Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő egy simson megvéte...

Mi a teendő egy simson megvétele után?

Figyelt kérdés
Kell adásvételi? Át kell írni a nevünkre? Milyen adókat kell fizetni utána? Le kell vizsgáztatni? stbstb.. vagy megveszem és kész? Már mehetek is motorozni?:) Egy b kategóriás jogsim van. Autónál már megtudtam mi a teendő meg kb mennyibe kerülnek az adók stb, de végül is autó helyett egy kismotort vennék, és nem tudom hogy mint s hogyan:) Köszönöm a válaszaitokat.

2014. márc. 29. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Adásvételivel veszed meg, nem is tudom hogyan gondoltad másképp! Itt a lóvé viszem a cuccot oszt' jól van?


Az adásvételivel kötsz egy biztosítást és mehetsz amerre látsz!


Adózni nem kell segédmotoros kerékpárok után. (Nem is szerepel semmilyen nyilvántartásban, nem is kell a nevedre íratni)


Biztos, hogy van jogsid?

2014. márc. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Igen ami kell az adásvételi és egy kötött biztosítás,ezeket magadnál kell tartani a jogsi mellett .Mivel hogy simsonod van így egykét dolgot érdemes átolvasnod,pl [link]

[link]

Amit érdemes magaddal vinned mindenhová az egy kipróbált vagy új gyertya,gyertyakulccsal.Én az NGK gyertyát javaslom,ezeket 3-4 ezrenként cserélni kell.2t olajat legyen ha tankolni is akarsz egy keverővel.Ami az olajat illeti érdemes csak szintetikus olajat használni(bármilyet csak castrolt ne) :) És a keverékre mindig gondosan ügyelj,ne csak találomra keverd össze

2014. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítettél:)
2014. márc. 29. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!