Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha szemüveges vagyok akkor...

Ha szemüveges vagyok akkor csak szemüvegben vezethetek?

Figyelt kérdés

Az tényleg igaz hogy a vizsgán leelenőrzi a vizsgabiztos hogy viselek szemüveget?

És a jogosítványon lesz bejegyzés hogy csak szemüvegben vezethetek?



2014. márc. 16. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel kell orvosi vizsgálat ahol a látást is nézik, ezt feljegyzi az orvos, és a jogosítványba is belekerül mint korlátozás.


De azért gondolj bele: ha szemüveges vagy akkor szemüveg nélkül valószínűleg rosszabb a látásod. Ez a közlekedésnél elég veszélyes, mert ha 130-nál nem látod a motorost akkor szopóka.

2014. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"És a jogosítványon lesz bejegyzés hogy csak szemüvegben vezethetek?"

Igen lesz, egy kód lesz beütve.

2014. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogyan akarsz vezetni, ha nem látsz jól? Fel nem fogom, mi értelme ennek a kérdésnek...a saját érdeked, hogy el tudd dönteni, vajon egy szakadék van előtted, vagy egy földút...

Az pedig mindenki másé, hogy lásd a gyalogost a zebrán, stb.

2014. márc. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Természetesen szemüvegben akarok vezetni nyilván sokkal jobban látok szemüvegben csak érdekelt a dolog hogy hogy mülködik ez de ha tényleg csak egy kódról van szó akkor megnyugotam azt hittem sokkal bonyolultabb lesz.
2014. márc. 16. 23:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha tervezel kontaktlencsét a közeljövőben, akkor érdemes arról a háziorvosnak papírt vinni, mert különben keresni fogják rajtad a szemüveget.
2014. márc. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A régi fajta jogsimban benne volt hogy "szemüveggel vezethet" anno mikor csináltam a jogsit a háziorvosom megkérdezte beleírja-e,én eléggé másnapos voltam nem értettem mit kérdezett és igent mondtam. Soha életemben nem vezettem szemüvegben,annyira nem rossz a szemem,Magyarországon ha 30x nem igazoltattak az évek során,akkor egyszer sem,amelyik belekötött mondtam hogy kontaktlencsém van,még le is húztam a szemhéjam mutatni a semmit,a legtöbb látta is :) és megjegyezte módosítsam az adatokat. Már évek óta Angliában élek,ám itt még egyszer sem igazoltattak,ok nélkül nem divat nyugaton.
2014. márc. 17. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem is ben van, megis (50/50)nelkule vezetek, rendor se hulye, hallott a lencserol...

sajnos a szemem nagyon erzekeny a fenyre, igy nyaron sokkal jobb a lencse napszemcsi kombo.

2014. márc. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 jegesmedwe ***** válasza:
100%

Az eddigi válaszokban sok igazság van.

Összefoglalva:

Az orvosi alkalmassági papírodon szerepel egy kód, ami erre utal. Aki szemüveges, annak el szoktam mondani (oktató vagyok), hogy úgy írassa be a dokival, hogy szemüvegben VAGY kontaktlencsében vezethet. Volt olyan tanulóm, akinek szemüveg volt beírva, de közben váltott kontaktlencsére, a vizsgabiztos pedig a vizsgán szemüveget kért. Hiába mondta, hogy ő kontaktlencsét visel, nem fogadta el. Kapott 2 percet, hogy megoldja. Bement a mosdóba, kivette a lencsét, feltette a tartalék szemüveget,de olyan ideges volt (utóbb derült ki), hogy az egyik lencsét nem sikerült kivennie, ezért azon a szemén kontaktlencse is volt meg szemüveg is. Eredmény: bukás.

Szóval a VB (vizsgabiztos)azt kéri, ami a papíron van.

Később a jogsiba is belekerül ez a kód, de a rendőrök nem szoktak ezzel nagyon foglalkozni. Legfeljebb azt mondod neki, hogy felcsiszoltattad a szélvédőt 2,5 dioptriásra.

2014. márc. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 jegesmedwe ***** válasza:

Az előbb kihagytam a kódokat.

01.01.Szemüveg

01.02.Kontaktlencse

01.06.Szemüveg vagy kontaktlencse.


Tehát a 01.06 a legjobb, mert ott a szemüveget is meg a kontaktlencsét is el kell fogadniuk.

2014. márc. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!