Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szidnak szinte minden...

Miért szidnak szinte minden autót?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olvasgatom ezt a témakört és észrevettem, hogy ha valaki tanácsot kér sokszor lebeszélik egy adott márkáról különböző sztereotípiák miatt.

Pl;

-BMW: ne vegyél, maffiozók, és kopasz kisebbségiek veszik.

-Audi: ne vegyél, azt is kopasz kisebbségiek veszik, különben is csak egy csicsás volkswagen.

-Mercedes: ha fiatalabb vagy ne vegyél mert nagypapás.

-Bentley: (jó ez már egy drágább kategória) ne vegyél mert focistaautó, vagy öreges.

-Volvo: ne vegyél ha fiatal vagy mert nagypapás.

stb.

Miért szidják a prémiummárkákat? Ha lenne pénzem ilyesmi autókra, biztos, hogy ilyet vennék. De miért szidják őket ennyire? Hiszen jó autók.



2014. márc. 23. 01:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Tipikus magyar szokás sajnos...

Vagy irigykednek vagy megy a rongyrázás pl az egyik válaszoló akinek 15 évesen új kocsija volt (need for speed-ben)

Egyszerűen soha nem értettem mire jó ez. Itt mindig mindenki azzal van elfoglalva hogy mije van a másiknak vagy éppen mije nincs. Nekem egy Opel Astra F-em van. Most lesz az autó 15 éves én meg 21 vagyok. És eszem ágában sincs kicserélni mert mások lenéznek miatta vagy éppen nem én vagyok az iskola királya...

Csak egy kérdés: Kérdező te láttál már olyat hogy valaki leszólja másnak a kocsiját és neki annál jobb van? Ilyennel sajnos még nem találkoztam. Na az ilyeneket nem kell komolyan venni. Mert általában nincs autójuk vagy csak a szomszédjózskaszomszédjánakazunkájnakazöccsénekafia mondta

hogy tönkre szokott menni rajta a váltógomb...

Egyszerűen ne foglalkozz vele és kész.

2014. márc. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ahogy megfigyeltem sokaknak inkább ez a bajuk az egyes itt megkérdezett "mit vegyek" kérdésekkel:


Audi/BMW/Mercedes: Egy időben sok olyan kérdés volt, amelyekben ezek a márkák szerepeltek és már megunták az emberek. Főleg az első jogsis 18-20 éves kérdezőket, akik azonnal egy ilyenbe akartak beülni. Ezeknek a fiatal embereknek eszükbe sem jutott más márka, pedig létezik még vagy 100 másik autógyár és legalább a felük gyárt ilyen minőségi autókat.


Bentley-es kérdéssel még nem sokkal találkoztam itt.


Volvo: mert szerintem nem igazán ismerik. Pedig van olyan jó, mint a németek, van presztízse.


A francia autókat is lehúzzák nagyon, pedig a minőségükkel nincs már baj. A Renault még kicsit kérdéses, de egy Peugeot, vagy Citroen jöhet. Az régen volt amikor volt ok szidni őket. Csak az öregek még azt hiszik, hogy még mindig olyan rosszak. Ugyanígy vannak az Olasz autók is. Az Alfa R. 159 kifejezetten jó.


Tessék, ha valaki fiatal, sportos autót akar, de csak az A-val és B-vel kezdődő német autómárkák jutnak az eszébe, annak itt vannak az ász javaslatok:

[link]

2014. márc. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Igazából irigység az egész dolog, le akarnak beszélni, hogy neked ne legyen jobb autód, mint nekik. De ha valaki Suzukit akar venni, olyankor jönnek a BKK-sok/bringások, hogy járjál biciklivel, busszal, motorral, mert arra is irigyek, ha valki egyszerű Suzukival jár.

Ok vannak provokálós kérdések is, például 18 vagyok, 760-as BMW-t vennék. Jó, vegyen, én örülök, ha valakinek 18 évesen ilyen autója van, de azért az már provokálás, illetve kamu kérdés. De ezen az oldalon nem szidni kéne minden kérdezőt, hanem ha megkérdem, hogy S600 vagy 760i, akkor válaszoljanak, hogy melyik és miért, nem kommenteket kérek, hogy maffia, bűnöző, csaló, sikkasztó.

2014. márc. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is most készülök autót venni és Audiban vagy BM-ben gondolkodom de nem a mostaniakban hanem a 3-as szériában mert nekem volt már ilyen de sajnos el kellett adnom! Régi kocsik tudom de nekem nagyon tetszenek és én szerencsére jót fogtam ki nagyon meg voltam vele elégedve! Sose szólok le kocsikat inkább megnézem mert imádom a régi BMW-ket :)
2014. márc. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Bocs elmaradt a W :D
2014. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Aki egyszer ült egy kocsiban és köszöni szépen egy életre elég volt belőle, majd akkor is ezt mondja, ha gyalogolni kell....Koptasd a cipődet barátom, neked az való, nem kocsi! 15 év múlva a GLK lesz egy rossz vicc....

"Hát, erről van szó, öregem!" - Törzs Jenő

2014. márc. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 4165 ***** válasza:

Én egy Swifttel járok. Egy szervízében dolgozom. Amíg nem ismered ezeket, bámulod az utcán meg csorgatod a nyálad. Aztán ülsz sokban és nem izgat fel jobban, mint a Swift.

A GLK a MB Ignise. Tehát a sztorid öngól. :) A 2148cc-jével meg nem hiszem, hogy egy torpedó lenne.

Személyes kedvencem a 211/270 t cdi.

Ja, hogy a kérdéshez is szóljak: Azért szidják, mert buták. Ezek egyáltalán nem összehasonlítható autók. Más embereknek készülnek.

Attól, hogy valaki más jobb anyagi helyzetben van, mint én és más az ízlése, nem jelenti azt, hogy hülye. Csak nem olyan, mint én vagy te.

2014. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!