Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vesznek sokan Volkswagen...

Miért vesznek sokan Volkswagen Passatot?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy sok vállalkozó (aki megtehetné), hogy sokkal jobb autót vesz magának. Nekem három ilyen ismerősöm van, mind a három vállalkozó, és újonnan vásárolták. Pedig nem is ismerik egymást. Cégek előtt is szoktam látni passatokat, a konditerembe ahova járok jár néhány cégtulaj, egy jó részük passattal. A másik ilyen autó a Skoda Superb.


Persze tudom, hogy jó autók és felső-középkategóriásak, és full extrásan elég drágák is, de miért vesznek az ilyen emberek full extrás passatot vagy superbet amikor simán vehetnének full extrás BMW-t, Audit, Mercedest, stb.



2014. márc. 27. 21:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Azért, kérdező, mert az emberek egy idő után kinövik ezt a hülyegyerek-felfogást. Hogy mindenből presztizst csináljanak, az autóból, a telefonból, a nője melléből. Egy idő után az adott célhoz megfelelő eszközt választ az ember. Az autó A-ból B-be vigyen el, elég nagy legyen, elég jól menjen, és ne kelljen szervizeltetni. Na erre pont jó egy új passat 8 millióért. És ha tudja egy új merci/bmw is 12 millióért, akkor passat.
2014. márc. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%
passat a legjobb talán ár/érték arányban, bár ha a pénz meglenne rá, én sem azt vennék, hanem mazda 6-ot, árban egy. A másik, hogy a cégnek flottakedvezmènnyel azért jobb áron van.
2014. márc. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy új Passat is elég drága. Gondolom újabb Passatokról van szó, nem a régiekről. A régiek a Passatból a lakótelepiek autói, míg az újak tipikusan a jól menő vállalkozóké.

A Passat a középkategóriában az egyik legnagyobb belteret nyújtja, ha vállalkoznék, vagy nagycsaládos lennék, én is ezt vennék.

2014. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%

"Oké olcsó fenntartani de aki ennyiért tud új autót venni, sőt többért is tudna venni azt szerintem nem zavarja ha egy kicsit többe kerül a fenntartása."

Attól, hoy valakinek pénze van, nem feltétlenül szórja ész nélkül. Én több olyan embert is ismerek, akinek pont azért van pénze, mert mindenben megfontoltan dönt.

2014. márc. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Azért, mert veszel fullos Passatot 10 milláért, mig egy fullos Audi közel van a 20hoz.

Másik dolog, hogy ők nem az emblémát veszik meg, hanem csak egyszerűen a Passat is bőven elég nekik.

2014. márc. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk én is inkább egy Mazda 6-ot vennék, az is ez a kategória, Passat-ot passzolom mért van ennyi, Skoda meg valszeg mert az ország politikus adagja szinte mind azt kap szolgálati kocsinak...
2014. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem passatom van ez a 3. Mindegyik új volt mikor vettem. Én hasznàltam màr audi A6 ot és Bmw 530d t is cégautónak de valahogy a passat fogott meg. Nagyon sokat megyek és valahogy a passat szàmomra sokkal baràtsàgossabb otthonossab mint màs autók! Nekem nem érne meg plusz 10 miliót 3 évente hogy most audival mercivel vagy Bmw vel màszkàljak. A passat valahogy még az a kategoria amit megnéznek az emberek tudjàk hogy presztizs de mégsem ellenségesek ha ilyenből szàlsz ki.
2014. márc. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
Nekem volt mazda 6-om egy rakás szar most vettem egy passatot 2009 est és mit ne mondjak sokkal jobb kényelmesebb megbízhatóbb ...
2014. ápr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem egyik jó ismerősöm magasbeosztású rendőr, és neki a céges autója amit a rendőrségtől kapott (bérel) az egy 2013-as Volkswagen Jetta és az az autó negyede annyiba kerül mint egy jó BMW, mégis tudja ugyanazt:

Elegáns

Erős (jó, 100 lovas, de nem értem minek kéne több egy munkábajárós kocsinak)

Kényelmes, és mindenféle extrákkal felszerelt a Bluetoothos audiótól kezdve a tolatóradarig.


Másra nincs szükség, és ha ezt 5 millió forintból (annyi volt akkoriban a Jetta újonnan) is ki tudják hozni, akkor nem fognak rá 15-öt költeni, mert nem egy-et vett a cég, hanem vagy 500-at. És akkor nem mindegy, hogy 2.5 milliárdot, vagy 7.5 milliárdot költenek rá.

(Jó, nem pont 500 darabot vettek, hanem 300-350et, de a viszonyítás nagyjából megvan)

2017. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Azért más mikor nagy tételen vesznek vagy épp valaki magánszemélyként.


Kényelmes az a Jetta, de például azért ha egy azonos évjáratú 3-as BMW vagy C Mercedes a viszonyítás, akkor azért meglesz a különbség.

2017. jan. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!