Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó tulajdonosok! Dízel vagy...

Autó tulajdonosok! Dízel vagy benzines az autód, a következő milyen lesz?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 9. 20:58
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%

Csak benzines kocsim volt eddig, bár ha szolgálati kocsikat nézem, akkor meg az összes diesel volt.

De saját célra csak benzineset.

2014. ápr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
2. dízel autóm 1.-vel sem volt gond, eddig ezzel sem, szerintem a 3. is dízel lesz majd, bár még a mostanit nem tervezem cserélni, csak 3 éves.
2014. ápr. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
89%
dízel és valószínű a következő is az lesz
2014. ápr. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
89%
Elöző autóm egy benzines vectra( c) volt most egy disel passatom van. Következőn még nem gondolkoztam. Mondjuk én van hogy napokig csak vàrosban hasznàlom 5kilométeres tàvra munkàba jàràsra vanhogy egy hét alatt több ezret megyek! Disel fogyasztàsba jobb rövid tàvokon sokkal! Plàne télen. De a döntő ok a vezetési stílusom lenne mivel szeretek nyomatékból autózni diselt vennék ismét! De lehet öregszem de automatalesz a következő ez biztos.
2014. ápr. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
89%

Dízel.

Milyen lesz a következő? Szerintem nem lesz egy jó darabig következő.

2014. ápr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképpen dízel. :)
2014. ápr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

az én szemszögemből a következő képen alakul a "verseny"


turbódízel

előny:

brutál nyomaték alacsony fordulaton

alacsony fogyasztás DRÁGA üzemanyagból


hátrány:

kettős tömegű lendkerék

turbó

befecskendező rendszer

undorító csettegő, kerregő hang [szubjektív]


benzin[szívó]

előny:

szép hang, különösen 4-nél több hengeres motor esetén

dögös, pörgős motor [szubjektív, hogy ez előny-e]

drága, "romlandó" alkatrészektől mentes szerkezet


hátrány:

magas fogyasztás DRÁGA üzemanyagból


LPG

előny:

ugyanaz a 3 ami a benzinnél is

magas fogyasztás, de OLCSÓ üzemanyagból


hátrány:

pótkerék hiánya [pótolható defektjavítóval és 12V-os kompresszorral]


Példát is említek, szervizköltségeket nem, csak tankolási árakat.


ilyen átlag árakkal számolva:

410 benzin

420 gázolaj

265 lpg


Ford Mondeo mk3

2.0 tdci 131 Le

fogyasztás: 6,8l (spritmonitor.de alapján, nem gyári adat, a másik 2 esetében is ezt vettem alapul)

6,7 x 420 = 2814 ft/100km


2.0 145 Le [benzin]

fogyasztás: 9l

9 x 410 = 3690 ft/100km


2.0 145 Le [LPG]

fogyasztás: 10,7l

10,7 x 265 = 2835,5 ft/100km


Ez alapján, a dízel a legolcsóbb, de az LPG mindössze 0,7%-al drágább, viszont cserébe elkerülhető vele a dízel 3[4] hátránya.


Remélem ez elég szubjektív vélemény, hogy ne szedje le senki a fejem. Nálam az LPG győz jelenleg.


Az elektromos autókat nem vettem számításba a körülményes hatótáv/töltési lehetőségek miatt.

2014. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

#3/17 A kettő valahol egyenértékű a kettő, veszekedést nem akarok csinálni soha - bár itt vitát sem volt szándékom, csak egy itteni felmérést akartam látni, természetesen örülők, a hozzászólások további részeinek, ha azok nem bántóan vannak megfogalmazva. Amúgy más a használt gyötört országonként, évtizedek alatt is voltak nagy változások, és még gyártókon vagy márkákon belül sem mindegy melyik, de gy általánosságban nincs győztes szerintem.


Nekem egy 320CDI C oasztály haveré, 2008-as hétsebességes volt az egyetlen dízel amit megvennék eddig, de ez tudom elfogultság miatt is van, ahogy az autómata+kormányváltós nálam a választás, és csak bőrkárpitos autót veszek. No persze így már használtan, ... - benzinre úgyis elég pénz üzemanyagra, "új szagra" nincs igényem, rendszeresen viszem mosóba, és van jó szerelőm, és 30%-ban nagyon sportosan vezetek, de csak lakóterületen kívül, amikor idegileg is ott vagyok a szeren. Amúgy régen rally-t próbáltam de nem jött be, csak a balesetokozás mentességem lett meg az közúton, kötelezőt tőlem kértek, szemetek. Jött már belém hátulról indulva, de féloldalról Opel Corsa, hirtelen előzni akart egy gyorsuló AMG-t???

2014. ápr. 10. 19:47
 19/34 A kérdező kommentje:

#17/18 korszerűségből és gazdaságosságból az LPG a nyerő, ma már akár hátrány nélkül. Persze ehhez kell egy kombi, vagy középkategóriás autó, egyterű vagy más nagy csomagterű, ha az illetőnek az belefér az ízlésébe.


rossz példa: Egyes Swiftbe van kitt (hátsó ülés mögé kerül a tartály), hogy a normális méretű csomagtartó megmaradjon, még pótkerékkel együtt is, de ott a hátsóüléssor életveszélyes lett így. ott az csak az egy veszély forrás, Van-né kellett volna alakítani.

2014. ápr. 11. 08:17
 20/34 anonim ***** válasza:
80%
Az lpg tényleg jobb, a dízellel sincs semmi bajom, de ugye az ár, drága mind, viszont az előző válaszoló jól leírta.
2014. ápr. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!