Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 22 évesen szerintetek nem ciki?

22 évesen szerintetek nem ciki?

Figyelt kérdés
Egy első generációs A6-ot vennék, 2.6 vagy 2.8-as motorral és quattróst. Minden benne van, ami kell, légzsák, digit klíma, elektromos ablak, összkerékhajtás, gyönyörű V6 hang... De, nem fogok csórónak kinézni benne, mert végül is majdnem velem egykorú autókról beszélünk? Kb 600-700K-t szánnék rá, meg még 300-at felújításra, hogy jól nézzen ki. Egyébként lehet alaptalanul tartok ettől, de az a helyzet, hogy egy fele ennyi idős (2004-es) Borából ülnék át, amit 18 évesen kaptam a szüleimtől. Az a helyzet, hogy eddig együtt éltünk egy igen nagy házban, aminek én vagyok az örököse, csak mivel eladtuk, így, mivel a fele pénzt ideadták nekem, külön költözünk, és egy kisvárosba vettem lakást, ahol a párom nevelkedett (pont itt sikerült munkát kapni, normális fizetésért), itt kevesen ismernek még. Azon kevesek is irigyek, ezért nem vennék 3-4 milliós autót, nem szeretnék nagyzálni. Viszont azt sem szeretném, ha lenéznének, ezért a kérdés.

2014. márc. 27. 20:21
1 2
 1/17 Beviz Elek ***** válasza:

Miért lenne ciki? Miért nézne le bárki is az autód miatt (akár egy Lada miatt)


Egyébként fenn tudod majd tartani?

2014. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Persze, a fentartással nem lesz gond. Tudnák drágábbat is venni akár, csak kitűnni sem szeretnék, hanem hogy le se nézzenek, de ne is irigykedjenek. Tehát az arany középutat keresem :D Ez az autó bár olcsó, de jól megy, jó vezetni és a lényeges extrák is megvannak benne. Próbáltam mindkét motorral, a 2.8-as jobban megy, a 2.6-os viszont megbízhatóbb.

2014. márc. 27. 20:34
 3/17 Beviz Elek ***** válasza:

Én kombi 2.8-asban ültem (első generációs) és egy 2004-es, 2.4 sedan A6-ban (ezt volt szerencsém kipróbálni is).

Gyönyörűek az Audik, de nem vagyok jártas a motorjaikban. Ha a 2.6 megbízhatóbb, inkább azt vennék. Bár én újabbat vennék:)


Nagyon tetszenek, ha szereted az autót, nem fogod megbánni.


Egyébként miért passzolod el a Borát? Az is jó verda, ha pedig bevállt...

2014. márc. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A jelenlegi kocsimat édesanyám fogja használni a továbbiakban :) Kevés nekik az egy autó, ő meg ilyet akart venni, erre én mondtam, hogy ne keressen és rizikózzon feleslegesen, itt van ez. Jó kis gép, csak hát az Audi nagyobb, meg nekem gyerekkori kedvenc autóm. Apám Audis, gyerekkoromban sorrendben 80-as, 90-es, 100-as, A6-os is volt neki, áradozott a quattró hajtásról, aztán már akkor eldöntöttem, hogy egyszer veszek egyet. Főleg a nagy V6-os A6 után :)
2014. márc. 27. 20:48
 5/17 Beviz Elek ***** válasza:
A6-C6ot vegyél kombiban. A legszebb eddig legyártott jármű
2014. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
Én egy 2003-as fiat helyett akarok venni egy 97-es BMW-t, mert az tetszik és kész. :) Egy lelakott, elhanyagolt rozsdakupac ciki, egy jó állapotú gép, szép felnikkel, miért lenne ciki? Ráadásul azért a V6-nak meg a sor6-nak azért a hangja se olyan mint ezeknek a mai 3 hengeres kávédarálóknak.
2014. márc. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát én biztos, hogy drágábbat vennék akkor már. De az biztos, hogy se nem Audit, se nem régi szart. Nem akarsz 3-4 milliót rákölteni, de hidd el ha veszel egy régi luxusautót arra simán ráfogsz költeni milliókat mert egy rakás fos lesz. Elárulom. Egy széthajtott régi hulladék, tele hibával. De nem is vennék használtan régi luxusautót. Vegyél inkább 2-3 millióért, de Hondát, Toyotát, Volvo-t, Skodát, Passat-ot, vagy mittomén. De egy régi V6 testvérem... hát az a lakásod elviszi
2014. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

# 5

Nekem is nagyon tetszik a C6, gyönyörű, csak az már fiatalon kicsit talán fellengzős. Meg nem szeretnék egyből költekezésbe sem kezdeni, hadd alakuljanak a dolgok. Aztán vagy 3 év múlva, ha minden ok, akkor jöhet a C6... Még annyi előnye van a C4-nek, hogy szervizbe nem kellesz vinni, mert apám bármit megcsinál rajta, ez a specialitása. Tesómnak is volt egy V6-os, azt is ő szervizelte. Tehát csak alkatrészt kell venni (azt se mindig, mert begyűjtött egy fél autóra valót). :D

# 6

Igen a 6 henger az 6 henger. Természetesen felesleges, de azért megmozdítja a birtoklási vágyat az emberbe.

2014. márc. 27. 21:13
 9/17 A kérdező kommentje:

# 7

A C4 még nem annyira luxus autó, kb akkoriban zárkózott az Audi fel a BMW-hez meg a Mercihez. Bontott alkatrész jó áron van hozzá. Meg volt is apámnak, 5 éves volt az autó amikor megvette, elmondása alapján annyira nem volt vészes a fenntartása. Plusz még az a lényeg, hogy mivel olcsó, így kicsi az értékvesztése, tehát ha mondjuk egy évet hajtom és úgy döntök túl nagy a fenntartása és megszabadulok tőle mondjuk fél áron 500-ért, akkor is buktam egy 500-ast és még mindig vehetek racionálisabbat. Egyébként köszi a választ mindenkinek

2014. márc. 27. 21:22
 10/17 anonim ***** válasza:

#7

Hülyeség, ezekhez az autókhoz már bontóban is megkapsz bármit fillérekért... a fogyasztás igaz, hogy 10-12 liter, de hát valamit valamiért, én is úgy vagyok vele, hogy inkább hallgatom a motort, mint a kávédarálót. Ismerősömnek egy 4.2-es V8 van, csak 10km-re lakik a munkahelyétől, így azzal jár dolgozni, elmondása szerint alig várja, hogy indulhasson dolgozni, mert minden reggel mosolyt csal az arcára mikor felhörög a 8 henger. :)

2014. márc. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!