Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hülye ötlet lenne? Szerintetek...

Hülye ötlet lenne? Szerintetek megcsináljam?

Figyelt kérdés

Igen szeretek barkácsolgatni. Van egy berúgós motorom, de nem igazán szeretem, mert számomra elég nehéz, mert rövidek a lábaim, meg hát a 43 kilómmal... ezért kitaláltam egy olyat, hogy a kuplungkar mellett lenne egy másik, ami olyan mint egy mini berúgókar, és kézzel kell "berúgni". Ezt meg tudnám oldani, csak érdekel, hogy van-e értelme? Vagy vigyel el szerelőhöz, hogy tegyen rá elektromos indítót? Most itt a tél, kevesebbet járok pályára, tehát lenne rá időm megcsinálgatni. Rendőrbácsi nem szólna érte? (nem lenne olyan feltűnő, csak a kar) Szerinted?

És még vmi: így vajon könnyebb lenne indítani?

14/L


2009. dec. 15. 16:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
* mmint nem a motort nem szeretem, hanem az állandó berúgást
2009. dec. 15. 16:30
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ha lábbal nem bírod berugni akkor kézzel egy kart huzogatnod lehetetlen lenne :D mellesleg sztem nem megvalósítható, se az hogy utólag önindítót rakjanak rá, de az önindítós ötletet esetleg meglehet kérdezni egy szerelőtől
2009. dec. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egy sima fékkar behúzásával nem lehet megoldani mert a kompresszió miatt nem bírnád megmozdítani a kart puszta kézzel és a karnak olyan kicsi az "útja" hogy az nem elég a beindításhoz.

Ha már a súlyoddal alig bírod berúgni a motort akkor kétlem hogy ez kézzel menne. Önindító lenne ez egyetlen megoldás de azt csak olyan motorra lehet rárakni amihez gyártottak, pl volt olyan kivitel amin volt de a tiédre nem raktak, ilyen motor a Simson amiből viszont nagyon kevés önindítós példány van.

Remélem tudtam segíteni:)

2009. dec. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
bár nagyon tetszik a kreativitásod, le kell, hogy lombozzalak. 43 kg-mal nem hiszem, hogy akkora karizmod lenne, amivel nagyobb erőt fejtenél ki, mintha ráugrasz a karra.. bocsesz, nem fog beindulni.
2009. dec. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem működne az ötlet. A berúgókart nem véletlenül találták ki pont úgy, ahogy. A motor beindításához ugyanis nagy teljesítmény kell, amit úgy tudsz a legkönnyebben előállítani, hogy lábbal - a testsúlyodat is segítségül hívva - rárúgsz a karra. Létezik ugyan kézi indítókar, de az másképp működik: ugyanolyan szerkezet, mint a berúgókar, csak hosszabb és hátrafelé kell megrántani kézzel (Panni robogó). Itt karból és felsőtestből dolgozol, nagy izmok munkáját hasznosítod, tehát van esély beindítani a motort. Egy olyan karnál, ami a kuplunghoz hasonlít, csak a kezed, esetleg az alkarod izmaira számíthatsz, amelyek közel sem képesek olyan nagy teljesítményre, mint kellene.

Önindítót sem olyan egyszerű felszerelni: ha volt gyári önindítós változat, megoldható, ha viszont nem, akkor ki kell alakítani az önindító felfogatását (nagy teljesítményű villanymotor, szeret elforogni indítás helyett), kell fogaskoszorú a lendkerékre, szabadonfutó, kapcsoló, vezetékek... No és nem árt egy kellően nagy kapacitású akku, amit viszont lehet, hogy csak feszültségszabályzón át érdemes tölteni (nem tudom, milyen motorról van szó, ezért nem ismerem az elektromos rendszerét sem).

A rendőr nem szólna érte: egy ilyen jellegű átalakítás nem veszélyezteti a közlekedésbiztonságot (nem a futóművet, fékrendszert, világító- és jelzőberendezéseket vagy egyéb fontos részegységet alakítod át), így őt nem érdekli. Ráadásul ha segédmotoros kerékpárról van szó, akkor egyébként sem szoktak sokat foglalkozni az átalakításokkal.

2009. dec. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
én nem ilyen fűnyírós-pocket bike szerű huzogatósra gondoltam :D de jó, akkor hanyagolom, inkább erősítek egy kicsit, elöbb utóbb majd belelendülök még van időm nőni és izmosodni is :D
2009. dec. 15. 16:46
 7/14 anonim ***** válasza:
Betolod. Kényelmes és látványos.
2009. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
hány ccm? enduroról van szó? esetleg ha van lejtő a közelben akkor ott indítsd be (ha nagyon nem bírod berúgni)...
2009. dec. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
enduró és 50-es. lejtőset megpróbálom. kössz.
2009. dec. 15. 19:53
 10/14 anonim ***** válasza:
hát azért egy 50est nem olyan nehéz berúgni nem hiszem hogy olyan nagy lenne benne a kompresszió hogy ne lehessen berúgni.. a 250 kétütemű crossokat, azokat nehéz berúgni
2009. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!