Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki lámpa probléma? Ötletek?

Suzuki lámpa probléma? Ötletek?

Figyelt kérdés

Régi 1.3-s Swiftem van ami gyakran nem veszi az 1-t vagy a lükfercet. Közismert probléma ez a Suzukiknál. Piros lámpánál ugye úgy szabványos várakozni, hogy üres és sárgánál váltás... csak, hogy a Suzukinál ez néha problémás mert az istenért nem akarja venni az 1-t és ameddig kínlódok veled addigra rég zöldre vált a lámpa és persze a mögöttem lévők türelmetlenek, dudálnak (ez a legnagyobb gáz egy megyei jogú város egyik körútján). Eddig úgy várakoztam, hogy 1-be hagytam és kinyomott kuplunggal vártam, de az utóbbi napokban azt vettem észre, hogy mikor benyomom a kuplung pedált akkor kattan vmi, feltételezem ezt a módszert a kinyomó csapágy nem nagyon kedveli. Am. tavaly 1x az is előfordult ennél az autónál, hogy a kuplung pedál kiment és nem lehetett váltani vele. Szerencse ez nem nálam volt, de igen csak félek, hogy ez velem is előfordul.


Mi ilyenkor a legjobb megoldás? A dupla kuplung se segít mindig.



2014. ápr. 18. 12:57
1 2
 1/13 kata kata ***** válasza:
Próbáld először kettesbe vagy hármasba rakni utána egyes .
2014. ápr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a legjobb megoldas a valto- es kuplungfelujitas. a szinkrongyuruk kivannak, valoszinuleg a kuplung sem emel ki rendesen, a kinyomocsapagy is a veget jarja. lehet meg vajakoskodni meg raolvasassal gyogyitani, de nem sokat segit.
2014. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
felesleges költeni rá eleve rossz az egész, add el és vegyél egy normális autót csak ezt tudom tanácsolni
2014. ápr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha a többi alkatrésze sem kiemelkedően jó állapotú, valóban jobban jársz, ha veszel egy ugyanilyen, egyben lévő Swiftet, vagy kompletten cseréld a váltót egy jó bontottra. A váltó javításának csak a munkadíja is 50 ezernél kezdődik, annyit már nem érdemes rákölteni.
2014. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

kuplungszett kb 15.000

bontott váltó kb 15.000

munkadíj kb 15.000


az autózás már csak ilyen, esetleg a váltót megspórolhatod

2014. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nincs is benne "lükferc"!


Oké, értem én, hogy nem vagy németes, de amikor ezt leírtad, nem zavart, hogy a sebváltón ott egy nagy R betű? (rükverc)

[link]


Ez a hiba nem a Suzukinál közismert, hanem azoknál az autóknál amelyeknek a halálán van a kuplungja, főként annak ismeretében, hogy már egyszer szétesett. Nem egy nagy összeg a kuplung felújítás, aztán megint jó lesz 15 évig.

2014. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt már meg se merem kérdezni, hogy miért ez a cím:

"Suzuki lámpa probléma?" A kérdésben egy szó se esett a Suzukid lámpájáról!

:D

2014. ápr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azért, mert a lámpánál való indulásnál van a probléma.


Kuplung szett már volt benne cserélve 2-3 éve.

2014. ápr. 18. 14:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Elmondom meg egyszer, erthetoen, hatha akkor is megerted, ha nem akarod: ROSSZ A VALTO. Vidd el szerelohoz, vagy vegyel egy masik szutyukit, amiben jo a valto.
2014. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#2 és 9: Értem én, hogy szinkrongyűrű, de azt írta a kérdező, hogy a "lükfercet" se veszi be, az meg nem szinkronizált!


Kérdező, lehet olyan szar kuplung szettet venni ami 3 évet bír. Persze ez attól is függ, hogy milyen stílusban nyomod neki...

2014. ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!