Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árt az autónak, ha szinte...

Árt az autónak, ha szinte mindig kettesből indulok vele, de egyébként alig kell csúsztatni hozzá a kuplungot?

Figyelt kérdés

Szinte mindig így szoktam indulni, mert az 1-es fokozatot valahogy feleslegesnek érzem. Ha 2-esből indulok, akkor is utána szinte azonnal váltani is kell 3-asba. Pláne ha még 1-esből tenném... Így megspórolok egy kapcsolást. Illetve a másik ok az, hogy félek, hogy akkor többet fogyasztana, ha az egyest használnám induláshoz. És kicsit féltem is az autót... Tegnap kipróbáltam, hogy milyen, ha 1-esből indulok el a piros lámpánál. Elég durván megindult, majdhogynem kipörögtek az első kerekek. :S Félek, hogy ezzel ártok neki. Ugyanakkor ha 1-esből indulok, ott lassabban indulok el, viszont nem is kell sokat csúsztatni a kuplungot.


Kipróbáltam azt is, hogy ha sík /nincsen se minimális emelkedő, se minimális lejtő/ elhagyatott úton álló helyzetből elindulok gázadás nélkül kuplungfelengedéssel, akkor 1-esből így nagyjából 2 másodpercig tart az elindulás, míg 2-esből 3-4 másodperc. Szóval alig tart tovább, mintha egyesből indulnék. És hát ugye ha forgalomban indulok el, ott még kicsi gázt is adok hozzá /adnom kell hozzá, mert a mögöttem lévő türelmetlenek ugye nem bírják ki azt a 3-4 másodpercet se.../, szóval még 3-4 másodpercig se tart a felengedés.


Egyébként egy 1.4-es Toyota Corolla Wagonról van szó...


2014. ápr. 11. 17:09
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Bocsi: ha KETTESBŐL indulok el, akkor indulok el lassabban. Elírtam. :)
2014. ápr. 11. 17:10
 2/32 anonim ***** válasza:
A nem csúsztatás és az alig csúsztatás között kuplung-élettartamban több évnyi különbség van. Egyesben indulj, legfeljebb rögtön váltasz, amint megmozdul. Kevesebbet is fog fogyasztani, mert kettesben sokkal nagyobb gázzal kell indulnod, ezt szoktad meg, ha egyesben kipörgetted, mikor próbáltad.
2014. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Igen, valóban hozzá vagyok szokva a 2-esből való elinduláshoz. Lehet, hogy ezért lőhetett ki úgy a "rajtnál"...
2014. ápr. 11. 17:38
 4/32 A kérdező kommentje:
Amúgy az az 1-2 másodpercnyi különbség kuplungélettartamban valóban több évet jelent? Tehát ha folyamatosan 2-esből indulok, akkor kitart a kuplung mondjuk még 5 évig /most csak hasraütésre mondtam egy számot/, míg ha 1-esből, akkor mondjuk 10 évig? Pedig szaros 1-2 másodpercekről van szó...
2014. ápr. 11. 17:42
 5/32 anonim ***** válasza:
Nos igen, de ha összeszámolod azokat a szaros 1-2 másodperceket, pár év alatt rengeteg jön ki. Akár órák is.
2014. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez igaz. Lehet, akkor kénytelen leszek rászokni az 1-esre...
2014. ápr. 11. 18:01
 7/32 A kérdező kommentje:
Viszont azt nem tudom, hogy ez az 1-esből való elindulás inkább csak a piros lámpás és a kezdeti elindulásra vonatkozik? Olyan szituációra gondolom nem, ahol ugyan kénytelen vagyok megállni, de az az állóhelyzet maximum 1-2 másodpercig tart. Például körforgalomba való bemenetelhez várakozás.
2014. ápr. 11. 18:05
 8/32 anonim ***** válasza:
gondolom neked is megtanították annak idején: ha 5km/hnál lassabban megy az autó akkor már egyest raksz, ez gyakorlatilag azt jelenti, ha már egy pillanatra is teljesen megállsz(0km/h-val "mész") akkor 1essel indulsz, ha a kocsi gurul 2essel mész, nem tudom mióta vezetsz, de a 2esben indulás nem hiszem hogy jót tenne a kocsinak.
2014. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Ha egyesben kipörögtek a kerekek akkor az nem az autó hanem a te hibád. Kisebb gázzal kell indulni, nem padlóval. Máshogy nem tud kipörögni a kerék.
2014. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
5 km/h lehet, hogy túlzás, de maradjunk annyiba, ha az autó ÁLL, egyesből kell indulni. Tökmindegy, hogy 1 másodpercre, vagy fél órára álltál meg.
2014. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!