Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyinek kell lenni a Škoda...

Mennyinek kell lenni a Škoda Favorit/Forman alapjárata és mitől ingadozik az alapjárat?

Figyelt kérdés
Egy 46kW karburátoros motor müködik az autóban az alapjárat már alapból ingadozik. Ugy tudom olyan 800-900rpm körül kell lenni az alapjáratnak viszont a motor még 80%-is sincs (de müködik) és elég rendetlenül jár a motor mikor 800-900körül van az alapjárat (szivatóval 1500rpm) megmaradni megmarad az alapjárat ha már bemelegszik de elégy gyatrán jár akkor lassan ébred fel ha kap egy nagyobb gázfröcsött ha 1000körül van akkor jó viszont mindig ingadozik picit fel picit le esik az alapjárat a karburátorban van valami (ugye az alapjárat már elektronikusan müködik) vagy a motorral kell már generálozni. Magától a motor miatt is lehet baj az alapjáratnak?
2014. márc. 13. 15:44
 1/1 kisbeethowen válasza:

szokatlanul ugrál, rászkódik a motorja a kicsinek?


a gyújtási sorrend, hibás gyertya, vagy esetleg a ECU-ban ment valami tönkre. (ECU - Engine Control Unit [gyújtást meg ilyeneket szabájoz ha jól tudom]) OK: kihagy egy henger, nem megy szabályosa


LEHETSÉGES MEGOLDÁS: ellenőrizd a gyújt. sorrendet, pipákat, gyertyákat.


remélem segítettem :) :)


Fiat palio weekend motorcsere után tapasztaltam ilyet, rossz volt a gyújt. sorrend

2014. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!