Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gondozás mentes akkumulátort...

Gondozás mentes akkumulátort kell tölteni első használat előtt?

Figyelt kérdés
Most vásároltam egy gondozás mentes akkumulátort tehát teljesen zárt semmit nem kell bele tölteni,ezt kell tölteni vagy csak berakom a motorba és indítok?Valahol azt olvastam hogy az akkumulátor élettartamát az első töltés határozza meg.Vagy ez csak akkor érvényes ha magam töltöm meg savval?

2014. máj. 28. 12:05
1 2
 1/12 kata kata ***** válasza:
Ezt csak be kell raknod a gépbe és mehetsz.
2014. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gondozásmentes motorakksi? Ez nekem új. 2 éve túrtam a netet, mert nekem is vennem kellett, de én csak hagyományosakat találtam és vettem végül. Azt ott előttem töltötték fel savval, és azt mondták hogy várjak vele 2-3 órát és már használhatom is. Merthogy ezek árammal már fel vannak töltve, mondjuk ezt nem értem hogy hogyan lehet elektrolit nélkül, de mindegy. Na lényeg a lényeg hogy nem nagyon kell azt töltögetni, ha rendesen használod a motort. Esetleg vegyél egy multimétert azzal lehet mérni a kapocsfeszültséget és ha lecsökken 12 volt környékére (+0.1-0.3V) akkor tölteni kell. Nyilván ha zárt az akksi akkor desztillált vizet nem kell tölteni bele.
2014. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt írták ha sűrgősen kell be rakhatom a gépbe és már indul is,de ha nem sűrgős töltőre rakva kicsit inkább használunk neki mint ártunk
2014. máj. 28. 12:58
 4/12 kata kata ***** válasza:
Ha van hozzá megfelelő töltőd,akkor töltsd fel.
2014. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Vettem aksi töltőt is autómatát,most azt csinálom hogy csak rá töltök egy kicsit.
2014. máj. 28. 13:57
 6/12 anonim ***** válasza:

ha ráérsz egy kicsit, akkor felteszed 24 órára azt kész. nem árt neki.

utána beteszed a motorba, és ha egy indítással mész legalább fél órát, akkor mondhatni hogy 3 évig se kell majd töltened.

2014. máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Fel raktam töltőre mert kérdeztem a bolttól,hogy kell e tölteni,azt írták nem kell mert előre feltöltött de ha rátöltök kicsit azzal csak jót teszek,fel is raktam egy órára töltőre de mire ki mentem már zölden világított a töltő tehát nem sok nafta hiányzott belőle,aztán el mentem kerültem egy kört.
2014. máj. 28. 17:23
 8/12 kata kata ***** válasza:
:))
2014. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az akkumulátorokat nem azért szokták 16 órán keresztül tölteni hogy feltöltődjön és világítson a zöld lámpa. hanem hogy a cellákban kiegyenlődjenek a dolgok, meg sok dolog miatt. bár a mostani li-ion akkumulátoroknak erre nincs szüksége.
2014. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy miért kell tölteni olyan sokáig,de isten igazából tényleg be raktam volna a gépbe és indult volna,de én egy kicsit rá töltöttem,mivel nem ártok neki ezzel,szerintem bírni fogja.
2014. máj. 29. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!