Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy ilyen tuningolt kocsit...

Egy ilyen tuningolt kocsit engednek használni a forgalomban? És műszaki vizsga?

Figyelt kérdés

oldal alján láthatjátok róla a képeket.

[link]


minden lökhárító cserélve van rajta. így lehet használni közúti forgalomban és a műszakin is átmegy?



2014. ápr. 27. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Én vizsgáztattam fék nélküli nyerges vontatót az NKHnál. Simán átment, akkor szerinted? :D
2014. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dirtboy ***** válasza:

már miért ne menne át?

az hogy milyen lökös van rajta full mindegy az autó használhatóságát illetően.

a futómű,fékek,lámpák,káros anyag kibocsátás stb ezek a fő szempontok,ezeknek kell megfelelni műszakin.

hogy gyári vagy utángyártott vagy egyedi a lökhárítód az mindegy.


egyébként ez a tigra air ride rendszeres,tehát nem ül mindig ilyen alacsonyan,gombnyomásra emelhető.

2014. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A múltkor feltettem egy kérdést:( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__561.. )

,amelyben a lámpák cseréjét kérdeztem elsősorban. és jöttek a válaszok, hogy: "Azt, hogy engedély nélküli átalakítás miatt nem kap forgalmi engedélyt az autó, tehát egyáltalán nem használhatod majd közúton. "

A képen látható Tigrának a lámpáit is cserélték pl, nem csak a lökhárítóját.

Ezt honnan tudhatom, hogy mi az,amit szabad, és mi az, ami miatt nem mehet át a műszakin?

Vagy ezt úgy értik, hogy a saját magam által szerelt dolgokat nem engedélyezik, csak szakember csinálhatja, vagy csak a ledeket,lámpákat nem engedélyezik?


előre is köszi. :)

2014. ápr. 27. 21:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Azok a lámpák kerülhetnek beépítésre, amikben megvan az E jelölés. Ha ez benne van, akkor rakhatsz bele angel eyest, ledeset szinte bármit, kivéve a xenont :D


Az 5/1990-es KÖHÉM rendeletben van leírva minek kell megfelelnie az autónak.

2014. ápr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi!

dirtboy:

említetted, hogy air ride rendszeres. de air ride rendszert is csak úgy lehet beszerelni, ha meg van rá az engedély, igaz?

2014. ápr. 27. 21:20
 6/9 dirtboy ***** válasza:
az tuti
2014. ápr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És az "E" jelölés ez hol látható?

Ha netről rendelem, akkor tudni fogom, hogy vajon abban benne van-e vagy sem?

2014. ápr. 28. 16:06
 8/9 dirtboy ***** válasza:

előre kérdezd meg ha nem vagy benne biztos hogy benne van.


nekem elől az üvegbe benne van,hogy hátul a lámpa többi részén van e még azt nem tudom.

2014. ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha netről rendeled akkor ott kell lennie a leírásban, hogy jóváhagyási jellel ellátott cucc. Ha nincs, akkor oda kellene írniuk, hogy közúti forgalomban nem használható. ha netről rendeled és ezt az apróságot elfelejtik közölni, akkor elállhatsz a vételtől és visszaküldheted.
2014. ápr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!