Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor hiba lenne, gyorsításnál?

Motor hiba lenne, gyorsításnál?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos szintig (2-esben 4500RPM-nél) a motorból egy recsegő hangot hallok, ami arra késztet hogy váltsak.


5-6000 ezer fele nem is van esélyem hogy felvigyem a fordulatot. Többi sebességbe nincs ilyen gondom.



2014. ápr. 17. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nem is nagyon kéne addig pörgetni


üresben nem csinálja?

2014. ápr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekem akkor csinál ilyet ha hideg a motor, próbáld meg először üresben jól pörög-e pl 5-6ezren, én nem sokáig 1x-2x pörgetem 5-6 ig és utána egyik sebességben sem csinálja, vagy menj vele, legyen meleg a motor,állj meg, és újra menj egy két kört és akkor szerintem jó lesz.Amúgy a motorom AM6-os 2T.
2014. ápr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Talán kopottak a fogaskerekek a váltóban, de inkább valószínűnek tartom, hogy csontra kopottak a féltengelyek.
2014. ápr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Féltengely kopott? Annak mi köze ehhez? Most lett amúgy cserélve mind két oldalon.

Váltóban a fogaskerekek kopása lehet régóta kicserélt váltóolaj miatt?


Mennyibe kerül egy fogaskerék csere 2000- 1.3 Swift-nél?


Köszönöm szépen!

2014. ápr. 18. 10:37
 5/14 A kérdező kommentje:
Hideg motort nem szoktam prögetni, legnagyobb fordulatom 2500 volt. Csak akkor viszem fel magasra a fordulatot ha már meleg a motor, de ezt sem mindig, hanem néha egy-egy gyorsításnál.
2014. ápr. 18. 10:44
 6/14 anonim ***** válasza:

váltóban nem ártana néha olajat cserélni...

féltengely inkább akkor szokott ropogni ha kanyarodsz is közben


#2-es meg valami 14 éves hülye gyerek lehet, és azt sem tudja mit beszél... nem úgy javítunk valamit, hogy kipörgetjük a lelkét aztán talán megjavul... el tudom képzelni milyen állapotban lehet az a szerencsétlen am6-os blokk

2014. ápr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Féltengely makulátlan állapotú. Oké akkor egy olajcserét megér, motorolajat most cseréltem a héten, váltó, jövő héten lesz.
2014. ápr. 18. 12:31
 8/14 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=nQ6cwF4ITQs


Max 5000 ezerig nyomnám fel, de úgyse tenném.

De aggaszt hogy 4200 körül recseg.


Ha üresben meghúzatom, és nem recseg akkor váltó hiba?

2014. ápr. 18. 16:19
 9/14 anonim ***** válasza:
#6-os, na nem mondd már hogy nem úgy kell javítani :O
2014. ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem úgy értettem.. olyankor váltok, lehet érezni hogy a motor már nem bírja akkor már hova pörgessem? Ha érdekel az AM6 tökéletes állapotban van, NINCS SZÉTHAJTVA! sebesség közben sem pörgetem nagyon, 6. ban pedig ami nem árt neki (8-9ezer) annyival megyek.Erről ennyit.:D
2014. ápr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!