Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok arról aki egy...

Mit gondoltok arról aki egy 125-ös motort vezet 50-es papírokkal és kismotor jogsival?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez nem olyan "durva" dolog vagy abszolút elfogadhatatlan? És hogy derülhet ki és milyen következményekkel járhat ha valaki lebukik?

2014. ápr. 2. 16:46
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:
33%

én konkrétan le szarom,lehet az az illető ezerszer jobban motorozik és biztosságosabban közlekedik mind az aki jogsival rendelkezik.

ha normális módon megy az úton engem nem izgat.

ha meg lebukik az meg az ő dolga,ő fogja fizetni.

2014. ápr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Óránként ki fogod írni a kérdést, csak kissé átfogalmazva?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__553..

2014. ápr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem elfogadható, semmi nagy durranást nem látok benne. Egyrészt jól kell motort választani és jobban kell figyelni. Másrészt a rendőrök sem hülyék ezzel legyél tisztában. Harmadrészt ha balesetet okozol a motorod be lesz vizsgálva arra mérget vehetsz és fizetni is fogsz rendesen. Ha bevállalós vagy akár mehetsz ennyi erővel egy 1000 gixerrel is, ha parázol akkor maradj a legálisnál és nyomj rá egy tuningot. A döntés a tiéd :)
2014. ápr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ember ha ennyire parázol, hogy 20x kiírod a kérdést, akkor inkább ne csináld, mert az más most látszik, hogy nem te vagy az akiről az első beszélt, és nekimész az első fának, amit meglátsz, vagy valami nagyobb fszságot csinálsz.... szóval ne ülj motorra, ha nincs hozzá normális papírod. Kész megkaptad a választ, leléphetsz az oldalról.
2014. ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én azt mondom hogy ez még belefér.
2014. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy időben én is vezettem 125-ös sportmotort B-s jogsival és az 50-es változatáról megírt adás-vételivel, DE! Csak azért mert a lakásomtól 30km-re volt munkahelyem és egy olyan főúton használtam előtte a robogómat, ahol a nyomorultabb fajta autósok szerettek mellettem 110-zel elmenni úgy, hogy szinte súrolták a tükrükkel az enyémet. Egy 125-ös sportmotorral 90-et tartani nem volt akkora életveszély, viszont én a megvétele után egy napot azzal töltöttem, hogy döntögettem, erőseket fékeztem, szlalomoztam, megismertem a motor határait és nem felkészületlenül ültem rá. Plusz, 9 éve motoroztam 50-es, 80-as motorokkal közúton és terepen.

Szóval ha valakinek nincs pénze jogosítványt csinálni és rendszámos 125-öst venni, hanem megkockáztatja a lebukást, akkor legalább gyakoroljon sokat, ismerje meg a motorját mielőtt kimegy a közútra és saját ill. mások testi épségét teszi kockára, nem beszélve az anyagi károkról.

Aki eszetlenül hajt egy 125-öst, az meg meg is érdemli, hogy lekapcsolják.

A rendőrökkel az a tapasztalatom, ha az ember normálisan közlekedik és tisztelettudóan beszél velük, ők is tudnak normálisak és tisztelettudóak lenni. Észben kell tartani, hogy a munkájukat végzik, mikor megállítanak, de nem céljuk minden áron megbüntetni. Persze vannak akik kötekedősek, szerencse kérdése itt minden.

2014. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, semmi bajom nincs vele, csak törvényt sértel vele, de kárt nem okozol vele senkinek.
2014. ápr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és ÉN tényleg most írtam ki először ezt a kérdést a többihez semmi közöm...
2014. ápr. 2. 21:10
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg igen is baj, ha így vezet valaki. Amellett, hogy többszörösen törvényt sért, még minősíti is magát. Pontosan az ilyen dolgok miatt tart ott az ország, ahol. Azok miatt akik ezt teszik, és azok miatt akik asszisztálnak hozzá, elnézik, bátorítják. Én az ilyeneket nagyon de nagyon megbüntetném. Irtózatos pénzbírság, járművezetéstől való eltiltás évekre, járműelkobzás+megsemmisítés, visszaesőknek letöltendő börtönbüntetés. A szabályok nem azért vannak, hogy megszegjük. Egyéni véleményem.
2014. ápr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dirtboy ***** válasza:

/Pontosan az ilyen dolgok miatt tart ott az ország, ahol./


hát persze hogy ezért,semmi másért csak is azért mert jóska pista 125ccm motorral megy 50es papírral.

nézz már szét mik vannak körülötted.

ez annyira piti ügy hogy hihetetlen.

az hogy 55féle motor jogsi van is csak pénz behúzás,ugyan úgy mint a nehéz gép kezelői jogsikat is darabokra szedik hagy fizessen a hülye jó sokat.

ha meg már ott tartunk hogy a 125el gyorsabban mehetünk mert erősebb is,jusson már eszedbe a politikusok mentelmi joga meg hogy némelyik f asz még audi a8 szolgálati autóval szaladgál és lézer blokkoló is van rajta.

/vajon miért,és még torvény sértő is a blokkoló/

de biztosan az ország azért tart ott ahol mert valaki 125ccm motorral megy 50es papírral,nyugodt lehetsz ha itt is annyit keresnénk mint külföldön akkor nem kéne 50es papír mert gond nélkül kitudná mindenki fizetni a nagyobb gépre a jogsi szerzést.

2014. ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!