Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift tulajok! Milyen...

Suzuki Swift tulajok! Milyen negatív 'megkülönböztetést' tapasztaltatok eddig forgalomban?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék én vitát kirobbantani, csak tényleg érdekelne ez a dolog. Rengeteg autós megveti ezeket a típusokat és szándékosan kellemetlen, sokszor veszélyes helyzetekbe sodorják a Suzukisokat (illetve más kisautó tulajokat is), leszorítják őket, villognak, stb. A kérdésem az lenne, hogy aki ilyen autót vezet, milyen negatív dolgokat tapasztalt más autósoktól, amelyek egyértelműen annak köszönhetőek, hogy ő egy 'lenézett' autót vezet?


Az az igazság, hogy ilyen autót szeretnék (valószínűleg fogok) venni, mivel ez az egyetlen, ami minden szempontból megfelel számomra (ár-fenntartás-fogyasztás-szervizigény). Nekem semmi problémám nincs ezzel a típussal, csak az nagyon feszültté tett korábbi vezetéseim során, ha szándékosan veszélyeztettek amiatt, mert gyenge és kisméretű autóval voltam, ezért vagyok kíváncsi a tapasztalataitokra.


Köszönöm a válaszokat!


2014. máj. 7. 09:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Nekem egy Fabiám van. Néha zavar a hátsó ablakot kitöltő német prémium SUV hűtőrácsa, de nem foglalkozom vele. Egyszerűen lesz##rom a többi autós véleményét, így nem vettem eddig észre hogy megkülönböztetnének.
2014. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%

személyes tapasztalatom nincs, de a nagykutya-kiskutya viszont tudnám felhozni.

A kiskutya nagykutya jelenlétében izgatott, és ideges lesz, ugatással, próbálja bizonyítani, hogy ő is van olyan erős mint a nagykutya.

A nagykutyának viszont nincs mit bizonyítania, ezért teljesen nyugodt, mert tudja, hogy egy harapással kettészedhetné a kiskutyát ha akarná.

Jelen esetben a kiskutya a Swift a nagykutya pedig tetszőlegesen lehet BMW, vagy valamilyen nagy SUV, teljesen mindegy, a lényeg átjön, hogy nem a nagy autósok különböztetik meg a kisautósokat, hanem direkt a kiskocsisok tesznek olyan mozdulatokat, ami irritáló lehet, pl állandóan bámulják a visszapillantót, vagy nem egyenes vonalban haladnak a nagy kocsisok előtt, éppen ezek miatt nem is nagyon engedik ki őket maguk elé, őszintén minek? hogy ott tököljenek?

Tisztelet a kivételnek.

És ezzel most nem a Suzukisokat akartam bántani, elnézést ha durva hasonlattal éltem.

2014. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem hiszem hogy típusfüggő a dolog, de minél kisebb egy jármű, annál kisebb a respektje a forgalomban, nem véletlenül járnak annyian nagy terepjáróval. Én motorozom is, és sokszor tapasztalom hogy kifordulnak elém autóval, pedig látom hogy észrevett a sofőr, mert rám nézett, de ennek ellenére kijön. Úgy gondolja hogy megállok én egy pillanat alatt, vagy én úgyis elférek majd valahol...

Akinek kis autót adott a "teremtő" az közlekedjen előrelátóan, számítson rá hogy esetenként ő "nem látható" a többi autós számára. Vagy vegyen terepjárót...

2014. máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

2.

Nem biztos hogy teljesen érthető volt amit a visszapillantó bámulásáról írtam, ezért tisztáznám, hogy arra gondoltam, hogy megy előtted egy suzukis tegyük fel 30-35-el szüttyög, és nem azzal van elfoglalva, hogy ne tartson fel, és tapossa a pedált, hanem a visszapillantót bámulja egyfolytában, ami egyrészt rohadt balesetveszélye,s másrészt idegesítő is, miért nem arra fordítja az energiát, hogy kicsit jobban nyomja a gázt, kocsiban előre nézünk nem hátra.


De csak azért mondom ezt mert (nem írok márkát inkább) mert ment előttem egy nő, előzésre nem votl lehetőségem mert egysávos egyirányú út, követési távolságot betartottam trollok kedvéért, és látom hogy bámul a visszapillantó tükörben!!ééés majdnem eltalálta hátulról az egyik parkoló autót, én dudáltam rá hogy baj lesz aztán nézett előre és elrántotta a kormányt.

Hát azt hittem mentem elájulok, azóta az ilyen visszapillantó bámulós idiotoktól kiráz a hideg, minél hamarabb elmegyek a közvetlen közelükből amint van rá lehetőségem.

