Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt a jogsinál az orvosi...

Lejárt a jogsinál az orvosi alkalmassági gyorsan megy?

Figyelt kérdés

Tehát úgy értem, hogy mielőtt az okmányirodába mennék, elmegyek az orvoshoz is, aki ugye nem kezd el szórakozni velem? Megkérdi, jól vagyok-e. Mondom neki, hogy igen, jól vagyok. Semmi vizsgálat, semmi pöc$ölés, semmi más. Ő kiadja a papírt, én kifizetem. Ezután okmányiroda, ahol még remélhetőleg aznap kiadnak egy ideiglenes jogsit, amíg el nem készül az eredeti /fizetni gondolom ott is kell sajnos/.


Csak azért kérdem mindezt, mert nincs kedvem napokat tökölni a jogsim megújításával, 1-2 nap alatt le akarom tudni, ha lehet...


2014. ápr. 2. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam így volt. Doki megírta a papírt, irány okmányiroda, aztán posta, vissza okmányiroda, készítenek egy fényképet, kapsz egy ideiglenes papírt és már mehetsz is. 2 óra és kész az egész. Aztán postán küldik az újat. Nem nagy durranás az egész. Persze ha mindenhol várnod kell akár rámehet az egész napod is.
2014. ápr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Okmányirodában tudnék időpontot kérni /így nem kéne várnom/, viszont addig nem akarok, amíg nem tudom, hogy az orvosi mennyi idő alatt lesz meg. Bár rendes a háziorvos, de ha mégis elküld vér- és vizelet vizsgálatra /Ezek amúgy nem tudom, minek kellenek az autóvezetéshez, de mindegy... Attól még ha mondjuk fertőző beteg valaki, szerintem még simán alkalmas lehet a vezetésre./, akkor elhúzódhat az is egy kicsit.


Az orvosi rendelőt amúgy próbáltam hívni, hogy időpontra tudjak menni de se ma, se tegnap nem vették fel /mondjuk rendelési időn túl hívtam, viszont az asszisztensének elvileg ott kéne lennie/, így lehet, hogy ha odamegyek, akkor ott várnom kell valamennyit a várakozó sortól függően.

2014. ápr. 2. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:
A dologhoz még az hozzátartozik hogy egy picike városban élek és mindenkit ismerek, plusz minden 1-2 percre van egymástól. Engem a doki sehova sem küldött, 5 perc alatt megírta a papírt aztán már mentem is az okmányirodába. Egy nagyobb városba gondolom azért máshogy működnek a dolgok, de ezt nem tudom.
2014. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én Érden lakok. Az orvosi rendelő gyalog kb. 10 perc a háztól. Viszont ha elküld laborba, az már bent van a központban, ami gyalog kb. fél óra, viszont busszal is legalább 5-7 perc. Ráadásul az okmányiroda is a központban van, de hiába, mert addig oda nem mehetek, amíg nincs meg az orvosi papír. Ráadásul a laborra is kéne várni biztos 1 napot. Ha azért menni kell, akkor el a központba, azzal vissza ide a háziorvoshoz, ő papírt megír, azzal megint vissza a központba az okmányirodába...


Fúúúúúú. Nagyon remélem, hogy nem fog ge&izni, és azonnal megírja azt a papírt. :) Mondjuk kocsival is mehetnék, ha esetleg ingázni kéne, csak nem nagyon merek lejárt jogsival.

2014. ápr. 2. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Húú de túl van nálatok bonyolítva. Labor meg ilyenek.? Milyen jogsid van.? BCE, vagy csak személykocsi.? max csinál egy vérnyomás mérést meg egy szemvizsgálatot és 10 perc múlva már mehetsz az okmányirodába ott meg pikk elintézel mindent.


Ha meg ennyire bonyolult hát nem tudsz mit csinálni, az orvosi papír az mindenképp kell sajnos. Akkor nálad azon fog múlni mennyire laza a doki.

2014. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Régi háziorvosomnál csak fizettem és kaptam a papírt a sima és a hivatásos alkalmasságihoz is, most voltam nemrég az új dokimnál lejárat miatt hivatásos alkalmassági hosszabbíttatni, vércukor, vizelet gyorsteszt, ekg, látás. 10 percet voltam bent, meg 1,5 órát vártam előtte.

Okmányiroda meg 15 perc postával együtt, mert bankkártya csak euro alapú volt nálam, azzal meg nem akartam fizetni.

2014. ápr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Régi háziorvosomnál csak fizettem és kaptam a papírt a sima és a hivatásos alkalmasságihoz is, most voltam nemrég az új dokimnál lejárat miatt hivatásos alkalmassági hosszabbíttatni, vércukor, vizelet gyorsteszt, ekg, látás. 10 percet voltam bent, meg 1,5 órát vártam előtte.

Okmányiroda meg 15 perc postával együtt, mert bankkártya csak euro alapú volt nálam, azzal meg nem akartam fizetni.


5-ös: Sima B-s jogsim van személykocsira. Nagyon remélwm, hogy laza lesz. Mondjuk nagyon rendes volt mindig is, csak megkímél engem egy 2 plusz úttól. :D /egyszer a laborba, másnap vissza oda a leletért.../


6-os: A várakozástól én is félek, de inkább várok én is 1-2 órát, hogy aztán 5-10 perc alatt megírja a papírt, semmint hogy másnap reggel elküldjön laborba vér- és vizeletminta miatt, amiért a következő nap szintén mehetek be, majd vihetem vissza az orvosnak. :D

2014. ápr. 2. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!