Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51B mind a négy...

Simson s51B mind a négy irányjelző egyszerre villog mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
a Simsonon az irányjelző kapcsoló nagyon gyakran, szinte mindig egyszerre mind a négy irányjelzőt felkapcsolja, azonban nagyon ritkán helyesen működik, de egyre gyakrabban rossz, ilyenkor észrevettem, hogy az akkumlátor negatív kivezetése felmelegszik, mi lehet a gond?

2014. máj. 2. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Rossz a kapcsoló.
2014. máj. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy sikerült beszorítani a vezetékeket a kormánykapcsoló és a kormány közé, aztán jól összeérnek.

Az akku vezetéke pedig nem véletlen melegszik, hiszen olyankor 10-14 Amper terhelés van rajta...


Ez is csak tipp!

2014. máj. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló igazad volt, a tanknál valóban be volt szorítva a vezeték, és megsérült, ez okozta a problémát, de már megjavítottam, még olyan kérdésem lenne, hogy miért villog gyorsabban az irányjelző, mint a mai modern jármüveknél? Nem villog annyira gyorsan, mintha ki akarna égni, de észrevehetően gyorsabban villog,gyári relé van rajta.
2014. máj. 3. 08:19
 4/5 anonim válasza:

Ahogy merül az akumlátor gyorsabban is kattog ha meghalgatod.

Azt a kis aksit hamar lemeríti, és gyorsabban villog. Nekem is villog mint a hülye, néha olyan mint ha folyamatosan égne. :D

2014. máj. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor is gyorsabban villog, ha kisebb teljesítményű izzók vannak az index lámpákban, mint amire a relé van beállítva. Ezekből a régiekből volt 2*21W, 2*18W, stb. Szóval ha a feszültség rendben, akkor ellenőrizd, hogy 21W-os izzók vannak-e a lámpákban. Valamikor régen képesek voltunk szétszedni és beállítani fogóval, de te ne tedd!
2014. máj. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!