít a tempójára ,hogy kényelmesen áttekerhessen a villamoson lévő emberek amúgy is ráérnek.


Errorka videóira mondom inkább azt, hogy általában neki van igaza, és nem (annyiszor) keresi direkt kibe köthet bele, és volt gyerekszobája, nem csak azért provokál balhét, mert más szórakozása nincs. SiskaFritz messze nem ilyen és ezzel a viselkedésével az amúgy sem jó hírnevüket a bringásoknak rombolja még jobban pláne az ilyen megyek a sáv közepén csak ,mert nekem ott tetszik és leszarom ,hogy 100-an nyomorognak a buszon, ráérnek, juszt sem engedem el, mert minden buszost utálok.

2017. okt. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én nem általánosságban beszéltem, hanem a konkrét említett videóról, ahol KRESZ szerint a kerékpárosnak volt igaza. Az, hogy egy valaki tőlreagálja a helyzeteket nem elég ok az általánosításra, főleg nem arra, hogy justifikáljuk a szabálytalanságot.


És nem, az 50 cm nem elég oldaltáv személyautóval sem, busszal meg pláne nem. (főleg, mert a busz továbbra is 2,5 méter széles, nem 2). Ha te valóban kerékpároznál a városban rendszeresen és nem csak behazudnád ide, akkor ezt te is pontosan tudnád.

Az meg a teljes non-szensz, hogy ha élni akar a kerékpáros akkor legyen szabálytalan és menjen a járdán - ha van rajta gyalogos ha nincs.

Én pont az olyan idióták miatt, akik szerint az 50 cm oldaltáv megfelelő nem merek kerékpározni, mert féltem az életemet. Pont ez a hozzállás az, ami miatt balkáni a közlekedési morál itthon, mert aki nem megy 100-al városban az nyomorult kocavezető és dögöljön meg, aki "csak" 140-el előz az M0-on azt le kell villogni, mert feltart, a kerékpáros meg nem is közlekedő ugye, mit keres az úton.

2017. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#15:


Járdán nem tilos biciklizni, KRESZ szerint 10 km/h sebességgel gyalogosforgalom zavarása nélkül ha az út kerékpározásra alkalmatlan. Utolsó kitétel gumiszabály, nincs kibontva, de egy sűrű forgalmú út, ami keskeny is már kimerítheti. Egyébként meg ott a jászberényin i lehetne nevezni simán kerékpárútnak, gyalogosforgalom ott nincs, ezzel kéne bombázni a sok önkéntes rendőrnek az illetékeseket, nem pedig direkt provokálni minden közlekedőt.

2017. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!