Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyszerűen leblokkolok forgalm...

Egyszerűen leblokkolok forgalmin. Tanács?

Figyelt kérdés
Harmadjára buktam meg. Elsőre sávváltás, másodjára parkolás és ma ismét a parkolás. Ebben az a dühítő, hogy a 2. Bukás óta rengetegszer gyakoroltuk a parkolást és mindig ment. Nem kellett belenyúlni az oktatónak, mondtam hangosan is hogy mit kell csinálni. És ma? Olyan rosszul sikerült, javítani se tudtam rajta. Inkább ki is álltam. Én már ráztam a fejem, tudtam hogy megint bukok, de kaptam még egy lehetőséget, azt is elszúrtam. De ha órán megy, a vizsgán miért nem? A pótóráimat már meg sem tudom számolni, annyit vettem? Költsem továbbra is a pénzt vagy hagyjam az egészet ennyi szenvedés után? Valakinek valami ötlete, hogy a vizsgán hogy ne blokkoljak le?

2014. máj. 15. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Minden rosszindulat nélkül szerintem ne vezess. Nem mindenki alkalmas rá. De ha mindenképp akarsz akkor ne görcsölj nem is igazán értem min izgulsz. 5 sikertelen vizsga után úgyis megvizsgálnak hogy alkalmas vagy e.
2014. máj. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Vizéli László ***** válasza:
100%
Ha már ennyi pénzt bele áldoztál, semmiképp ne add fel. Ismerős a szitu, mikor én tanultam vezetni pótóra nélkül mentem vizsgára, és ott én is elszúrtam. Minden új vizsga előtt vettem 2 órát ami hibátlan volt, de ha a vizsgabiztos bent ült akkor paráztam és elszúrtam. Nekem 4. vizsgára lett meg a jogsim. 2006 óta vezetek, rengeteget, de még egy balesetem és büntetésem sem volt az évek alatt. Tanácsot igazából nem nagyon lehet ez esetben adni, a vizsgán mindig jobban izgul az ember.
2014. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha órán megy, akkor biztosan meg tudod csinálni, csak az idegességgel van a gond. Ne add fel, ha már eddig eljutottál! Van egy ismerősöm, akinek kellett mennie vizsgálatra is, utána sikerült neki. Sokkal jobban vezet, mint sokan, akiknek elsőre sikerült. Egyszerűen csak nem bírja a vizsgákat, más vizsgákon is mindig nagyon ideges volt.
2014. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: én már az első bukásom után fel akartam adni, de a szüleim erőltetik. Az oktató (és ma még a vizsgabiztos is) is biztat, hogy ne adjam fel. Csak ennyi bukás után elmegy az ember kedve.

A válaszokat pedig köszönöm :)

2014. máj. 15. 13:58
 5/13 anonim ***** válasza:

Gondolom izgulsz vizsgán. Ez lehet a baj.


De gondold csak végig, miért is kéne izgulni miatta? Semmi nem történik, ha megbuksz, ellenben miután sikerült a vizsgád, kikerülsz a forgalomba sok sok autó és gyalogos közé. Az eddig megszerzett tudásoddal kéne egyedül biztonságosan közlekedned. Ha ez nem sikerül, nem egy olyan apróság lesz a következmény, mint pótvizsga, hanem akár emberi életeket is kiolthatsz. Ez nagyon nagy felelősség, amit sokan nem fognak fel.


Tehát ne a vizsgán izgulj, inkább azon, hogy az eddig megszerzett tudásod elég legyen utána. Ha úgy érzed nem, akkor addig gyakorolj amíg az lesz.

2014. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha feladod akkor kidobsz az ablakon egy csomó pénzt és jogsid se lesz.
2014. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű menyj úgy vizsgázni,hogy úgyis megbuksz kár rajta izgulni,nekem ezt tanácsolta az oktatóm mert mondtam neki hogy nem viszek pénzt. Egyébként amint látod hogy nem lesz jó javíts állj meg nyugodtan többször nézz körbe 2x javíthatsz ha jól emlékszem. Egyébként párhuzamos vagy 90 fokossal vagy a gond?
2014. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tévedés, inkább úgy kell hozzáállni hogy minden rendben lesz, simán menni fog, hiszen minden gyakorláson hibátlanul tudsz vezetni, akkor miért pont most nem menne?


Én is picit féltem a vizsgától, de beültünk, rá 5 percre már úgy vezettem mintha semmi baj nem lenne és csak krúzolgatunk a városban, nem is görcsöltem. Az oktató elbeszélgetett a vizsgabiztossal mert régebbről ismerték egymást, de nem volt amúgy sem semmi hibám, még meg is dícsért hogy szépen kezelem az autót...


Egy osztálytársamnak nehezen ment a parkolás, ő megbeszélte az oktatóval hogy valahogy segítsen neki majd vizsgán. Ez annyiból állt hogy az oktató parkolás közben a jobbkezét emelte bizonyos magasságba vagy pozícióba, hogy most merre kéne korrigálni a kormánnyal :D

2014. máj. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-esnek: ha gyakorlok akkor egyikkel se, vizsgán az összessel.

Köszönöm a válaszokat, szerintem újra neki futok, remélem sikerül.

2014. máj. 16. 18:45
 10/13 anonim válasza:
Vizsgáztál már? Én kedden fogok, de olyan szinten tiszta ideg vagyok 1 hete, hogy ezt fokozni nem tudom lehet-e. Még 1 órám lesz hétfőn, de a tegnapi órán 10-szer megbuktam... oktatóm rosszul volt, hogy ez meg ma mi volt. minden elrontottam. Előtte nekem is tök jól ment apróbb hibáim voltak csak. Nem tudom mi lesz velem, mert én is iszonyú ideges tudok lenni vizsgákon. Sok sikert! :)
2014. máj. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!