Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vákuum az autó tankjában, mi...

Vákuum az autó tankjában, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hónapja jelentkeztek a gondok először. Gyenge pattogó hang lett hallható a kocsi leállításakor. Nem tulajdonítottunk neki nagy jelentőséget, hűl az autó stb...

Majd a hang egyre hangosabb lett, tovább volt hallható, már beindításkor is észleltük. Rájöttünk hogy a tankból jön. Amikor lecsavarjuk a tanksapkát, nem kicsi szisszenést, hanem hosszabb szívó hangot hallunk, visszacsavarjuk,újabb vákuum keletkezik álló motornál is. Oké, hogy természetesen keletkezik vákuum a tankba, de ennek ki kellene egyenlítődni bizonyos fokig (szerintem). Ebből kifolyólag a benzinszint jelző sem működik már rendesen, mert csak akkor mutatja meg a valós szintet ha "szellőztetjük" a tankot. Mi lehet a gond? Köszi az értelmes válaszokat!



2014. máj. 24. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Hát nemtudom ez mennyire vígasztal,de nekemis sziszeg,valósággal ledobja a tanksapkát ha gyorsan tekerem le.Főleg ha már csak pár liter van benne...

A szintjelzőre semmilyen kihatással nincs.

2014. máj. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Ez hülyeség. Ha tudnád, hogyan működik az üzemanyag-ellátó rendszer akkor fel sem tetted volna a kérdést. A vákuum teljesen normális, a normál használat velejárója.
2014. máj. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad rendesen a kérdést utolsó, írtam, hogy természetesen TUDOM!!!!, hogy keletkezik vákuum, de ez már nem természetes szinten van jelen, ugyanis befelé horpad a tank! Szerinted ez normális???? Másrészt két hónappal ezelőttig ez a probléma még nem állt fenn.
2014. máj. 24. 09:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy van egy szelep, amelyen keresztül levegő megy a tankba. Lehet ez zárt le állandóra.
2014. máj. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanksapkán vagy egy pici lélegzőlyuk na azt tisztítsd ki :)
2014. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm azoknak, akik segítettek a probléma diagnosztizálásában és megoldásában, mert ennek köszönhetően kb 1 percbe telt a megoldás. Igaz, hogy felmerült bennem is ez a szellőzőlyuk lehetőség, de mivel nem láttam a tanksapkán semmilyen lyukat ezért elvettem ezt a lehetőséget. Most alaposabb tanulmányozás során meglett a szellőző helye, ez egy fémlap amit egy enyhe ellenállású rúgó szorít a tanksapkához, a vákuumtól a lap befelé mozdul, így jön létre a szellőzés, na ez a lapocska totál le volt tapadva, de sikerült elmozdítani és most már a célt szolgálja. Még egyszer köszi!!!
2014. máj. 24. 10:31
 7/7 chairesp válasza:

Sok okostojás. Eltömődött a szellőző lyuk. [link]

Itt egy megoldás (suzuki swift)

2017. júl. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!