Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell egy moped karburát...

Fresco kérdése:

Hogyan kell egy moped karburátorát beállítani? Kaptam egy Suzuki Lets 2-t, ami 2 évig állt. Rendbe tettem, de a karburátor a tisztítása után sem működik rendesen. Gyakorlatilag nincs alapjárat és hirtelen gázadáskor lefullad.

Figyelt kérdés
Aránylag könnyen beindul, szép alapjárata van, de 8-10 mp után leáll. Addig egyenletesen megy. Kis gázzal pörög, de ha elveszem a gázt, kis idő múlva leáll. Hirtelen gázadáskor lefullad, de ha fokozatosan húzom rá a gázt, rendesen felpörög.

2014. márc. 29. 06:37
 1/5 kata kata ***** válasza:
Kettő állító csavar van rajta.Amelyiknek csak a vége látszik az a benzin levegő keverék beállítócsavarja.1-2 fordulat szokott lenni.Amelyiken látsz egy rugót az az alapjárat beállító csavar,ezt fülre neked megfelelőre állítod be.Befelé magasabb ,kifelé tekerve alacsonyabb lesz.
2014. márc. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már így beállítottam, de semmi nem változott. Próbáltam a súbert is feljebb állítani, eredmény nélkül. Kitisztítomma a fúvókákat. Benzin van, az úszó jól működik. Okozhat ilyen problémát a membrán hibája ?
2014. márc. 29. 07:20
 3/5 anonim ***** válasza:
2 év állás után szimeringet is kellhet cserélni. Lehet hogy falsot szív. Az én Simsonom is több mint egy évet állt és nekem is szimeringeket kellett cserélni.
2014. márc. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kata kata ***** válasza:
Inkább a szívócsonk repedezettsége,itt szokott falsot szívni.
2014. márc. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, meg fogom vizsgálni.

A súberben lévő tű leengedése vagy felemelése befolyásolhatja az alapjáratot ?

A fals levegőre azért nem gyanakodtam, mert 8-10 másodpercig szép alapjárat van, aztán hirtelen leáll.

2014. márc. 29. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!