Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El lehet-e úgy adni autót,...

El lehet-e úgy adni autót, hogy korábban súlyosan törve volt, de nem vették totálkárra?

Figyelt kérdés
Vagy egy régi swiftem, amit másfél éve vettem, de akkor nem tudtam, hogy az egész hátulja cserélve lett, gondolom volt egy csúnya baleset vele. Most viszont eladnám, de egy ismerősöm azt mondta, hogy olyan autót, ami komolyan törve volt korábban már nem lehet eladni valami jogszabály miatt. Én nem találtam meg ezt a jogszabályt, igy nem tudom, hogy mitévő legyek. Bontóba 50 ropit kapnék érte, de szerintem a kocsi legalább megér 150 ezret, mert napi használtaban van, rendszeresen szervizeltettem, cseréltem rajta ezt-azt. Szóval az elég szopó lenne, ha már nem adahatnám el, és csak a bontó jöhetne számitásban. Tud erről valaki valamit? Köszi!
2014. jún. 2. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Eladni eladhatod, kérdés kap-e műszakit és hogy lesz-e rá vevő mivel egy komolyabb ütközés után csökken az autó biztonsága.


Az értékekkel meg el vagy tévedve. Más a piaci és a használati értéke. Attól még hogy naponta használod másnak nem fog többet érni az autó. És ha valamit cserélsz rajta, elviszed szervizbe akkor ezeket a kiadásokat nem tudod érvényesíteni eladáskor. Vidd el pár kereskedőhöz hogy szerinte mennyit ér az autó, ha mind azt mondja hogy bontó akkor bontó.

2014. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A törés már jó régen volt, kb 5-6 évvel ezelőtt, szóval azóta már többször kapott műszakit, most 2015 novemberig van rá.
2014. jún. 2. 14:06
 3/8 A kérdező kommentje:
a kérdés igazából arról szól, hogy jogilag el adhatom-e. Szóval, hogy van-e olyan korlátozás, hogy ha a kocsi X százaléka sérült, akkor mindenképpen bontani kell. Vagy valami ilyesmi
2014. jún. 2. 14:08
 4/8 anonim ***** válasza:

A többi probléma még mindig fennáll.


Az összetört autók biztonságáról:

[link]

És ez egy Passat, nem egy Swift.

2014. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

értem én , hogy a swift nem egy passat :))

De mikor megvettem sem volt rosszabb állapotban, amit az ütközésvédelmet illeti, meg gondolom bármelyik suzukival nem egy életbizositás ütközni egy passattal.

Egy skoda 120-sal meg méginkább nem.

2014. jún. 2. 14:22
 6/8 anonim ***** válasza:
eladhatod, de ha becsületes vagy, közlöd a leendő vevővel, hogy a kocsi törve volt.
2014. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mért ne adhatnád el ? rengeteg törött autó hírdetés van fent használtautón is ... szóval...meg ha műszakit kap rá , akkor nincs gond , de az tény , ha sunyi vagy akkor nem mondod el a vevőnek, de ha korrekt akarsz lenni akkor azért tájékoztasd róla
2014. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 VarMa ***** válasza:

Ezeket az autokat szoktak ugy hirdetni, hogy koranak megfelelo allapotban...

Kerdes mennyire latszik hogy cserelve volt a hatulja, hol vagtak, mit csereltek, ki cserelte es hol....

Ha markaszervizben csinaltak nagyvaloszinuseggel csak egy lakatos tudja megmondani, hogy torve volt...

De egy ilyen arkategorias autonal (ahogy irtad 150e), mar az is nagy szo ha van rajta muszaki es jon,megy, megall...

En a helyedben nem reklamoznam (nem nalad volt torve, neked sem mondtak), mert Magyarorszagon csakis serulesmentes autot lehet eladni kizarolag 100e km alatt (az egy dolog hogy hanyszor tekertek az orat anno de a lenyeg hogy most mennyit mutat)...

A kerdesedre a valasz, hogy minden tovabbi nelkul eladhatod.

2014. jún. 3. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!