Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem tudok átmenni a vizsgán,...

Nem tudok átmenni a vizsgán, ez nem vicc, tudok vezetni de parkolni nem és a béka feneke alatt az önbizalmam, mit tegyek? Jó tanács?

Figyelt kérdés

Nem,nem is számolom hány órát vettem eddig. Autókezelésem kitűnő,nem is úgy vezetek mint egy tanuló,mert már persze ennyi idő után be tudtam illeszkedni forgalomba,hiba nélkül végig vezetek bármikor útvonalat. Tavaly júniusba kezdtem a vezetést, akkor még előző oktatómmal aki egy hatalmas nagy P.cs volt még balatonra is levezettem meg vissza győrből,pedig akkor tartottam 10. óránál. De őt leváltottam mert amilyen stílusba beszélt velem azt nem lehetett eltűrni,folyton gyomorgörcsöm meg hasmenésem volt órák előtt miatta.

Aztán kihagytam fél évet.

Aztán mostani oktatómmal szinte baráti szinten vagyunk,nagyon jó oktató is minden klappol csak az a bibi 3x buktam és ki vagyok teljesen..

1. vizsga a pénzre ment minden hibátlan volt csak a hülye csíkozott vonalra (forgalomtól elzárt terület kb 1 méter) ráment a kerék,és idézem "extrém helyzet miatti bukásra ítélem". De a vizsgabiztos itt akkora szemét volt hogy nyújtottam a kezem bemutatkozásról és nem viszonozta,meg flegmázott velem stb alapból iritáltam..

2. vizsgámra ez már rányomta bélyeget mikor annyit készültem izgultam minden,erre kifogtam vírusos hányás-hasmenést persze,lemondani már késő volt, végig azon izgultam hogy ne hányjak mert éreztem az ingert,fú szörnyű volt,koncentrálni nem tudtam,nem adtam meg az elsőbbséget szembejövőnek mert cseszett elindulni,mindegy ez az én hibám volt,betegen NE vizsgázzatok!

3.nál úgy éreztem itt már semmi se jöhet közbe minden remekül ment és jött a parkolás amit említettem,akkor kezdtem el izgulni,nem sikerült korrigálni megbuktam..


Ez volt decemberben aztán most kezdtem el vezetni áprillisba 3 órát eddig..de úgy érzem felesleges,nem fogok tudni megtanulni parkolni. Oktató olyan rendes volt hogy beengedett párommal minket rutinpályára gyakorolni,minden vizsga előtt ott voltunk több órát,rengeteg órán is gyakoroltunk és a mai napig nem megy a parkolás. EGyszerűen összekeverem a bal-jobbot tolatásnál,és mindig tolatásnál van a gond tehát pl saroktolatás,háttal beállás,párhuzamos főleg hátratolatva és nem értem mikor merre szedjem,mikor hogy korrigáljam..

Oktató is mondta nőknek főleg de sok embernek nehezebben megy ez,de igazságtalannak tartom hogy tudok vezetni csak hülye manőverezésen bukik az egész,mert nem tudom megtanulni:S

Soha életembe nem buktam meg vizsgákon, hiába izgultam de abba a pillanatban mindig sikerült,ezért kudarc nekem.

Persze mindenki hajt hogy ha ennyi pénzt beleöltünk akkor ne hagyjam abba,de még is hogy tanuljam meg ha úgy érzem nem megy? Oktatóval tudok parkolni,egyedül nem mert vagy ferde vagy túl közel van vagy kilógok.. Ja meg hogy menjünk a mi kocsinkkal gyakorolni,de 1: kb 3x kisebb mint oktatóé (oktató-mazda,miénk suzuki swift legrégebbi) és ez is összezavar,párom meg nem tud magyarázni,másra meg nem számíthatok.

Végső elkeseredésembe írok ide hátha valaki tud tanácsot adni akinek nehezebben ment vagy megy ez a dolog?


2014. ápr. 29. 13:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Sikerült igen, fentebb is írtam, de azóta se vezetek, nincs önbizalmam sajnos hozzá, nem érzem biztosnak magam attól hogy átrúgtak vizsgán. Szóval lett egy drága kártyám csak :) ha majd szükségem lesz rá egyszer gyakorlás után majd.. talán..:)
2016. dec. 27. 23:41
 12/17 anonim válasza:
Elég régi már a kérdés, de azóta hogy megy a vezetés? Szoktál vezetni, tudsz parkolni?
2021. júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Jártam pszichológushoz, nem vicc, de munkám miatt rendszeres vezetésre volt szükségem és úgy éreztem muszáj áttörnöm a gátat.

Sikerült is, esküszöm meg is szerettem vezetni, míg önhibámon kívül belém nem jöttek a Tesco parkolóba.

Utána megint elodáztam a dolgot, most egy éve megint csak akkor vezetek, ha a férjem iszik, be kell járnom dolgozni (heti egyszer, amúgy home office).

Költözünk, így utána a gyereket mindennap vinnem-hoznom kell oviból, úgyhogy újra meg kell valahogy szeretnem a vezetést anélkül, hogy ne izguljam előtte halálra magam.

Automata váltós, tök szuper autóm van amit imádok, vezetéssel nincs is gondom, csak félek hogy a célnál ahova érek, lesz -e parkoló, és ha igen akkor milyen.

2021. júl. 13. 13:44
 14/17 anonim válasza:

Uhh sajnálom.

Egyébként én is így vagyok, mint te. Már két éve van jogsim, az úton szépen elmegyek vele, de mikor parkolásra, vagy kiállásra kerül a sor.. Nem könnyű.

Most próbálom magam rávenni, gondoltam arra, hogy kimegyek hajnalba egy nagy áruház parkolójához, és viszek ki műanyag palackokat, úgy talán sikerül gyakorolnom.

2021. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Szia! Nálam is hasonló a helyzet. :D

A vezetéssel nincs gondom, viszont a parkolást nem nagyon tudom. Az oktatóm bízik bennem, mert a tudtom nélkül kért holnapra időpontot vizsgázni. Be vagyok sz@rva!! A korigálással bajlódok rendesen..ahogy parkolunk többet úgy ügyesebb vagyok, de én korainak érzem ezt a vizsgát..de sajnos nem volt beleszólásom.

2021. dec. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Hát figyelj, a mai napig szenvedek a korrigálással :)

Nyári kommentem óta elköltöztünk, és napi szinten mennem kell oviba autóval ami zsákutca, de azzal a manőverezéssel nincs bajom.

Ám előttünk megállni, ahol még murva van, meg volt hogy konténer.. Hát kilógtam, aztán valahogy ösztönből mindig azért megpróbáltam korrigálni, de sokszor rosszabb lett csak a helyzet.

Ha kért időpontot az oktatód akkor biztos nem reménytelen a helyzet, ő látja mint szakember, hogy milyen szinten állsz.

Meg el lehet boldogulni úgy is az életbe, hogy nem vagy a parkolás mestere. Válassz majd olyan autót ami elől - hátul sípol, nekem ez nagy segítség.

2021. dec. 7. 08:45
 17/17 anonim válasza:
A korigálás leginkább úgy megy hogy mondja. Meg eddig mondta hogy merre hozzam ki az autó fenekét. Sajnos sokszor állok be ferdén vagy párhuzamosnál messze vagyok a padkától. :(
2021. dec. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!