Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ennyire rossz a régi...

Tényleg ennyire rossz a régi Suzuki Swift? Most keszülok ilyet venni, mert keveset fogyaszt, strapabiro, igénytelen eztmondtak. Meg aztis, h nem biztonsagos. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 27. 12:43
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Nekem, mikor fiatalkoromban szó szerint lámpától-lámpáig padlógázzal tapostam, akkor sem evett még 6 litert sem városban - télen! (1.0 motorral)


Az 1.3-assal elképzelhető 7-8 literes fogyasztás.

2014. máj. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sokat segítetettek !:)
2014. máj. 1. 13:11
 23/32 anonim ***** válasza:

Jó fogyasztás,

Elpusztíthatatlan motor.


Csak az a baj, hogy ütközéskor a haláleseti - baleseti statisztikáját nem hozzák nyilvánosságra.


Nem merik! XD

2014. máj. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
89%

Volt balszerencsém sajnos egy ütközést átélni, barátommal mentünk Siófokra, és az egyik kereszteződésben elénk fordult egy Vectra.

Sebességünk nem haladta meg a 40km/h-t, de szépen összetört az eleje.


Pár hete vettem egy külföldről behozott A4-et, és nem messze onnan, ahol ez történt, egy másik kereszteződésben egy barna hajú csajjal (szóval nem lehet még a hajszínére sem fogni) frontálisan ütköztünk.

A csajos egy 2000-es Swifttel jött belém, a Suzuki TK lett, az Audit megcsináltattam 120.000 forintból úgy, hogy a hűtő 30.000, lökhárító 35.000 és így tovább....

Szerintem nem kell több magyarázat.

2014. máj. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
25%

A "Csajos" meg egy minimálisan többért, mint amennyiért te megcsináltattad a kocsidat, vett egy másik (törésmentes) Suzukit. A töröttjét meg vagy eladja alkatrészenként, vagy bontóban is kap egy keveset érte - ezzel is csökkentve a különbözetét.

Neked meg van egy törött/javított kocsid. :(


A Suzuki mind méretében, mind tömegében fele akkora, mint az AUDI. Ezért a Suzukinak muszáj jobban jobban gyűrődnie, hogy az energiát elnyelje.

2014. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

A # 25 válaszolóval teljesen egyetértek, már 150-250 ezerért lehet kapni jó állapotú Swiftet, szóval átíratással együtt kb. 200-300 ezerből. Hogy mennyire biztonságos a Swift ütközéskor, az már más kérdés...

Ha jól vezetsz, és jól ismered a KRESZ-t, akkor tényleg nagyon kevés az esélye hogy ilyesmi előfog fordulni veled.

Kisvárosokban, falvakban(5-10 ezres lakosszám) szinte lehetetlen a baleset.

2014. máj. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Én hiába vezetek jól ( vagy a kérdező),

hiába, tartom be a kreszt

és hiába nekem van igazam ha egyszer a másik a balfék!

Nem az a kérdés, hogy mennyire vagy jó hanem, hogy miben hogyan éled túl.

2014. máj. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Sajnos leggyakrabban mindig a vétlen a hibás, gyakran bele is hal :(
2014. máj. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

#25 #26.

Hát nem tudom megér-e annyit egy másik autó.

Én inkább a régit csináltatnám meg!


Másikat venni?

Biztosan jobb?

Tehát az új átiratása, eredetiség vizsga, biztosítás, forgalmi, törzskönyv ez mind idő és pénz!

Aztán a titkolt vagy rejtett hibák ha előjönnek (merthogy a régi autó állapotával a tulaj tisztában volt, de az új/másik kocsiról még mit sem tud)

nem biztos, hogy olcsó mulatság lesz.


Feltéve ha a roncsból át nem szerelteti (plusz pénzért) a megmaradt ép alkatrészeket.

De akkor mi marad eladásra?


Aztán a régi autó:

biztosítás átvitele, rendszám leadás, forgalomból kivonatás (az sem 2 forint), alkatrészek kiárusítása, (a haszon sem garantált. sok a betegesen alkudozó), és ki tudja mikor kel el.

Továbbá a

kasztni leadása, -feltéve ha megmarad, mert kivonatást legegyszerűbben az autóbontó csinál, akkor pedig sokan igényt is tartanak a roncsra.

Puszira pedig nem készítenek kivonásos papírt.


Tehát ez mind-mind MACERA!


Tényleg nem egyszerűbb a régit megjavíttatni???

2014. máj. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is szedánt vegyél, azért többet kapsz ha leadod a vasba.
2014. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!