Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árt az autónak, ha szinte...

Árt az autónak, ha szinte mindig kettesből indulok vele, de egyébként alig kell csúsztatni hozzá a kuplungot?

Figyelt kérdés

Szinte mindig így szoktam indulni, mert az 1-es fokozatot valahogy feleslegesnek érzem. Ha 2-esből indulok, akkor is utána szinte azonnal váltani is kell 3-asba. Pláne ha még 1-esből tenném... Így megspórolok egy kapcsolást. Illetve a másik ok az, hogy félek, hogy akkor többet fogyasztana, ha az egyest használnám induláshoz. És kicsit féltem is az autót... Tegnap kipróbáltam, hogy milyen, ha 1-esből indulok el a piros lámpánál. Elég durván megindult, majdhogynem kipörögtek az első kerekek. :S Félek, hogy ezzel ártok neki. Ugyanakkor ha 1-esből indulok, ott lassabban indulok el, viszont nem is kell sokat csúsztatni a kuplungot.


Kipróbáltam azt is, hogy ha sík /nincsen se minimális emelkedő, se minimális lejtő/ elhagyatott úton álló helyzetből elindulok gázadás nélkül kuplungfelengedéssel, akkor 1-esből így nagyjából 2 másodpercig tart az elindulás, míg 2-esből 3-4 másodperc. Szóval alig tart tovább, mintha egyesből indulnék. És hát ugye ha forgalomban indulok el, ott még kicsi gázt is adok hozzá /adnom kell hozzá, mert a mögöttem lévő türelmetlenek ugye nem bírják ki azt a 3-4 másodpercet se.../, szóval még 3-4 másodpercig se tart a felengedés.


Egyébként egy 1.4-es Toyota Corolla Wagonról van szó...


2014. ápr. 11. 17:09
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
17-es: Még annyit akartam írni, hogy azért ne vegyük egy kalap alá a kettőt. Kategóriakülönbség van aközött, hogy valaki szinte alig használja az 1-es fokozatot, de egyébként nagyszerűen vezet és feltalálja magát a forgalomban, illetve aközött, hogy egy idióta nő szarrá gyilkolja az autóját, mert valamiért képtelen tovább számolni 1-nél...
2014. ápr. 11. 19:48
 22/32 A kérdező kommentje:
20-as: Hát meg gondolom azért is, mert egy teherautó kuplungja sokkal strapabíróbb lehet, így nem kell félni attól, hogy tönkremegy. Én is indulhatok 2-esből a nem megpakolt személyautómmal, csak hát ugye a kuplung...
2014. ápr. 11. 19:54
 23/32 anonim ***** válasza:
Az autó elindításához kell az 1-es, az mindegy mennyi ideig álltál. Ha körforgalomhoz közelítesz, vagy olyan szitu várható, ahol max egy pillanatig kell megállni, akkor lassítsd már előre az autót, tedd kettesbe, és nem is kell megállnod, hanem rögtön kilőhetsz, ahogy meggyőződtél arról, hogy nem kell megállnod. Én nagyon ritkán állok meg körforgó előtt, pedig mindig megadom az elsőbbséget.
2014. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

m.cdn.blog.hu/mb/mbybk/image/Cscsabi/4.JPG

vegre talaltam kepet, innen erteni fogod :)

2014. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
#24! nem mindegy h lenek v fölnek van az egyes? az egyes akkor is az induló fokozat...
2014. ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
jót nevettem ezen a piros lámpás meg nem piros lámpás induláson :D szerinted egy manó ül a kuplungon aki csak akkor karcolja ha piros lámpánál indulsz? A spórolásodról annyit, hogy te is leírtad, hogy ugyan akkora gázt nyomsz neki 1esben mint 2esben és kipörög... tehát ha egyesben kisebb gázzal indulnál nem pörögne ki és kevesebbet fogyasztana A kettesből való indulást vagy a motor vagy a kuplung megsínyli. Ez a fokozat kihagyás amit te szeretnél az nagyobb tempónál lehetséges ne indulásnál.Pl ha a kettest kicsit jobban meghúzod mehet rögtön 4be.
2014. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Akkor én csak azt nem értem, ha ennyire mondogatja mindenki az 1-esből való indulást, akkor miért mondják azt sokan, hogy télen 2-esből jobb indulni? Hiszen ha ott nagyobb gázt adok /mivel ugye nem 1-esből indulok/, akkor ott is ugyanúgy kipöröghet a kerék, mint egyesben... na meg a kuplung télen is ugyanúgy kopik, szóval nem értem.
2014. ápr. 13. 00:38
 28/32 anonim ***** válasza:

csak azert dobtam be az e190 valtot, ha vki megszokja, hajlamos mas kocsival 2 bol indulni :)


kerdezo, osszegzes: ne csinald, hasznald az 1 est, kisebb gazzal, kevesebb felesleges csusztatassal.

2014. ápr. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Nem tudom, kitől hallottad, hogy télen kettesből kell indulni, de hülyeség, főleg nagy gázzal.
2014. ápr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
télen azért jobb ESETLEG mert ott a havon jobban kipörög kis gáznál is és kettesből való indulásnál nagyobb nyomatékot adsz neki
2014. ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!