Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire igazak ezek a dolgok...

Mennyire igazak ezek a dolgok a ladára?

Figyelt kérdés

Üdv!


Nemrég egy 2105-ös lada tulajdonosa lettem, első autóm :)


Eddig megvagyok vele elégedve, belseje teljesen felújított, nem leharcolt... Kívül javított, alvázvédett, vigyázva volt rá.


Vezetés közben eddig teljesen jól irányítható szerintem.


Nos igazak az olyan kijelentések hogy pl Ladával esőben könnyen meglehet csúszni?


mennyire kell vigyázni ezzel a hátsókerékmeghajtásos dolgokkal?


Ladások illetve hátsó kerék meghajtású sofőrök véleményét várom elsősorban, akik tapasztaltak



2014. jún. 2. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hátsókerekes autó nedves, csúszós úton könnyebb megcsúszni. Főleg egy Ladával amiben 0 elektronika van. Egy mai BMW-ben annyi elektromos biztonsági extra van hogy kisebb csúszkálásnál meg tudja tartani az autót, de persze a fizika törvényeit nem lehet átírni.
2014. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Esőben,ha olyan a kanyar akkor igen képes vagy vele helyben forgolódni :) De sok számít a gumi is ami rajta van meg hogy tele van e pakolva a hátulja.

Nekem is Lada volt az első.IMÁDTAM! :)

A seggét könnyen lehetett kicsúsztatni,amivel inkább bajom volt az a 12 literes alap fogyasztás meg a kötelező biztosítás(fiatalon 15 ezret fizettem negyedévente)

Ha nem fogyasztana sokat,akkor talán most vennék még egyet! :) Mindig volt mit bütykölni rajta,de soha nem hagyott az út szélén,és nagyon kitudtam számolni hogy a ház előtt fogyott ki a benzin belőle vagy a kút előtt néha :) És ami a vezetését illeti,ezt élvezet vezetni mert nincs rajta semmi szervó!

2014. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
jó gumival nem vészes de gyakorolni nem árt (havas jeges saras utakon) mert jó móka
2014. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

:)


értem , köszönöm az eddigis segítségeket!


nos igen majd gyakorolni nem árt még majd vele, még nekem pláne hogy teljesen új, alapból nem vezettem 2 éve vizsga óta autót, csak motrot, most még szokni kell, eddig kb 300Km-ert autókáztam csak vele

2014. jún. 2. 11:53
 5/15 A kérdező kommentje:
Na igen sajnos nekem is az éves biztosítás 40ezer
2014. jún. 2. 11:57
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem az esővel van gond, meg is a teljesítmény útra vitelével hátsókerékhajtás esetén, hanem inkább télen mikor havasak, jegesek az utak, mert még egy óvatlan kuplungfelengedés visszaváltáskor is kipörülést okozhat. Egy hátsókerekes autó más vezetéstechnikát igényel nem kielégítő tapadás esetén, bár vannak dolgok amik mindkét hajtásmóddal azonosak. Erről a témáról könyvek születtek, azt hiszem ezt nehéz lenne itt kitárgyalni. Lényeg az hogy az autón mindig legyenek jók a fékek és a gumiabroncsok, valamint ha egyszer megindul valamilyen okból a kocsi fara oldalra, akaratlenul persze, akkor nem szabad ilyedten elkapni a gázt, fékezni és hevesen ellenkormányozni, mert ezek csak rontanak a helyzeten, de ezt nem árt gyakorolni mert a megijedés természetes emberi reakció. Na ezt az ingerküszöböt kell egy kicsit feljebb tirnázni és kis tudatosságot belevinni. Vagy a másik lehetőség hogy szépen "tatásan" vezetünk abból nem lehet baj-alapon.
2014. jún. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egy a lényeg! Ha megcsúszol akkor ne fékezz hanem gázt nyomj és a csúszás irányába kormányozz! :) Mikor eső van menj ki egy üres parkolóba és próbálgasd ki,csak így tudod megismerni az autó kezelését és vészhelyzetekre is jobban lesz reakciód!

Jó szórakozást! :)

2014. jún. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszi szépen! :D :)


próbálkozom ;)

2014. jún. 2. 12:16
 9/15 anonim ***** válasza:
"Ha megcsúszol akkor ne fékezz hanem gázt nyomj és a csúszás irányába kormányozz!" Igen, elsőkerék meghajtás esetén. Hátsónál pont, hogy nem szabad gázt adni, ha már csúszik. Fékezni sem.
2014. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de szerintem ha már csúszol akkor legyen élvezetes! :) Tudom másképp viselkedik a kardán meg az első meghajtás is de ezt minden járműnél aláírható ha kicsúszik akkor a gázzal és irányítással tudod korrigálni(nem csak autónál de motornál is)
2014. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!