2014. máj. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

a legdurvább emlékem, amiből majdnem baleset lett a mercis miatt!

volt egy fiat puntom, előztem egy kocsit, indexet előre kirakva, majd átsorolva a másik sávba és előzve úgy, ahogy megy a kocsi.

erre mikor a másik kocsi mellett vagyok, látom ám nagyon messziről csak két lámpa jön és villog, de villog.pillanatok alatt ott volt mögöttem, de semmi index, és mikor előzni kezdtem ő még sehol nem volt.

nyomta a dudát, és villogott, míg meg nem előztem.

egy mercedes s 600 volt.

a tulajt az kb úgy nézett ki hogy nyaka sem volt, és valami hordó méretű karja volt, mellette egy gyönyörű nő.

mindketten átnéztek a kocsiba mikor mellémértek, akkor én műár a saját sávomban voltam, és elkezdtek röhögni, majd bemutatott mindkettő.

ekkor a mercis egy nagy gázt adott, megelőzött, majd satuféket nyomott, kb 100as tempónál, alig bírtam megállni mögötte, ekkor elindult, megint fék, ezt még kétszer megcsinálta, mire letekertem az ablakot és én is beintettem neki, ekkor láttam párszor megnyomta a féket, gondolkodott hogy megálljon-e.

de nem állt meg és elhajtott.

pár kilóméterrel odébb volt egy rendőrautó két rendőrrel és egy traffival.

megálltam és megkérdeztem tőlük látták e a mercit?

azt mondták igen majdnem 200 al be is mérték.

elmeséltem nekik hogy mit csinált, azt mondták tehetnék feljelentést, de kéne hozzá tanú is, akkor közúti veszélyeztetés miatt eljárás indulhatna ellene, de mivel nincs tanúm, így esélytelen lenne.

mondták hogy vezetés közben nem szabad telefonálni, de ha van ilyen többet ér az emberélet, vegyem fel telefonnal videóra mit csinál, mert bizonyítéknak jó lesz.

ha lesz annyi időm hogy be is kapcsoljam a kamerát.

szóval azt tudom mondani, hogy ritka nagy paraszt az ilyen mercis!

2014. máj. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

5.

Ez durva!

Szerintem vegyél előre, hátra autós kamerát, mint amit az orosz videókban használnak, elég vmi kínai gagyi is 10-20 ezer forintból megvan, rögzít mindent, és akkor nem kell hívni senkit, csak nyugisan bemész a rendőrségre, és átadod a felvételt nekik, ők majd eldöntik mi lesz!

2014. máj. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem csak kényszerképzet, hogy bárki is megkülönböztetően bánna a Suzukikkal a forgalomban. Már csak azért is, mert a legkönnyebb Suzuki is majdnem 1 tonna, ezért elég nagy károkat tud okozni, ha valaki ütközne eggyel.

Van más autómárka, amelynek valóban megvan ez a negatív megkülönböztetése, és az azokat vezetőknek is, na ők mit szóljanak akkor?

2014. máj. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
4 év alatt, csak azért mert Swiftem van, még egyet sem.
2014. máj. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom volt swiftem,toyotám, most hondám van az utóbbi két autó már eléggé nagyocskának számít de ugyan úgy találkoztam versenylázban szenvedőkkel akármelyik kocsim is volt ,mindegy mekkora az autó a versenylázban szenvedő közlekedők mindenkivel azt csinálják hogy provokálják.Szóval így visszagondolva ezek a másik hátcsójába mászós versenylázban szenvedő idióta közlekedők nem kimondottan csak a suzukisokra hajtanak.Csak azért egy kisseb autóba rosszabb mikor rámásznak az emberre,egyébként nem kell velük foglalkozni ha nem kezded el taposni a gázt megunják 1-2 percen belül és megelőznek.Engem jobban bosszantott anno mikor szuzukim volt az,hogy megelőztek utána meg lassabban ment előttem mint amennyivel én haladtam,mellesleg olyan is volt aki megelőzőt aztán minden szemből jövőnél lelassított mert félt a szembe forgalomtól.És csak azért előzött meg hogy nehogy már egy suzuki menjen előtte.


26 százalékos te komplett zizi vagy!Mellesleg attól hogy valakinek suzukija van nem fog 30-al tötymörögni előttem meg ment már 30-al tötymörgő BMW is na és mi van akkor,fogtam és kikerültem ráadásul suzukival.Szóval attól hogy te utálod a suzukit mint márkát nem kéne rögeszmésnek lenned hogy mert nem bír menni ugyanis akármilyen márkályú autóban ülő egyénnel lehet találkozni aki tötymörög.

De az ilyen suzuki fóbiában szenvedők mint te is kedves 26 százalékos ezt nem érthetik meg mert az intelligencia hányadosuk a suzi fóbiásoknak egyenlő a nullával és ha meglátnak egy suzukit vérszemet kapnak.

Tudod mit amúgy meg nem a lassan haladás a veszélyes hanem az hogyha provokálod a másikat azzal hogy fenekébe mászól.Ha zavar hogy lassan megy valaki kerüld ki miért kell provokálni?

2014. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
megérkezett az első suzukis :) ezek ilyenek
2014. máj. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!