Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kínai robogók (Linea, Mex,...

A kínai robogók (Linea, Mex, Keeway, Motowell, stb) tényleg fejlődtek az utóbbi években?

Figyelt kérdés
Sokan állítják (közük szerelők is), hogy minőségbeli javulás figyelhető meg az elmúlt pár évben a kínai robogók terén. Ez mennyire igaz? Kinek mi a tapasztalata? Megéri megvenni újonnan egy ilyen olcsóbb robogót?

2014. máj. 26. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sokat fejlődtek, de a japánoktól még messze vannak.


Mondjuk az sokat elmond hogy az Audi DTM-csapata Motowell robogókat használ.

2014. máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt én is hallottam, hogy a Motowellt főleg Németországban eléggé megbecsülik. Meglepő dolog ez, az árához képest.


Nyilván nem lehet elvárni tőlük, hogy azt tudja minőségre, mint egy japán, de már eljutottak a vállalható robogók szintjére (értsd: nem fogod átkozni naphosszat)?

2014. máj. 26. 20:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk pont a napokban lett egy ilyen csoda :) (Motowell Magnet 4T), és ahogy tapasztalgatom, nem rossz..fékek teljesen barátiak, motor olyan 60ig eltud menni a 90kilómmal..

Szerelésnél sem kell lebontani mindent pl. csak egy csavar állításáért..

De vannak negatívok is..:) Olyan 50 felett észrevehetően ráz a kormány...(jobbra-balra), illetve azt vettem észre, h a gáz elengedésekor nem zár azonnal teljesen vissza a pillangószelep, hanem mintha lenne benne 1 - 1,5 mp difi..


Am 2009-es, és a karbi tetejére rá van írva, h made in Japan..:) Lehet, h csak a karbi az de legalább az minőségi..:D

2014. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem a 2009-es Keeway TX50 SM-m nem volt vállalható kategória, de biztos vagyok benne, hogy valamennyit fejlödtek. Elmotorozgattam én a Keeway-vel, és volt vele rengeteg technikai probléma (menni jó volt vele), de mivel még nem volt viszonyítási alapom, toleráltam. Következö motorom egy Honda CBF 125-ös volt, 14000km-t volt hü társam. Hozzá képest a Keeway 10-böl 2-es. Persze itt nem a motoreröre gondolok, de megbízhatóságban, kényelemben, felhasználóbarátsàgban és még sok másban a Honda alázta a Keewayt. Persze motoreröben és nyomatékban is, de ez nem lenne korrekt összehasonlítás. És a váltója is többszörösen finomabb, precízebb volt. Még egy nagy elönye a Hondának a Keewayhoz képest, hogy nem potyogott szét indokolatlanul (mondjuk nem esett le a rendszámtáblatartó, vagy az oldaltàmasz csak úgy magától, mert eltörött a hegesztés. És a fékkar sem esett ki menet közben, ami azért elég nagy elöny egy motornál ;) ) Kb a kínai VS japánról ennyit. Még ha nem is robogókkal van tapasztalatom, úgy gondolom, hogy azért elég reális képet kaptam arról, hol állnak a kínaiak motor/robogógyártásban a valamire való márkákho képest. Bár a Keewayt nem én vettem, nem hiszem, hogy annyira elnyerte a bizalmam, hogy a jövöben elgondolkozzak kínai motor birtoklásán...
2014. máj. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Kínait NE! Semmiből! Ugyanolyan szar,mint bármely más kínai termék! Futár voltam,tudom miről beszélek.

Pár ezer km után csörög zörög,elfogy belőle az erő,önindító beszarik,lámpák hol égnek hol nem,fogyaszt mint a barom stb stb...

Sokkal jobban jársz egy használt Japán géppel!

2014. máj. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak a Keewayt ismerem, az tényleg nagyot fejlődött. 2011-es, és attól fiatalabb motorjai már igencsak jól sikerültek. Szerintem semmivel nem rosszabbak, mint egy japán. Sok külföldi fórum is ezt hangoztatja. 2011 előttit mondjuk nem vennék.
2014. aug. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2009-es volt, az nagyon sok sebböl vérzett. Gondolod, hogy két év alatt annyira meg tudták változtatni a "mentalitásukat", hogy az összes gyártott robogójuk/motorjuk minden téren megbízható? A Hondának pl. az.
2014. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyakran 2 év is sokat számíthat, elég lecserélni néhány alkatrészt, és nagyon nagy lehet a változás! Olvass el néhány tesztet a 2011-es és újabb RKS és RKV modellekről! Mondjuk azt nem vitatom, akadhat még olyan járművük, ami nem elég minőségi, de vásárolno tesztek elolvasása után kell, és az általános vélemény az, hogy 2011-est és utánit már ajánlott venni, RKS-t és RKV-t pedig különösen ajánlott.
2014. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A megbízhatóságról egy 2 hetes tesztböl nem derül ki semmi. Tartóstesztet meg keveset találni kínai robogókról.
2014. aug. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak egy példa; 7 hónap után is jókat írtak róla:

[link]


[link]


De amúgy meg nem kell elhinni, hogy jó a Keeway, vegyetek nyugodtan mást drágábban, és legyetek azzal boldogok! ;)

2014. aug. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!