Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ennyire rossz a régi...

Tényleg ennyire rossz a régi Suzuki Swift? Most keszülok ilyet venni, mert keveset fogyaszt, strapabiro, igénytelen eztmondtak. Meg aztis, h nem biztonsagos. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 27. 12:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%

Én 230.000 km-nél adtam el a kis 1.0 Swift-emet (nagyobb kocsira váltás miatt) - a kis Suzuki tökéletes állapotban volt, soha 1 csepp olajat nem evett, nagyon fürge volt, és soha semmi gond nem volt vele! Imádtam :)

Ahogy leírom, szó szerint: soha nem volt vele gond - és a motorja is nagyon jó! Kötelező szervizelés + 2-3x lengőkar csere + kerékcsapágy csere + egyszer az önindítót kellett cserélni 200.000 km-nél mert elkopott már a szénkefe (ami bontottan 3000 ft volt.) - és összesen ennyit kellett foglalkozni vele! Soha nem hagyott minket cserben, és 1 csepp olajat sem eszik! Ezt csinálja utána egy német motorolaj-zabáló hulladék "de már autó"! Persze, azokkal is kivitelezhető, hogy közel 300.000 km-nél még ilyen patent műszaki állapotban legyen - de addig rá kell költeni 1 ház árát... a kis Suzukira meg a lengőkarokkal, kerékcsapággyal, önindítóval költöttünk teljes élete során ÖSSZESEN 40.000 ft-ot!!!


Ha nem 200-al akarsz közlekedni, akkor NEM csak "városba való". Mi minden évben 1000+ km-es nyaralásokra is elmentünk vele 4 fővel + csomagok, simán bírta. Egyszer kipróbáltam a végsebességét, az ő órája szerint 160 km/h mutatott.


Ha többet használod majd városban a kocsit, akkor az 1.0 a jobb választás, mert hamarabb felmelegszik üzemi hőmérsékletre.


Nekem városban 6 litert soha nem érte el a fogyasztása (max ~5.7 liter volt), országúton pedig 4.5 literes fogyasztás mellett dinamikusan (tehát nem papisan) lehet vele közlekedni 90-100 km/h-val. Kb 120-130 km/h-ig még van erőtartaléka.


Ez a típus elpusztíthatatlan, és az 1996 utáni modellek már erősített kasztnival készültek - az 1996 előttiek miatt terjedt el a "papírautó", mert azok tényleg azok is.

2014. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Én is swifben gondolkodom, azért mert alkatrész könnyű hozzá szerezni, és nem eszik sokat. Akkor 1996 előttit már nem nagyon érdemes venni?
2014. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
11/12 köszi szépen , nagyon hasznos volt a válaszod! :)
2014. ápr. 27. 19:28
 14/32 anonim ***** válasza:
46%

# 11 vagyok:


Igen, 1996 utánit érdemes venni!


A hűtőrács alapján könnyen meg lehet őket különböztetni:


1996 előtti:

[link]


1996 utáni:

[link]


2000 utáni:

[link]


Bátran vegyetek 1.0 motorral, mert nagyon keveset eszik, és csak minimálisan gyengébb mint az 1.3 motor. Illetve a karakterisztikájuk más egy kicsit, az 1.0 nyomatékosabban indul, az 1.3-nak meg 130 felett is van még egy kicsivel több ereje. Az 1.3 annyival nem erősebb, mint amennyivel többet eszik!


Fiatalkorom nagy élménye volt az 1.0 kis Suzuki... a pirosnál szó szerint mindenkit otthagytam! Aztán csak mosolyogtam nagyokat, mikor a 10 millás BMW-s hülyegyerek vörös fejjel megelőz a városban már 70-el (én csak 50-ig tapostam) ... mert persze az nem lehet, hogy a Suzuki lenyomja a BaromMotorWorks-öt ;)


Ja, most egy Splash-em van, szintén 1.0 motorral. Imádom! :)

2014. ápr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon szívesen! :)


Aztán ne ess abba a hibába, amibe én is estem: A kis suzukit egy Fiat Stilo 1.6-ra, majd egy Opel Astra H 1.6-ra cseréltem. Mindkettő hulladék volt, állandóan szervizelni kellett őket, alkalmanként 100.000 ft-okért, évente 2-3x. Pedig mindkettő csak 100.000 km-t ment.

2014. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
92%
Az mondjuk igaz rá, hogy túl gyorsan nem érdemes vele menni, mert a légnyomás behorpasztja a kasznit :)
2014. ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Bírja a légnyomást, és nem is szakad darabokra ütközéskor úgy, mint egy BMW ;)


www.delmagyar.hu/hodmezovasarhely_hirek/ketteszakadt_a_bmw_vasarhelynel_-_fotok/2376842/

2014. ápr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Falkes válasza:

Fogyasztása tényleg jó, a motor az strapabíró lehet nyüstölni nem lesz semmi baja és tényleg igénytelen.

De azért néha nem árt kényeztetni a kicsikét rendszeres karbantartásokkal. Nekem 1.3 as swiftem van nincs vele semmi bajom :) Az erősített suzi töréstesztje már jó nem rossz.

https://www.youtube.com/watch?v=i80mUaOSKSQ

ezt is túl lehet élni benne :)

2014. ápr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

"Hát igen aza baj vele ,h népauto es nem az a fiatalok által is menő 4 golf. Hanem suzuki és a fiatal korosztály szerint az nemis autó :/ "


Van 4 kereke, 1 kormánya, tud gyorsulni és lassulni, sztem ezek tipikus autós vonások. B+ most menőzni akarsz vele, vagy közlekedni? Am még asse mondtad mennyit szánnál rá? 300-400 ezerért már lehet venni másik fajta kocsit is, ami "menőbb", vagy egy jól karbantartott fiatalabb Swiftet is, amire a kötelező szervizeken kívül mást nem kell költeni, csak tankolni...

2014. ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Az túlzás hogy keveset fogyaszt. Mikor a szervizbe elmondtam hogy 7-8 litert eszik / télen 9-10 / szinte kiröhögtek hogy ez bizony nem lesz kevesebb.
2014. máj. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!